2 stycznia 2021 roku dojdzie do starcia o tymczasowe mistrzostwo WBC w wadze lekkiej. Złoty medalista z Londynu — Luke Campbell podejmie w Dallas zawodnika o dużym potencjale — Ryana Garcię. Starcie planowano już na listopad, jednak pandemia pokrzyżowała plany Eddiego Hearna i ten zmuszony był zorganizować pojedynek w styczniu. Wydarzenie odbędzie się pod przewodnictwem DAZN.

Dla młodego i utalentowanego Amerykanina będzie to prawdziwy test. W ostatnich dwóch walkach Garcia udowodnił, że jest zawodnikiem kompletnym — odprawił przed czasem Francisco Fonsecę oraz Romero Duno, ale to starcie z Brytyjczykiem będzie najcięższe w jego dotychczasowej karierze. Ryan na ringu amatorskim 215 razy i 15 razy przegrywał. Wiele ekspertów mówi, że ”King Ryan” może być następcą Saula Alvareza i ma wszelkie atuty, aby zdobywać pasy w wielu kategoriach wagowych, jak jego przyjaciel z sali treningowej.

Wiem, że Luke mnie nie szanuje — mówi Garcia przed swoim występem — są ślepi i to ich zgubi. Uważam, że jestem świetnie przygotowany, mój rywal polegnie z kretesem. Na ringu zostanie połamany.

Nie oszukując się Campbell to prawdziwe wyzwanie. Na ringach zawodowych boksował z uznanymi pięściarzami — Vasylem Lomachenką, Jorge Linaresem czy Yvanem Mendym. Jego amatorska przygoda także opiewała w sukcesy, w 2012 roku zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich, w 2011 roku zajmował 2 miejsce na Mistrzostwach Świata, w 2008 roku złoty medal na Mistrzostwach Europy.

Nie myślę o wygranej na punkty, potrzebuję nokautu lub przerwania, inaczej mnie przekręcą. Muszę zrobić wszystko, aby nie doprowadzić do decyzji sędziów — stwierdza Campbell dla BoxingScene.

Transmisja z gali Garcia vs Campbell odbędzie się w przystępnych godzinach w Europie. W Polsce wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 – 2 stycznia. Walka wieczoru została zaplanowana równo na północ, ale zapewne obaj pięściarze wyjdą około 00:15-00:30.

2 KOMENTARZE

  1. W Polsce wydarzenie rozpocznie się o godzinie 21:00 – 2 stycznia. Walka wieczoru została zaplanowana równo na północ, ale zapewne obaj pięściarze wyjdą około 00:15-00:30.

    eleganckie godziny a zaraz po gali bareknuckle z tajlandii

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.