redmond-paul

(Fot. Sherdog.com)

Kolejny zawodnik irlandzkiego pochodzenia zasilił szeregi największej organizacji MMA świata. Paul Redmond podpisał kontrakt z UFC i w debiucie zmierzy się z Mirsadem Bekticiem. 28-letni zawodnik trenujący na co dzień w Team Ryano MMA wchodzi w zastępstwo za Alana Omera. Informację jako pierwsze podało SevereMMA.

Redmond (MMA 10-4) podpisał umowę z Ultimate Fighting Championship opiewającą na cztery kolejne pojedynki. „Redser” znany jest polskim fanom z porażki z Mateuszem Teodorczukiem. Został poddany przez niego anakondą ostatniego dnia grudnia 2013 roku na gali Cage Warriors Fighting Championship 63. Od tego czasu wygrał dwie walki: z Damieniem Brownem w marcu i Alexisem Savvidisem w sierpniu 2014 roku.

23-letni Bektic (MMA 8-0) – bohater jednego z odcinków cyklu „Przyszli mistrzowie” – był wcześniej zestawiony z mocnym Maxem Hollowayem na gali UFC Fight Night 49, jednak z pojedynku wyeliminowała go kontuzja. Urazy zostały zaleczone i zawodnik American Top Team będzie się starał dopisać do swojego bilansu walk drugie zwycięstwo z rzędu w UFC. W debiucie w tej organizacji w kwietniu ubiegłego roku na gali UFC on FOX 11 pokonał Chasa Skelly’ego większościową decyzją sędziowską. Urodzony w Bośni i Hercegowinie Bektic jest niepokonany od czasu pierwszej zawodowej walki w 2011 roku.

Walką wieczoru gali UFC on FOX 14, zaplanowanej na 24 stycznia 2015 roku, będzie pojedynek między Alexandrem Gustafssonem a Anthonym Johnsonem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.