Czołowa amerykańska organizacja walk na gołe pięści, Bare Knuckle Fighting Championship w przyszłym tygodniu złoży kolejną, poprawioną ofertę na walkę dla Mike’a Tysona.

Zobacz również: Tito Ortiz twierdzi, że obóz Mike`a Tysona kontaktował się z nim w sprawie potencjalnej walki

BKFC ma nadzieję, że ich propozycja będzie bardziej atrakcyjna dla powracającego ze sportowej emerytury, 53-letniego legendarnego boksera który dostał szereg interesujących ofert na walkę.

Prezydent organizacji BKFC David Feldman, w rozmowie z portalem MMA Fighting zdradził, że nowy kontrakt przekroczy pierwszą ofertę w wysokości 20 milionów dolarów zaoferowanych legendarnemu Tysonowi kilka tygodni temu. Feldman dodał również, że ma zamiar przygotować dodatkowe opcję w kontrakcie w tym darowizny na cele charytatywne które mogły by skłonić legendę do walk w ringu BKFC. Niestety nie był w stanie podać dokładnej wartości poprawionej umowy, ponieważ jest ona wciąż finalizowana.

Jeśli chodzi o idealnego przeciwnika do walki, wg. Feldmana najlepszym kandydatem jest były mistrz organizacji PRIDE FC, Wanderlei Silva, który od razu skontaktował się z organizacją BKFC prosząc o starcie z Tysonem:

„Nie oferowałem tej walki Ortizowi. Nie wiem, czy to przyciągnęłoby ludzi. Myślę, że Wanderlei Silva, jest kimś kto bez względu na wiek jest zawsze niebezpieczny i to byłby bardziej intrygujący pojedynek. Myślę o czymś takim ale nic nie jest jeszcze ustalone.”

„Najpierw chcę sprawdzić, czy uda nam się podpisać umowę z Tysonem a potem zaczniemy rozmawiać z przeciwnikami” – powiedział Feldman. „Nie udało nam się jeszcze podpisać tej umowy ale wydaje mi się, że dalej mamy szansę. Mike od razu powiedział „nie” ale myślę, że mamy jeszcze miejsce do rozmowy.”

Odkąd Mike Tyson zasygnalizował chęć powrotu do bokserskiego ringu, kilku promotorów oraz zawodnicy ze świata boksu i MMA wyrazili chęć zmierzenia się w lukratywnej walce z „Żelaznym Mikiem”. W ostatnich tygodniach zainteresowani walką z Tysonem byli między innymi członkowie „Galerii Sław UFC”, Tito Ortiz i Ken Shamrock, były mistrz wagi ciężkiej UFC, Andrei Arlovski czy Alexander Emelianenko.

W ostatnich dniach, Tyson wystąpił gościnnie w wrestlingowej gali AEW

A post shared by (@vitorbelfort) on

Zobacz również:


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.