Pas największej organizacji w Brazylii w wadze koguciej znalazł nowego właściciela po gali w miniony weekend. Walka Aleandro Caetano z Diego Ribeiro zakończyła się dyskwalifikacją w 1 rundzie. Caetano od samego początku prowadził w tym pojedynku, bardzo szybko sprowadził swojego rywala do parteru i rozpoczął ground&pound. Nie spodziewał się jednak, że po chwili zostanie odcięty. Ribeiro w końcówce rundy wyprowadził dwa mocne kopnięcia z pleców, kiedy jego rywal obijał go z każdej strony.

W tym wypadku spotkamy wiele kontrowersji. W powtórce widać jak Caetano w nienaturalny sposób pozostaje w parterze. Lewa stopa na palcach, ręce nie dotykają maty, prawa noga wygięta, ale tylko stopa postawiona jest na macie. Teoretycznie sędzia zakładał, że lewa kolano dotykało w parterze Riberio, zatem nie mógł on wyprowadzić kopnięcia — skutkiem tego jest dyskwalifikacja.

Wygrywałem tę walkę, ale po kopnięciu nie byłem w stanie kontynuować. Pojawiły się słuchy, że wykorzystałem jego zagranie i tak doszedłem do zwycięstwa. Po co miałbym to robić? W pierwszej odsłonie wszystko mi wychodziło w dodatku i tak odjęliby mu punkt.

Tak sytuację skomentował Caetano dla mediów. Niebawem Brazylijczyk stanie do pierwszej obrony pasa Shooto.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.