Alexander Gustafsson vs Anthony Smith UFC w Sztokholmie

Anthony Smith (MMA 31-14), który 1 czerwca zmierzy się w walce wieczoru gali UFC Fight Night 153 z Alexandrem Gustafssonem (MMA 18-5), zabrał głos w sprawie swojego nastawienia do walki ze Szwedem. Gala odbędzie się już w najbliższą sobotę w Sztokholmie, w Szwecji.

Mówiąc szczerze, po walce z Jonesem ostatnią rzeczą o której myślałem, był tak szybki powrót. Chciałem zrobić sobie dłuższą przerwę, ale czułem, że kiedy to rozczarowanie po walce z JJ minie, będę chciał znów zawalczyć. Na szczęście miałem rację i cieszę się, że przyjąłem propozycję walki z Gustafssonem.

Smith wypowiedział się również na temat swojej dyspozycji w walce z Jonem Jonesem (MMA 24-1-1NC), która miała miejsce na UFC 235. Jones wypunktował wtedy Smitha na pełnym dystansie i pozostał mistrzem kategorii półciężkiej UFC.

Z jednej strony jestem dumny z tego, że walka trwała 5 rund, a z drugiej każda przegrana boli. Wyciągnąłem jednak jeden ważny wniosek – nigdy więcej nie ułożę żadnego game planu. Jestem zawodnikiem, który ma mocny cios i nokautuje rywali. Przez game plan zagubiłem swoje prawdziwe ja. W tej walce realizowałem plan na walkę i jak widać, nie był to najlepszy pojedynek w moim wykonaniu.

Zarówno Smith jak i Gustafsson mieli okazję walczyć z Jonesem i obaj przegrywali swoje pojedynki z Amerykaninem. W najbliższą sobotę będą mieli okazję stanąć po raz pierwszy naprzeciw siebie.

Ja w ostatniej walce stoczyłem z mistrzem pięć rund, a Gustafsson nie wytrzymał. Nie ma między nami złej krwi, ale wchodząc ze mną do oktagonu musi liczyć się z tym, że zostanie zbity. Nie lekceważę go w żaden sposób, ale jestem w stanie go złamać.

Amerykanin uważa też, że najbliższe starcie ze Szwedem udowodni, który z nich był w stanie podnieść się po porażce z Jonesem.

Jeżeli on myśli, że jest ode mnie lepszy w każdym aspekcie, to jest w wielkim błędzie. Wtedy udowodnię mu, że ta noc będzie najdłuższą w jego życiu. Jeśli natomiast jest zmotywowany i gotowy na mocną walkę, to taka właśnie będzie. To będzie niesamowite starcie. I szczerze? Nie interesuje mnie czy on wie, w jaki sposób zawalczę. Wejdę do klatki, podejdę do niego i go znokautuję. Jeżeli nie w stójce, to sprowadzę go na ziemię i tam go będę bił. Właśnie taki jest mój game plan i nie jest on żadną tajemnicą.

 

 

12 KOMENTARZE

 1. Jaki on mógł mieć ten game plan, jak:

  a) jest gorszy w stójce

  b) jest gorszy w parterze 

  c) ma gorsze warunki fizyczne

  e) jest gorszy mentalnie.

  Jedyny game plan, do jakiego miał prawo to coś tam kombinować i liczyć na luja ogłuszacza, że wejdzie, a tu się dowiaduje, że on game plan miał, ale inny. Nie chcę mi się szukać gifa z Siarą.

 2. Nie cierpię tego idioty. Z Bonsem był manekinem do bicia. Czy tego nie widzi? Wyraźnie tego nie dostrzega że jest szmaciarzem nie zawodnikiem. Każdy kto dostał title shota w walce coś próbował z Bonsem. A ta pizda tylko stałą lub leżała.

 3. Najlepsze jest to że jego  Ego wzrosło po tym żałosnym pojedynku. Zachowuje się jakby co najmniej postawił zajebisty opór Bonesowi.Co ten debil ma za z tom głową narysowaną chyba dla żartu przez Boga, bo wygląda jak wyjęty z dragon balla. A przecież  zachowywał sie w tej walce jak laska która nie wie czy che się ruchać.

 4. Dla niego największy sukces to dotrwanie do decyzji z JBJ, a przecież ten go ciągnął na uszy do tej decyzji, bo mógł go skończyć dawno. Gus go zajebie. Nie ten poziom.

 5. Po ostatnim występie wstydzę się że mu kibicowałem, a to co tylko zobaczyłem w tytule wystarczy mi. #Teamżodyn

 6. Odnotował taki sukces jak Cote do momentu kontuzji w walce ze  Spiderem lata temu. Tamten też był z siebie dumny. Takie głupoty potrafię zapamiętać a kiedy żona ma urodziny to jakoś mi ucieka 🙂

 7. Najlepsze jest to że jego  Ego wzrosło po tym żałosnym pojedynku. Zachowuje się jakby co najmniej postawił zajebisty opór Bonesowi.Co ten debil ma za z tom głową narysowaną chyba dla żartu przez Boga, bo wygląda jak wyjęty z dragon balla. A przecież  zachowywał sie w tej walce jak laska która nie wie czy che się ruchać.

  Antony

  "Lioncunt"

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.