(fot. Scott Petersen / MMAWeekly.com)

Demetrious Johnson (MMA 8-1, WEC/UFC 3-1, #9 w rankingu MMARocks) zastąpi według oficjalnego komunikatu UFC kontuzjowanego Brada Picketta (MMA 20-5, WEC/UFC 3-1, #12 w rankingu MMARocks) w starciu z Miguelem Torresem (MMA 39-3, WEC/UFC 7-2, #5 w rankingu MMARocks) na gali UFC 130 28 maja w Las Vegas. Natura urazu Picketta nie została podana do informacji.

Jedyną porażkę w swojej karierze Johnson odniósł właśnie z zastępowanym przez niego Anglikiem na gali WEC 48 prawie rok temu. Od tego czasu walcząc dla Zuffy odniósł trzy kolejne zwycięstwa, wśród nich udany debiut w oktagonie UFC kiedy pokonał Norifumiego Yamamoto na gali UFC 126 w lutym. Johnson miał spotkać się z Renanem „Barao” Pegado na tej samej gali, raz pokonany Brazylijczyk nadal zawalczy na teraz z innym, póki co nieokreślonym, rywalem.

Miguel Torres będzie walczył o swoje trzecie kolejne zwycięstwo – passę, którą rozpoczął zwycięstwem nad Charliem Valencią w wrześniu ubiegłego roku po dwóch druzgocących porażkach i utracie tytułu mistrza wagi koguciej. W ostatniej walce, również na lutowej gali UFC, Torres wypunktował w stójce Antonio Banuelosa ale ten występ, bardzo odmienny od szalonych bójek z których zasłynął w WEC, spowodował wybuch histerii wśród fanów.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.