Najlepsza organizacja MMA na świecie po raz kolejny zestawiła ze sobą Jalina Turnera oraz Dana Hookera. Starcie w kategorii lekkiej ma odbyć się na UFC 290, o czym poinformował szef amerykańskiego potentata, Dana White. Pierwotnie zawodnicy mieli walczyć na UFC 285, jednak z powodu kontuzji wypadł Hooker.

Turner (MMA 13-6) ostatni raz był widziany w oktagonie na początku marca. Wówczas na gali UFC 285 zmierzył się z Mateuszem Gamrotem. Amerykanin przegrał przez niejednogłośną decyzję sędziów punktowych. Tym samym dobiegła końca fantastyczna seria pięciu zwycięstw z rzędu odniesionych przed czasem przez „Tarantulę”. Turner w amerykańskiej organizacji rywalizuje od 2018 roku. Po przegranym debiucie przeciwko Vicente Luque postanowił zmienić dywizję z półśredniej na lekką. Wszystkie zwycięstwa zawodnik z Kalifornii odniósł przed czasem. Turner zajmuje 10. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.

Hooker (MMA 22-12) wygrał ostatni pojedynek z Claudio Puellesem w listopadzie na UFC 281. Nowozelandczyk skończył swojego rywala kopnięciem na korpus na niecałą minutę przed końcem drugiej rundy. Tym samym „Hangman” przerwał serię dwóch porażek z rzędu odniesionych przed czasem. Hooker w UFC rywalizuje od 2014 roku. W tym czasie pokonywał takich rywali jak m.in. Gilbert Burns, Paul Felder czy Jim Miller. 18 z 22 zwycięstw zdobywał przed czasem. Hooker zajmuje 11. miejsce w rankingu kategorii lekkiej UFC.

Gala UFC 290 odbędzie się 8 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas. Wydarzenie ma uświetnić starciu unifikujące o pas kategorii piórkowej. Alexander Volkanovski będzie bronił trofeum w rywalizacji z tymczasowym mistrzem, Yairem Rodriguezem.