Dricus du Plessis, pretendent do pasa kategorii średniej UFC, wylatuje już do swojej najważniejszej walki w życiu. Afrykaner jest mocno zmotywowany, aby zdobyć tytuł amerykańskiego potentata.

Du Plessis zawalczy o pas kategorii średniej z mistrzem Seanem Stricklandem na gali UFC 297. Wydarzenie odbędzie się 20 stycznia w Toronto w Kanadzie. Walka mistrzowska uświetni pierwszą numerowaną galę w 2024 roku. Popularny „Stillknocks” już dziś wylatuje do Kanady, o czym poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Były mistrz organizacji KSW jest mocno zmotywowany i zamierza dać z siebie wszystko w walce o tytuł UFC.

To by było na tyle! Najcięższa część obozu jest już zakończona. Przygotujcie się, aby zobaczyć najlepszego „Stillknocks”, który wejdzie do klatki 20 stycznia. Będę zawsze wdzięczny moim trenerom, mojemu zespołowi oraz każdemu zaangażowanemu w ten obóz. Dzisiaj wylatujemy, aby dostać to co obiecywałem sobie, tym, którzy byli w moim narożniku i całej Południowej Afryce. Obiecuję Wam, że przyniosę do domu tytuł mistrza wagi średniej UFC albo umrę próbując to zrobić.

Du Plessis (MMA 20-2) na początku lipca wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie z Robertem Whittakerem na gali UFC 290. Afrykaner może się pochwalić sześcioma zwycięstwami odniesionymi w amerykańskiej organizacji, gdzie rywalizuje od 2019 roku. Były mistrz KSW pokonywał również takie nazwiska jak m.in. Darren Till czy Derek Brunson.

Du Plessis zajmuje 2. miejsce w rankingu kategorii średniej UFC. 19 z 20 zwycięstw zdobywał kończąc swoich przeciwników przed czasem. W 2018 roku Afrykaner był mistrzem wagi półśredniej organizacji KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

6 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Jawor
Jawor

Legacy FC
Lightweight

1,963 komentarzy 19,441 polubień

Dzisiaj wylatujemy, aby dostać to co obiecywałem sobie, tym, którzy byli w moim narożniku i całej Południowej Polsce.

Odpowiedz 20 polubień

Avatar of Snoozeman
Snoozeman

Shark Fights
Lightweight

1,177 komentarzy 2,901 polubień

2 tygodnie do walki, a ten już leci do Kanady. Szkoda, że inni Polscy zawodnicy nie biorą z niego przykładu, bo przecież trzeba zapłacić za hotel, jedzenie, a kilka dni wystarczy do aklimatyzacji.

Odpowiedz 14 polubień

Avatar of jut
jut

Bellator
Bantamweight

3,981 komentarzy 21,673 polubień

2 tygodnie do walki, a ten już leci do Kanady. Szkoda, że inni Polscy zawodnicy nie biorą z niego przykładu, bo przecież trzeba zapłacić za hotel, jedzenie, a kilka dni wystarczy do aklimatyzacji.

Wiesz ile za to można materacy kupić?

Nasze największe zarobasy dla oszczędności ćwiczą w swoich piwnicach, wielkim chłopiskom płacą po 35zł/h za dociążanie i w przerwie między rundami każą jeszcze wiśnie za domem zbierać.

Odpowiedz 20 polubień

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

KSW
Heavyweight

6,166 komentarzy 13,220 polubień

War Polak rodak :bleed: !

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Garotha
Garotha

BAMMA
Featherweight

812 komentarzy 2,594 polubień

Duża część forum wyraża stanowisko przeciwko DuPlessisowi. Obaj z Seanem to ciekawe postacie w sportach walki; jeden szurnięty z morderczą kombinacją "raz, dwa", ale skuteczny jak diabli; drugi twardziel z Czarnego Lądu, wychowujący się w afrykańskiej rzeczywistości i surowości tamtej krainy.
Niech wygra sport.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of G.O.A.T
G.O.A.T

Brutaal
Bantamweight

458 komentarzy 1,058 polubień