Gala UFC 253 osiągnęła świetny wynik sprzedaży PPV na całym świecie. Wydarzenie, którego główną atrakcją było starcie mistrza kategorii średniej, Israela Adesanyi z niebezpiecznym pretendentem, Paulo Costą, sprzedało ponad 700 tysięcy PPV. Według wielu źródeł, które potwierdziło „The Athletic”, jest to trzecia na liście gala pod tym względem w tym roku. Pierwszą jest UFC 251 (1.3 miliona sprzedanych subskrypcji), a drugą powrót Conora McGregora na UFC 246 (1 milion sprzedanych subskrypcji).

Poza zwycięstwem w świetnym stylu „The Last Stylebendera” w walce wieczoru fani widzieli także ukoronowanie mistrza w kategorii półciężkiej. Po zwakowaniu pasa mistrzowskiego przez Jona Jonesa, UFC zestawiło ze sobą Jana Błachowicza i Dominicka Reyesa. Polak nie dał żadnych szans rywalowi, któremu złamał w trakcie walki nos i w drugiej rundzie odprawił ciosami „The Devastatora”. Warto również wspomnieć o świetnych kopnięciach w wykonaniu Błachowicza, które wyraźnie naruszyły jego rywala.

Kolejną galą w systemie PPV będzie gala UFC 254, która odbędzie się 24 października na „Fight Island”. W walce wieczoru zmierzą się wtedy Khabib Nurmagomedov i Justin Gaethje. Gala z udziałem Rosjanina, który stał się jednym z najbardziej popularnych zawodników na całym świecie, z pewnością również osiągnie dobry wynik sprzedaży PPV.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.