Martin Lewandowski na swojej stronie na Facebooku opublikował wpis dotyczący rozstania Jana Błachowicza z organizacją KSW. Słowa te są skierowane jednak w kierunku młodszych zawodników, którzy według słów współwłaściciela KSW „pogubili się w mediach społecznościowych i brakuje im odwagi do trudnych rozmów w realnej rzeczywistości”. Pełny wpis Lewandowskiego znajdziecie poniżej:

W sporcie i biznesie poznałem wielu ludzi, więc daje mi to dość szeroki horyzont na to, jak ludzie zachowują się gdy ich drogi się rozchodzą. Rozstania (i w życiu i w biznesie) są sprawą dość naturalną. Drogi ludzkie się rozchodzą i tylko od nas zależy, jak rozwiążemy sytuację potencjalnie konfliktową. Od takiego rozwiązania może wbrew pozorom bardzo dużo zależeć, życie bowiem potrafi być przewrotne i postawić na naszej drodze osobę, która nie potrafiła w elegancki sposób się zachować. Miałem tego przykład wiele razy, np. taki Jerome Le Banner nie potrafił ostatnio mi spojrzeć prosto w oczy w Londynie, po tym jak nas wiele lat temu ordynarnie oszukał w sprawach kontraktowych. Jedną z niewielu osób, która rozstała się z KSW i potrafiła to naprawdę po dżentelmeńsku załatwić jest nasz były mistrz – Jan Błachowicz. Postawę Janka poddaje pod rozwagę młodszym zawodnikom, którzy pogubili się w mediach społecznościowych i brakuje im odwagi do trudnych rozmów w realnej rzeczywistości. Walczmy o swoje marzenia, to naturalna postawa, ale walczmy z klasą. Tej klasy Jankowi nie zabrakło, dlatego mimo, że walczy dla konkurencji kibicuję mu, aby zdobył to o czym marzy. Jeżeli tym czymś jest walka z Jon „Bones” Jones, to ja trzymam kciuki, żeby Janek tę walkę dostał.

Błachowicz rozwiązał kontrakt z organizacją KSW na przełomie 2013 i 2014 roku. Na KSW 25 Polak miał zmierzyć się z Virgilem Zwickerem, jednak z tego pojedynku wyeliminowała go kontuzja. Jak się okazało, po Błachowicza zgłosiła się wtedy organizacja UFC, z którą podpisał kontrakt.

W KSW Jan Błachowicz stoczył 18 pojedynków, z których przegrał tylko dwa – z Andre Fyeetem na KSW 8 i Rameau Thierrym Sokoudjou na KSW 15. W pozostałych starciach Błachowicz pokonywał między innymi Antoniego Chmielewskiego, Aziza Karaoglu, Christiana M’Pumbu, Maro Peraka czy Gorana Reljica.

52 KOMENTARZE

 1. Poddaję pod rozwagę włodarzom, kto napompował ego młodych zawodników swoim pianiem o największej organizacji we wszechświecie. Kto dawał przeciętnych zawodników swoim pupilom, budując ich pewność siebie. Kto tłumaczył uparcie, że social media to klucz do zarobków i że zawodnicy muszą tam istnieć, pisać, robić szum. Ktoś ich wypychał na takie wody, pompował ich ego.

  W tym świetle trochę śmiesznie wygląda narzekanie na rozpieszczone dzieciaki, które samemu się tak wychowywało.

 2. Kontrakty KSW sa jak ceny w zabce, DUZYMI LITERAMI JEST NAPISANE TO CO CIE NIE INTERESUJE a prawdziwe info jest gdzies tam z boku mini literkami napisane tak zeby cie w huja zrobic.

 3. Poddaję pod rozwagę włodarzom, kto napompował ego młodych zawodników swoim pianiem o największej organizacji we wszechświecie. Kto dawał przeciętnych zawodników swoim pupilom, budując ich pewność siebie. Kto tłumaczył uparcie, że social media to klucz do zarobków i że zawodnicy muszą tam istnieć, pisać, robić szum. Ktoś ich wypychał na takie wody, pompował ich ego.

  W tym świetle trochę śmiesznie wygląda narzekanie na rozpieszczone dzieciaki, które samemu się tak wychowywało.

  idealnie w sam punkt.

 4. Menda wyczaiła zainteresowanie Jankiem, dawaj podepniemy się do sportowca swoimi wysrywami poczuającymi ludzi jak mają się zachowywać wcale nie wycelowanymi w Gamera

  Zaraz jeszcze Kawul dołączy ze swoimi wierszami

 5. Ech ten pan Martin. Tu gale zorganizuje, tam stowarzyszenie powola do zycia i jeszcze madrym slowem podzieli sie z mlodymi zyjacymi w niewiedzy. Byl Dmowski, Pilsudski, a teraz niech zyje maz stanu Lewandowski! :tysoncoffe:

 6. No ja im się w ogóle nie dziwię. Przychodzi taki gość z trzema, czterema walkami na koncie oni w niego inwestują, kręcą reklamy itd a on później na FB na pytanie kibiców „Kiedy kolejna walka w KSW ?” odpisuje „raczej nigdy”.

