Ostatnio dużo mówi się o kłopotach Mirosława Oknińskiego i kierowanej przez niego Profesjonalnej Ligi MMA. Najpierw Polskę obiegła informacja o prawdopodobnej zmianie dostawcy transmisji gal PLMMA, a potem o zakończeniu współpracy Oknińskiego z Pawłem Nastulą. W międzyczasie okazało się także że w Profesjonalnej Lidze MMA nie zobaczymy też wielu czołowych zawodników z którymi była kojarzona m.in. Marcin Naruszczka czy Michał Tarabańka i Karol Linowski. W programie Klatka po klatce trener wyjaśnia, co tak naprawdę zaszło między nim i zawodnikami, którzy zdecydowali się przejść do WCA Fight Team.

To ja zrezygnowałem ze współpracy z Marcinem Naruszczką z tego powodu, że przekroczył pewne bariery w rozmowie i w zachowaniu. Można powiedzieć,że „zwariował” bo ja to tak nazywam. Z czego to powstało? To dlatego że między zawodnikami powstała zazdrość. Marcin był zazdrosny, że prowadzę Trybsona czy Kołeckiego. On mówi, że chodziło o pieniądze. Może częściowo o nie też. Zrobiliśmy dwie wyśmienite gale i ludziom się wydaje, że jak zrobiliśmy super imprezy, gdzie światła są za 100 tysięcy, to każdy powinien workami dostać kasę. I tak powstały jakieś niedomówienia.

Tak – Zalegam Marcinowi pieniądze.  Marcin był moim przyjacielem i ja mu pomagałem więc nie wydaje mi się ze chodzi tylko o kasę. Chodzi o pieniądze również, ale ja zajmowałem się Trybsonem i Kołeckim. Chciałem też zajmować się Marcinem, ale on się obraził, że się nim nie zajmuje. Że niby on, gwiazda 20 walk, a ja się zajmuję Leszczami co mają dużo wyświetleń. Jeżeli telewizja oczekuje ode mnie oglądalności, musiałem mieć zawodników, którzy mają oglądalność i musiałem się nimi zająć.

Oknińskiemu nie raz zarzucano już, że nie wywiązuje się z należności wobec zawodników, których na danej gali mogli oglądać kibice. Trener dość szeroko opowiedział Arturowi Mazurowi oraz Marcinowi Wrzoskowi o tym, jak ma się sytuacja finansowa w PLMMA.

PLMMA nigdy nie miała dużych zasobów finansowych. Zawsze jechaliśmy z rozpędu, że była sytuacja gdy były środki od sponsorów, za chwilę przestawali płacić lub obiecali 100 tysięcy a zapłacili 10 tysięcy. Zawsze staraliśmy się wywiązywać, nawet na zasadzie że jeżeli miałoby to być po roku, to i tak byłoby zapłacone. Nam było ciężko, bo mieliśmy małą telewizję i przez wiele lat byliśmy dyskryminowani przez KSW, które zabierało nam najlepszych zawodników, jak np. tutaj Marcin Wrzosek, który dał dobrą walkę i zaraz poszedł do UFC, a później do KSW. Michał Andryszak, który też u nas wygrywał walki. wiadomo że zawodników podbierają większe organizacje i nam było ciężko pozyskać sponsorów, bo te gwiazdy nam uciekają.

27 KOMENTARZE

 1. Do jakiego poziomu dopuszczona jest szydera z Mirka w skali od Dany White'a do KSW?

  Coś czuję, że tu może być sporo poniżej Dany :fjedzia:

 2. Jak tu się nie wk***wić na miejscu Naruszczki jak on dostał 2 tys za walkę i to w ratach , a Trybson 10 razy więcej i od razu.

 3. Naruszczka to przeciez lewak, nie? Pieniedzy wiec chyba nie potrzebuje.  A trener zawsze pewnie namiot pozwoli rozbic i pewnie na talerz jakies jedzenie tez rzuci….

 4. Jak tu się nie wk***wić na miejscu Naruszczki jak on dostał 2 tys za walkę i to w ratach , a Trybson 10 razy więcej i od razu.

  PLMMA jest w stanie od ręki zapłacić zawodnikowi dwadzieścia tysięcy? :benny:

 5. PLMMA jest w stanie od ręki zapłacić zawodnikowi dwadzieścia tysięcy? :benny:

  Pewnie providenta wzięli :fjedzia:

 6. powiem tak : Lubie się pośmiać z Mirka i przy kamerze wydaje się sympatyczny 😛 ale tak naprawdę to zwykła szuja :razz:ytalsiektos: na 1 miejscu u niego była i będzie zawsze kasa $$$$::clintdis::

 7. Przyznaje że wisi mu kasę, ale dodaje że zawsze mu pomagał i był jego przyjacielem i że raczej o kasę nie chodzi, a jestem niemal pewien że chodzi tylko o kasę, kto będzie wchodził jak idiota do klatki po to aby nie zarobić ani grosza? Prawdziwy przyjaciel z trenera…

  I winni także zawodnicy bo bezczelnie wybierają KSW zamiast iść i walczyć z PLMMA za darmo i pomagać jej budować markę, którą każdym filmikiem promującym, każdym pokazaniem Trybsona i Najmana sam trener psuje najbardziej.

  I tak na pewno Trybson to tak znany zawodnik że przyciągał ludzi, Kołecki jest znany przynajmniej ale Trybson? No proszę…I to do tego walczący niemal z amatorami, no naprawdę buduje nam trener potwora!

  I pewnie to że inni odeszli to też nie jest wina trenera, ale pazernych zawodników którym chodzi tylko o pieniądze, a nie budowę marki wielkiego PLMMA…

 8. Wiele walk z jego udziałem było odwołanych a ponoć Miras nie pokrył kosztów za okres przygotowań 😆

  Słyszałem, że nawet TBA opuścił Mirka. 🙁

 9. kurcze, nie wiedziałem, że Mirek ma takie jazdy ostatnio, w oko wpadł  mi tylko news o Pulsie a to i tak chujnia… nieciekawie!

 10. To ja strzelałem do papieża. Mam zobowiązania wobec Marcina, chodzi o wynagrodzenie od sponsora, ale póki co nie po drodze mi do Amrita na Grójeckiej, więc musi poczekać na dużego w cieście. A pamiętacie jak najebałem Kawula?

 11. Ludzie mówią do mnie przestań martwić się

  Wszak po burzy zawsze słońce lśni

  Zostawił Cię Miras i jest Ci źle

  Zaraz nowa miłość wejdzie w twoje drzwi

  Parapapaparapara ooo  oooooo para:happy dance:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.