Nie minęło zbyt wiele czasu od potwierdzenia informacji o rozpoczęciu treningów MMA u Mirosława Oknińskiego przez Tomasza Sararę, a jeden z najpopularniejszych trenerów mieszanych sztuk walki w Polsce ma już w głowie pojedynek z udziałem swojego nowego podopiecznego. Jak sugeruje sam Okniński, Sarara mógłby skrzyżować rękawice z Arturem Szpilką na zasadach MMA, a taki pojedynek mógłby odbyć się przykładowo w Krakowie.

Do jakichkolwiek pomysłów związanych z realizacją takiego pojedynku jest jednak oczywiście bardzo, ale to bardzo daleko. Tomasz Sarara dopiero w planach ma rozpoczęcie treningów mieszanych sztuk walki, natomiast Artur Szpilka rozpoczyna nowy rozdział w pięściarskiej karierze, wracając do swojej dawnej kategorii wagowej.

Informację o rozpoczęciu treningów MMA Sarara potwierdził w poniedziałek:

„No to zaczynamy! Wymagało to dużo czasu, przemyśleń, decyzji i zmian, ale jestem gotów! Jak to się mówi, idzie lepsze, idzie nowe. Niebawem rozpoczynam współpracę z Mirosławem Oknińskim w jego klubie Akademia Sportów Walki Wilanów w drodze po najwyższe cele! MMA panowie… MMA!” – napisał na swoim profilu na Facebooku Tomasz Sarara potwierdzając informacje opublikowane przez portal mmanews.pl.

Utytułowany kickboxer od lat powtarzał jednak, że jest chętny na przejście do mieszanych sztuk walki. Pytany przez nasz portal o walkę w MMA jeszcze w 2017 roku przy okazji gal Spartan Fight Tomasz Sarara za każdym razem w samych pozytywach wypowiadał się o ewentualnej zmianie formuły.

Zdecydowanie wpływ na decyzję Sarary ma również koniec organizacji DSF Kickboxing Challenge, o której słuch zaginął. Krakowianin pod szyldem DSF stoczył dwie walki, zdobywając tytuł mistrzowski w wadze ciężkiej – na DSF 18 znokautował Piotra Romankiewicza, natomiast na DSF 20 decyzją pokonał Abdarhmanego Coulibaly’ego.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.