  No sory Akop, ale tak się nie robi.

 7. Takie mierne te pochwały dla Janka, ale pierwszy był do tego, żeby powiedzieć w mediach "a nie mówiłem" w kontekście walk Lipski. Pewnie wolał okres jak Janek przegrywał po bezbarwnych pojedynkach.

 8. No ja im się w ogóle nie dziwię. Przychodzi taki gość z trzema, czterema walkami na koncie oni w niego inwestują, kręcą reklamy itd a on później na FB na pytanie kibiców „Kiedy kolejna walka w KSW ?” odpisuje „raczej nigdy”.

  No sory Akop, ale tak się nie robi.

  :deniro:

 9. Ciekawe do kogo wpis skierowany :rutekajak:

  Pewnie chodzi o Akopa Szostaka. Terazc chłopak tylko zmarnuje swój wielki talent w tym tańcu z gwiazdami, a przecież nie ujrzeliśmy jeszcze w pełni jego wielkiego potencjału w mma. Mógł zostać w KSW i być wielką gwiazdą. Szkoda, że to wszystko tak się potoczyło. Kolejny talent zmarnowany.

 10. Poddaję pod rozwagę włodarzom, kto napompował ego młodych zawodników swoim pianiem o największej organizacji we wszechświecie. Kto dawał przeciętnych zawodników swoim pupilom, budując ich pewność siebie. Kto tłumaczył uparcie, że social media to klucz do zarobków i że zawodnicy muszą tam istnieć, pisać, robić szum. Ktoś ich wypychał na takie wody, pompował ich ego.

  W tym świetle trochę śmiesznie wygląda narzekanie na rozpieszczone dzieciaki, które samemu się tak wychowywało.

  :kawulpokapoka:

  Dodałbym jeszcze Martina żonglującego piłeczkami, ale nie wiem, gdzie jest jego animacja. Także tak, idealna wypowiedź, więc stempel cohones siedzi.:deniroclap: Martin – wiemy, że czytasz :razz:utinlaugh:

 11. Przecież dopiero co pozbyli się Koike, a ciężko powiedzieć, że ten zawodnik pogubił się w mediach społecznościowych, bo swoją klasę potwierdzał w klatce i za to został po dżentelmeńsku wyjebany. Kurwa sami hipokryci ostatnio się udzielają. Gość od lat promuje akopów, popków, najmanów, strachów tego świata A teraz się bierze za wychowanie młodzieży, śmiejąc się tym młodym wcześniej w twarz.

 12. mimo, że walczy dla konkurencji kibicuję mu, aby zdobył to o czym marzy. Jeżeli tym czymś jest walka z Jon "Bones" Jones, to ja trzymam kciuki, żeby Janek tę walkę dostał.

  MARTIN I ŁASKAWY

 13. Nie śledzę Gamera. Co takiego napisał, że podpadł jaśnie panującym? 😀

  Jeżeli Gamer ma zostać w KSW, to chce przynajmniej zarabiać tyle co freaki. Martin apeluje o rozsądek.

 14. Ja tam go rozumiem. Podpisuje ktos kontrakt swiadomie, a potem nie chce sie z niego wywiazac.

  Trudno. Podpisales. Wypelnij.

 15. Ależ ten dupek ma tupet. Po sposobie w jaki zwolnił Koike i jak komentował odejście Lipski jest ostatnią osobą, która powinna pouczać innych. Współczuję wszystkim, którzy mieli z nim kontakty biznesowe.

 16. Szanowny redaktor Stachura mówił, że były problemy z przejściem do UFC i tylko przez pracującą tam Dorotkę został puszczony.

  Nie kłam ty zawistny kelnerze a tfu, dostane raka od nienawiści do tej kreatury aaaaa:o o:

 17. przyczepiło się gówno do okrętu i krzyczy płyniemy 😮 o: ktoś się chce ogrzać w blasku Jana , bo to jego primetime. Nie ważny temat ,  ważne logo przy nazwisku obecnego , największego , polskiego dzika mma.  Wszędzie ten marketing , zero sportu , idź pan w uj

 18. Jak tam Martin, jakie działa wytoczycie w wojnie z UFC o dominację na rynku MMA? Freak fighty chyba już nie bardzo, bo Najman wam spierdolił do FMMA i zarezerwował sobie grafik na 3 walki już, a wasze sportowe aspekty w starciu z UFC? Mamed, któremu za mało srebrników było na UFC, czy może Siuras z kolejną ustawką? :mjsmile:

 19. Jak tam Martin, jakie działa wytoczycie w wojnie z UFC o dominację na rynku MMA?

  Chyba to Dane lepiej zapytać co zrobi żeby losy tej wojny odwrócić, póki co sromotna klęska. Mało tego Dana do boksu zabiera się jak piers do jeża, a Lewi już stowarzyszenie ma, Kalwi filmy kręci.

