Tito Ortiz jest kolejnym zawodnikiem sportów walki który chciałby się sprawdzić w ringu z z legendą boksu, Mikiem Tysonem. Były mistrz bokserskich ringów ma wkrótce powrócić do akcji, a zyski ze swoich pojedynków przekazać na cele charytatywne.

Kolejnym zawodnikiem który wyzwał go na pojedynek jest były mistrz wagi półciężkiej UFC, Tito Ortiz. Co ciekawe, Ortiz w rozmowie z TMZ Sports stwierdził, że ktoś z obozu Mike`a Tysona kontaktował się już z nim w sprawie potencjalnej walki z „Żelaznym Mikiem”:

„Oglądałem wideo na którym Mike Tyson trenował uderzenia na tarczach z jednym z moich starych trenerów, Rafaelem Cordeiro. Tyson wyglądał na tym filmie jak młody Tyson, szybki i potężny. Pomyślałem: „Wow, Tyson wróci?” Nagle dwa dni później dostałem telefon i ktoś zaczął mnie pytać: „Co sądzisz o walce z Mikiem Tysonem?”. ? To byłaby okazja mojego życia. Wchodzę w to – powiedział Ortiz.”

Ortiz nie wie jeszcze czy walka z Tysonem miałaby miejsce w boksie czy w MMA ale dodaje, że najważniejsze będzie czy obaj zawodnicy zostaną dopuszczeni do walki przez komisję sportowe:

„Nie jestem pewien, czy będzie to MMA czy boks. Nawet nie doszliśmy tak daleko w rozmowach. Myślę, że najważniejsze będzie, żebyśmy obaj zostali dopuszczeni do walki przez komisję sportową. Ale boksuję od 20 lat, a moje umiejętności bokserskie są coraz lepsze. Wiem, że mogą nie być na tym samym poziomie co Tysona, ale czy Tyson bił się  z kimś w ciągu ostatnich 15 lat? Nie walczył od dawna. Ja biłem się i byłem w stanie poskromić wszystkich, z którymi rywalizowałem w ciągu ostatnich kilku lat ”, powiedział Ortiz.

Były mistrz wagi półciężkiej UFC dodał również, że według niego, walka byłych mistrzów MMA i boksu wygeneruje więcej pieniędzy niż rekordowe starcie Conora McGregora z Floydem Maywetherem Jr. z 2017 roku:

„Wiesz, ile zarobili Conor McGregor i Floyd Mayweather? Myślę, że możemy podwoić tą liczbę. To byłoby niesamowite. To byłaby świetna okazja dla obu naszych marek. Ciężka praca, która się opłaca, ręka jednej osoby zostanie podniesiona w górę. Wszyscy wiedzą, że ciężko pracuje na swoje sukcesy

 

Legenda vs. Legenda na PPV! Kiedy to zrobimy?

Tito Ortiz w ostatnich walkach w formule MMA mierzył się z zawodnikami którzy byli daleko po najlepszych latach swoich karier. Pokonał m.in. Alberto El Patróna, Chucka Lidella czy Chaela Sonnena.

Tyson ma oczywiście wiele propozycji rywali na swój powrót. Mówi się, że otrzymał lukratywną ofertę od organizacji BKFC, która miałaby opiewać na 20 milionów dolarów. Innymi potencjalnymi rywalami „Iron Mike’a” mogliby być m.in. Alexander Emelianenko czy Evander Holyfield.

Obaj panowie znają się dość dobrze, były mistrz UFC wystąpił jakiś czas temu nawet w podcaście Tysona, „Hot Boxin”:

3 KOMENTARZE

  1. „Wiesz, ile zarobili Conor McGregor i Floyd Mayweather? Myślę, że możemy podwoić tą liczbę.

    Z całym szacunkiem Tito,  ale chyba Cię pojebalo

  2. Tito na koksie potrafił całkiem fajne walki dawać ale z Majkiem w boksie, nawet takim podstarzałym, łba swego wielkiego na księżycu musiałby szukać po pierwszym podbródkowym.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.