joanna jędrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni kategorii słomkowej UFC, skomentowała dodanie do Galerii Sław organizacji. Polka nie ukrywa, że ta informacja wywołała w niej sporo emocji.

Najlepsza marka światowego MMA poinformowała o wyróżnieniu byłej mistrzyni kategorii słomkowej podczas gali UFC 299. Polska zawodniczka zostanie dodana do Galerii Sław UFC podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk w Las Vegas, który odbędzie się pod koniec czerwca. Jędrzejczyk została uchwycona przed kamerami i nie kryła wzruszenia z wyróżnienia przez amerykańskiego hegemona. Tym samym 36-latka będzie pierwszą reprezentantką Polski w Galerii Sław UFC.

Co za wieczór w Miami z UFC 299. Nie spodziewałam się włączenia do Galerii Sław UFC, więc ostatnia noc była, nawet dla mnie, bardziej emocjonalna. Dziękuję Wam za miłość i wsparcie. Pewnego dnia miałam marzenie pozostać zawodniczką UFC, następnie mistrzynią, mieć cholernie dobrą karierę i dołączyć do Galerii Sław. Wygląda jakby wszystko ułożyło się idealnie. Jest jeszcze wiele więcej do przebycia. Bardzo dziękuję Wam wszystkim. Zobaczymy się w Las Vegas podczas Międzynarodowego Tygodnia Walk.

Jędrzejczyk (MMA 16-5) dla najlepszej organizacji MMA na świecie walczyła od 2014 roku. W latach 2015-2017 dzierżyła pas mistrzowski kategorii słomkowej UFC. Polka tytuł obroniła pięciokrotnie. Joanna jest pierwszą reprezentantką Polski, która zdobyła mistrzostwo najlepszej organizacji MMA na świecie. Jędrzejczyk pokonywała takie zawodniczki jak m.in. Jessica Andrade, Claudia Gadelha, Karolina Kowalkiewicz czy Carla Esparza.

Polka ostatni pojedynek stoczyła na gali UFC 275 w czerwcu 2022. Wówczas po raz drugi musiała uznać wyższość Weili Zhang, która znokautowała ją w drugiej odsłonie rywalizacji. Od razu po walce Joanna poinformowała w wywiadzie w oktagonie o zakończeniu kariery.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of PLANET
PLANET

BAMMA
Welterweight

898 komentarzy 1,622 polubień

Dzięki za tyle emocji i zarwanych nocy, Szefowo. Te niektóre chwile co się przeżywało, te mocne i piękne, warto pamiętać. Jasne, były także te gorsze, na które raczej można przymknąć ono. Do pewnego momentu byłaś "nietykalna". Co wywalczyłaś, wyszarpałaś, to już tylko Twoje. Gratulacje Asiu : ) (teraz to już Pani Asiu ; )

Wierzę nawet, że z tym sebiksem by się dało urwać temat, choć każdy chyba bagatelizował łysego chłopca wtedy... I Chinka choć ciężka bardzo, była szczególnie na początku drogi wtedy w zasięgu jeszcze.

Takich zawodników chcielibyśmy mieć więcej z naszego pięknego kraju.

Powodzenia, i niech Ci się wiedzie. Zasłużyłaś ciężko, jak mało kto : )

Odpowiedz 7 polubień

click to expand...
Avatar of Graf Ramolo
Graf Ramolo

Legacy FC
Heavyweight

2,186 komentarzy 3,491 polubień

No i spoko, zasłużyła. Ciekawe czy kiedyś jeszcze inny Polak tam trafi.

Odpowiedz polub