Dyrektor Kalifornijskiej Stanowej Komisji Sportowej (CSAC) w czwartek poinformował o odwołaniu wszystkich wydarzeń sportowych do końca maja z powodu pandemii  koronawirusa. Co zatem z galą UFC on ESPN+ 23, która zaplanowana jest na 16 maja w San Diego? Cóż, pojedynki muszą zostać przełożone lub Dana White musi znaleźć inne miejsce do organizacji wydarzenia. Komisja nie wyda licencji zawodnikom do walk, zatem z prawnego punktu widzenia takie wydarzenie sportowe jest nielegalne.

W przypadku Bellatora, szef Scott Coker przełożył dwie majowe gale na inny termin. W Stanach Zjednoczonych obecnie promotorzy przesuwają w czasie wszystkie zaplanowane starcia. Nowa organizacja Marcina Helda – PFL także opóźniła początek sezonu w 2020 roku. Nadal nie wiadomo czy odbędzie się UFC 249, jednak patrząc na wzrost liczby zachorowań w kraju, jest to bardzo mało prawdopodobne, aby do gali doszło.

16 maja w oktagonie mieli się zaprezentować: Dustin Poirier (25-6) oraz Dan Hooker (20-8).

2 KOMENTARZE

  1. W stanach peak zarazen pewnie gdzies dopiero w maju/czerwcu albo i później. Jak tak dalej pójdzie to im wybory przesuną z listopada jak 2 fala wjedzie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.