(Pierwsza zasada HIT Squad brzmi:”Nie przyjmujemy grubasów, dusimy ich”)

W środku posta świeży wywiad z byłym wielokrotnym mistrzem UFC, zwolennikiem i orędownikiem noszenia i używania broni nie tylko w wyjątkowych okolicznościach, dumnym właścicielem niejednego ciągnika i pick up-a, legendarnym i błyskotliwym farmerem z prawdziwej teksańskiej farmy Mattem Hughsem. Enjoy !!!

(Dobra fota na dobry początek)

Dzięki za możliwość przeprowadzenia wywiadu z Tobą. Wiem, że mam dużo na głowie. Najpierw chciałem pogratulować Tobie wspaniałej książki! Jak podobało się tournee?
Matt: Najbardziej podobało mi się w Midwest, widząc wielu fanów, którzy darzyli mnie sympatią. Najlepsza rzeczą w pisaniu książki było zdecydowanie przypominanie sobie najlepszych sytuacji w moim życiu.

Team H.I.t wygląda wspaniale, widzisz tam kogoś z tych ludzi, których trenujesz przyszłego mistrza?
Matt: Mamy tam kilku dobrych fighterów, są naprawdę bardzo dobrzy! Matt Veach i kilku nowych fighterów, o których jeszcze nie słyszeliście, jest także weteran UFC C.J Fernandes. To jest tylko kilka fighterów, wszyscy trenują bardzo ciężko, i mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieć mistrzów. Ciężko trenujemy podstawy, każdy trener wie, że podstawy są bardzo ważnym kluczem do zwycięstwa.

W seriach ultimate fighter byłeś w stanie trenować zawodników do finału. Co jest dla Ciebie przyjemniejsze – trenowanie zawodnika do zwycięstwa, czy osobiste trenowanie siebie do zwycięstwa?
Matt: Staram się uczciwie, sumiennie trenować młodych fighterów. Jest to dla mnie wielka zabawa, patrzec jak fighter rozwija się wg moich wskazówek. Np Tommy zrobił wielki postęp i dostał się do finałów TUF. Poprawił się bardzo, bił się naprawdę z twardymi zawodnikami aby dostać się do finałów. Naprawdę jest dobry.

Wielu ludzi, którzy będą czytać ten wywiad to amatorscy fighterzy, którzy rozpoczynają swoją karierę w MMA. Masz jakieś rady dla tych fighterów?
Matt: Zawsze musisz walczyć do końca, czyli nie tylko pierwsza rundę, lecz kolejne również. Musisz obserwować swojego przeciwnika. Przed walką musisz być zrelaksowany, musisz ostro się przygotowywać, musisz poprawiać swoją technikę, i nie obijać się na treningach.

Jak myślisz, co jest największa pomyłką młodych fighterów?
Matt: Brak przygotowania psychiki. Ludzie nie zdają sobie sprawy jak ciężka to sprawa. Musisz przemyśleć całą walkę zanim wejdziesz do octagonu, klatki, czy też ringu. Gdy wszystko dobrze przemyślisz, i będziesz dobrze przygotowany psychicznie, wtedy będzie to Twoim kluczem do sukcesu. Przemyśl wszystkie Twoje ruchy, upewniając się, że robisz je dobrze. Wtedy młody fighter będzie gotów na zwycięstwo.

Jeżeli mógłbyś porozmawiać z każdym młodym fighterem kiedy wchodzi do walki, to co byś mu powiedział?
Matt: Dla każdego ruchu/ciosu jest kontra, oraz na każdą kontrę jest kontra. Jeśli znajdziesz się w złej sytuacji, pamiętaj, że zawsze jest z niej wyjście.

Aktualnie największym problemem MMA, i nie tylko sa sterydy. Myślisz, że UFC ma z tym problem?
Matt: Jestem pewien, że są ludzie w UFC, które brały/biorą sterydy, oraz inne nielegalne substancje, ale to wszystko jest testowane. Nie przeszkadza mi to, że mój przeciwnik musi sięgać po sterydy, by wygrać ze mną. To on będzie musiał później żyć ze skutkami ubocznymi, i wiedzieć, że nie grał czysto – jego problem.

Inna sprawą jest zbijanie wagi, osobiście myślę, że jest to cześć sportu, wielu sądzi, że powinno być to uregulowane, i kontrolowane. Jakie są Twoje opinie o tym?
Matt: Pochodzę ze starego stylu zapasów, i zbijałem wagę wiele razy, ale nie wiem czy UFC ma jakieś problemy z ludźmi którzy zbijają wagę. Wielu ludziom normalnymi sposobami nie udało się zbić wagi, więc zbijali ją na jakiś swój sposób. Nie widzę w tym żadnego problemu. Cokolwiek się stanie to mi to nie przeszkodzi, moja waga jest w normie.

W karierach wielu zawodników jest jeden bardzo ważny moment, który ucieleśnił ich karierę. Patrząc na ciebie – który moment kariery byś tak określił?
Matt: Prawdopodobnie pokonanie Royca Gracie, np z powodu, że był kiedyś tak dobrym zawodnikiem , i wrócił do UFC by walczyć ze mną. Był to bardzo ważny moment w mojej karierze.

Twoja następna walka będzie przeciwko Thiago Alvesowi. Co powiesz na komentarze, że Alves pokona Cię, i że już jesteś skończony jako fighter?
Matt: Ci ludzie, którzy tak myślą są w wielkim błędzie. Oczywiście Thiago ma szansę by wygrać ze mną, bo za każdym razem jak wchodzisz do octagonu, to możesz przegrać. Ale nie zmienia to faktu, że jestem już skończony. Mam 34 lata, dla porównania Randy Couture ma 43,a Chuck Liddell ma 37, wiec na pewno nie jestem skończony.

Jak długo zamierzasz jeszcze walczyć?
Matt: Na pewno nie tak długo jak Randy Couture, ale na razie jeszcze nie myślę o zakończeniu kariery.

Czy myślisz, że Randy będzie kiedykolwiek walczyć z Fedorem Emelianenko?
Matt: Naprawdę nie mam pojęcia. Nie wiem czy, lub kiedy i gdzie dojdzie do tej walki.

Matt doceniam Cię, że poświęciłeś mi swój czas, by odpowiedzieć na tak wiele pytań. Życzę Ci powodzenia w przyszłości i sukcesów w octagonie. Twoi wszyscy fani nie mogą się już doczekać kiedy zobaczą Cię w klatce. Chcesz coś powiedzieć do fanów lub sponsorów?Matt: Jeśli ktoś chce dowiedzieć się czegoś więcej o mnie, to zapraszam na moją stronę internetową www.Matt-hughes.com tam są informacje o mnie i również o moich sponsorach. Dziękuję wszystkim fanom za wspieranie mnie.

Dziękuję bardzo Matt za wywiad.

Source: ForumRing.pl

Autor: FightorDie

2 KOMENTARZE

  1. można sie śmiać, ale nie zmienia faktu ze to ten farmer bronił pasa 7 krotnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.