Wyśrubuje jeszcze mocniej rekord UFC pod względem stoczonych walk weteran organizacji Jim Miller. Jak podaje na Twitterze dziennikarz Eurosportu, Marcel Dorff, Amerykanin zawalczy w lutym z Gabrielem Benitezem. Pojedynek odbędzie się 18 lutego na gali UFC Fight Night 219 w nieznanej jeszcze lokalizacji.

Miller (MMA 35-16, 1 NC) może pochwalić się trzema zwycięstwami z rzędu odniesionymi przed czasem. Podczas lipcowej gali UFC 276 poddał Donalda Cerrone w drugiej rundzie. „A-10” w najlepszej organizacji MMA na świecie rywalizuje od 2008 roku. W tym czasie stoczył 40 pojedynków, co lokuje go na pierwszej pozycji pod względem starć stoczonych dla UFC. W swojej karierze pokonywał takich rywali jak m.in. Charles Oliveira, Joe Lauzon, Clay Guida czy Gleison Tibau. 25 z 35 wiktorii Millera to skończenia przed czasem.

Benitez (MMA 23-10) powraca po zwycięstwie odniesionym podczas sierpniowej gali UFC w San Diego. Wówczas pokonał Charliego Ontiverosa przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Tym samym przerwał serię dwóch porażek z rzędu odniesionych przed czasem. Meksykanin w UFC rywalizuje od 2014 roku. W tym czasie stoczył 12 walk, z których wygrał połowę. Benitez w swojej karierze rywalizował również w dywizji piórkowej. 19 z 23 zwycięstw zdobywał kończąc swoich rywali przed czasem.