 20. Chyba to Dane lepiej zapytać co zrobi żeby losy tej wojny odwrócić, póki co sromotna klęska. Mało tego Dana do boksu zabiera się jak piers do jeża, a Lewi już stowarzyszenie ma, Kalwi filmy kręci.

  To nie odwołalne, niczym premiera Mortal Kombat 2 w 1993 roku, UFC upada, KSW dominuje rynek światowy, nikt nie oprze się takim nazwiskom jak Szostak,Popek i Jurkowski. :jon:

 21. różnica jest taka, że Jano jako jeden z weteranów kejesdablju miał z tego co pamiętam "klauzule" odejścia w przypadku zgłoszenia się po niego przez UFC – więc chuja mieli do gadania

  a reszta jest "dzentelmeńsko" uwiązania na smyczy do usranej śmierci i mogą albo posłusznie robić swoje, albo iść na wojne z organizacją – ale to ich wina że są debilami podpisując takie kontrakty

 22. Według mnie gamer to zepsuł bo skoro mistrz nie może opuścić krs1 a nie chce tracić 0 w rekordzie to powinien wziąć jeszcze jedna walkę,  nie zrobić wagi tym samym stracić pas i walkę wygrać.. I UFC wita

 23. Czyli jest coś na rzeczy w temacie Gamer-UFC. Nie bez powodu ta przerwa, pewnie widząc obecny kontrakt Janka jest gotów zaryzykować. Bo w KSW uja ugra, a nie podwyżkę.

 24. KSW próbuje teraz płynąć na sukcesie Janka. Najtańszy chujowy marketing. Pogadam dobrze o kimś, o kim jest teraz głośno w branży.

  Gówno by spod siebie zjedli (gdyby nie to, że już jedzą) za te kilka PPV więcej.

  Niezmiennie gardzę.

 25. Wedlug mnie ewidentnie pije do Mateusza Gamrota a i sytuacja jest podobna do tej Janka w momencie kiedy podpisywal kontrakt z UFC tzn mistrz organizacji, ktory nie jest na tyle medialny by wlodarze KSW placili mu adekwatnie do poziomu sportowego.

 26. A by tylko spróbował powiedzieć coś złego na Janka, to wie ze by został zjedzony i by zaszkodził nawet swojej marce i wizerunkowi. Janek ma mnóstwo fanów w PL bo jest po prostu  spoko gościem i nie da się go nie lubić, także do był by strzał w kolano dla włodarzy gdyby spróbowali go shejtować

 27. Ładnie napisane tyle, że UFC to żadna konkurencja….tutaj się Pan Lewandowski zapędził…. Danuta i spółka mają absolutny monopol w Stanach i ogólnie na świecie a KSW zaledwie na polskim podwórku tak na dobrą sprawę. Szanuję KSW i lubię oglądać ich gale ale tutaj nie ma mowy o konkurencji. O takim zjawisku to mogliśmy mówić przeszło dekadę temu, w czasach gdy był jeszcze PRIDE. Wtedy o zawodników oraz atencję kibiców konkurował właśnie hegemon z Japonii z – między innymi – UFC, Strikeforce, Cage Rage…. bo Bellatora to chyba jeszcze wtedy nie było…

 28. Postawę Janka poddaje pod rozwagę młodszym zawodnikom, którzy pogubili się w mediach społecznościowych i brakuje im odwagi do trudnych rozmów w realnej rzeczywistości. Walczmy o swoje marzenia, to naturalna postawa, ale walczmy z klasą.

  :ożeszty:

 29. A Tobie o co biega cymbale?

  Spokojnie bez spiny, po prostu podziwam ludzi oglądających krs, ja się zmusić nie mogę. Dlatego podziwiam. Chory świrze to zwrot grzecznościowy.

 30. Jeśli Gamrot podpisał niewolniczy kontrakt tak jak mówi mmanews to…

  … sam jest sobie winien.

  Ile można zarzucać KSW, czy Lewandowskiemu już zupełnie za plany bycia działaczem, ale organizacje MMA (dlaczego w ogóle KSW to federacja? Federacja mi się wydaje wtedy kiedy połączyłoby się ze sobą kilka organizacji) mają prawo walczyć z podejściem ,,jeśli ktoś chce być prawdziwym zawodnikiem MMA to jego obowiązkiem jest walczyć w UFC". Przez to muszą być mocniejsze kontrakty, jeśli organizacja MMA nie chcę być czymś takim jak w piłce nożnej szkółki piłkarskie dla giganta piłkarskiego.

  Może po prostu Gamrot miał za dużą wiarę w menadżera. Np. Norman Parke mówił, że dopiero po przypominajce KSW zorientował się jakie są zapisy kontraktowe odnośnie walczenia w Polsce dla innych organizacji.

 31. Spokojnie bez spiny, po prostu podziwam ludzi oglądających krs, ja się zmusić nie mogę. Dlatego podziwiam. Chory świrze to zwrot grzecznościowy.

  To wyrażaj się jaśniej następnym razem bo nie każdy jest w stanie wyłapać drugie dno takich dowcipasów…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.