13 lipca w Sacramento odbędzie się gala UFC ESPN+ 13, a do karty głównej tego wydarzenia dodano dziś ciekawe starcie w kategorii piórkowej: Mirsad Bektic (MMA 13-1) podejmie Josha Emmeta (MMA 14-2).

Mirsad Bektic ostatni raz zawalczył 9 czerwca 2018 roku, a jego przeciwnikiem był wtedy Ricardo Lamas (MMA 19-7).  Po trzech rundach lepszy okazał się urodzony w Bośni Amerykanin, który wygrał niejednogłośną decyzją sędziów. Kolejne starcie Bektica anonsowane było na galę UFC 231, która odbyła się 8 grudnia zeszłego roku w Toronto, a jego przeciwnikiem miał być Renato Carneiro (MMA 13-2-1). Bektic musiał ostatecznie wycofać się z tego pojedynku z powodu kontuzji.

Josh Emmet swoją ostatnią walkę stoczył natomiast 30 marca, a jego przeciwnikiem był Michael Johnson (MMA 19-14). Emmet znokautował swojego rodaka w 3 rundzie i wrócił na zwycięską ścieżkę po ponad rocznej przerwie, kiedy to w lutym 2018 roku na UFC on FOX 28, w walce wieczoru przegrał przez nokaut w drugiej rundzie z Jeremym Stephensem (MMA 26-16). Emmet podobnie jak Bektic ma 'na rozkładzie’ zwycięstwo z e wspomnianym Ricardo Lamasem, jednak pokonał go w porównaniu do swojego najbliższego rywala dużo szybciej, bo już w pierwszej rundzie przez KO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.