Israel Adesanya wierzy, że w przyszłym roku uda mu się podbić kategorię półciężką. Aktualny mistrz kategorii średniej UFC zapowiedział przejście do wyższej dywizji wagowej żeby tam zmierzyć się z mistrzem, Janem Błachowiczem. W rozmowie z MMA Fighting Adesanya opowiedział o swoich planach.

Wiem jedno – w pier*olonym 2021 roku, kategoria półciężka jest moja. Zabiorę drugi pas tak jak zrobili to inni – McGregor, Cormier. Podoba mi się widok dwóch pasów na moich barkach. Zrobiłem to już zdobywając tymczasowy pas i pas mistrzowski kategorii średniej, kiedy to byłem podwójnym tymczasowym mistrzem.

Fajnie byłoby pokazać się z pasem mistrzowskim kategorii półciężkiej i nie muszę nawet wiele robić żeby tego dokonać. Będę działał tak samo jak dotychczas. Nie muszę nabijać się mięśniami tak jak robią to inni, tak jak robi to Jon Jones. To błąd. Jeszcze ugryzie ich to w dupę.

Kategoria średnia też jest moja. To idealna dla mnie dywizja wagowa. Kiedy przejdę do kategorii półciężkiej, wstrzymam dywizję do 84 kilogramów na chwilę. Będę bronił pasa mistrzowskiego kiedy nadejdzie na to odpowiednia pora. To w przyszłości. Zajmuję się sprawami na bieżąco. Planuję przyszłość, ale w tym samym momencie dzieje się wiele rzeczy. Musisz być elastyczny.

Mówi się, że walka Adesanyi z Błachowiczem miałaby odbyć się w marcu 2021 roku. Obaj panowie zawalczyli na UFC 253 we wrześniu tego roku i zwyciężyli w oktagonie na „Fight Island”. Israel pokonał wtedy Paulo Costę, a Jan Błachowicz wygrał z Dominickiem Reyesem. Sama gala osiągnęła bardzo dobry wynik sprzedaży PPV, co jest dobrym znakiem przed potencjalną walką obu panów. Adesanya otwarcie wyznał, że po walce z Polakiem chciałby starcia z Jonem Jonesem. Najpierw jednak musi dojść do starcia z Błachowiczem.

28 KOMENTARZE

 1. …i wtedy Ginekosanya obudził się, a erotyczny sen odpłynął w siną dal.

  Bardzo dobrze. Niech nie nabiera mięśni. Jano w klinczu i w zapasach będzie miotał nim jak Rudy wyzwaniami na Twitterze.

 2. Zrobiłem to już zdobywając tymczasowy pas i pas mistrzowski kategorii średniej, kiedy to byłem podwójnym tymczasowym mistrzem.

  :damjan::mamedwhat:

 3. No nie wiem 🙂 Można się łachac ale powątpiewam że Jano będzie nim miotał. Obawiam się szybkości czarnucha i ogólnemu "wyszkoleniu". Zabiega Jana na śmierć następnie jakimś obrotem będzie celował co może mu się udać. W K1 walczył w półciężkiej…

 4. Panie Adesanya, abyś w myśl powiedzenia: "myślał indyk o niedzieli, a w sobotę łeb mu ścięli" nie musiał zmieniać imienia na Turkey.

  :suchykarol:

 5. Janek musi przestac latac po programach i wywiadach, wpierdalac placuszki tylko brac sie za wydolnosc :bomb:

  PS: I oby byla powtorka z rozrywki jak z Cockholdem… 😆

 6. No nie wiem 🙂 Można się łachac ale powątpiewam że Jano będzie nim miotał. Obawiam się szybkości czarnucha i ogólnemu "wyszkoleniu". Zabiega Jana na śmierć następnie jakimś obrotem będzie celował co może mu się udać. W K1 walczył w półciężkiej…

  Saki w K1 walczył w ciężkiej i co z tego?

 7. Szybki i techniczny jest.

  Ale serio, kto lubi te jego pierdolondo?

  Bądźcie odważni fani farmazoniarza, piszcie kogo kręci to jego szczekanie.

  Mnie irytuje bardzo. Dosłownie nie sposób go lubić.

 8. Widzieliście jak Janek przestawiał ciosami Reyesa, widzieliście jak Israel dostał od Gasteluma, to wyobraźcie sobie co Janek zrobi z jego twarzą. I tu przuchodzi mi na myśl słynne zdanie: tylko zamiast Pakutinskas, zrobię ci z ryja Pakutinskasowo!

  Będzie Israel, zrobię ci z ryja Adesanyasowo!

 9. Przynajmniej nakręca zainteresowanie na tą walkę, to dzięki niemu Janek zarobi dobre pieniądze.

  To napewno  zgadzam się. Lubie gościa ale brak szacunku poraża.

 10. Już nie mogę się doczekać kiedy Jano pokaże mu legendary Polish power! Mam nadzieję, że ubije tego mudżyna i zamknie mu mordę tak samo jak cockholdowi ::duszenie::

 11. To napewno  zgadzam się. Lubie gościa ale brak szacunku poraża.

  A gdzie tutaj niby brak szacunku?Ja widzę tylko pewność siebie.Nie powiedział, że robi Janka bez treningu czy, że zdobył on pas z przypadku.W wywiadzie dla submission radio nawet komplementował Janka stójkę i siłę.Ludzie się za bardzo srają tylko dlatego, że pas ma Błachowicz.Jak tylko coś zostaje powiedziane w jego stronę to zaraz atak bo "obrażajo naszego Polaka".Dlatego taka nagonka panuje też tutaj na Cormiera.

 12. Nurkun już po Ciebie idzie cycusiu i będziesz w :showdatass:

  Skończy ci się ruchanie nieprzytomnych zawodników po walce :jimcarrey:

 13. Israel źle nie gada, tylko może się przeliczyć w swoich planach. Przecież przeciwnika nie obraża, tylko hypuje siebie.

  Mówi, że podbije półciężką a Janek, że go wyśle z powrotem do średniej. Costę i Jonesa ciśnie, bo oni cisnęli jego.

  Janek nie będzie go obrażał, wrzucał głupich memów :śmiech:, czy kręcił beki z wyglądu przeciwnika, więc Adesanya też powinien podejść z szacunkiem.

 14. Nurkun już po Ciebie idzie cycusiu i będziesz w :showdatass:

  Skończy ci się ruchanie nieprzytomnych zawodników po walce :jimcarrey:

  :razz:utinlaugh:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.