Do trzech razy sztuka. UFC poinformowało przed chwilą o walce Marcina Tybury z Brazylijczykiem Luisem Henrique de Oliveirą do jakiej dojdzie na numerowanej gali UFC 209. Zawodnicy mieli się ze sobą zmierzyć już na gali UFC 208 ale z powodu kontuzji Henrique walka została odwołana. Niestety dla Tybury, zawodnik który zastąpił Brazylijczyka w dniu ważenia również został wycofany z gali z powodu problemów ze zdrowiem.

Tybura (14-2 MMA) w ostatniej walce w spektakularnym stylu odprawił Viktora Pestę przez wysokie kopnięcie. Marcin na ten moment w UFC ma bilans 1-1. Polak miał zawalczyć z Derrickiem Lewisem na gali na Filipinach, jednakże z powodu odwołania wydarzenia, Marcin pozostał bez walki.

Henrique (10-2 MMA) swój debiut w UFC przegrał z Francisem Ngannou, jednakże dwie kolejne walki Brazylijczyk wygrywał przez poddania. Najpierw odklepał Smoliakova, potem Christiana Colombo. 23-letni Luis Henrique jest sporym ciężkim, który na wagę wnosi zazwyczaj około 255 funtów.

30 KOMENTARZE

 1. Dobra zmiana, UFC 209 jest o stokroć lepiej eksponowaną galą niż 208, o ile źle nie wpłynie to na formę Marcina to… zmiana na plus. 🙂

 2. Za te wszystkie złe okoliczności i niepowodzenia interesuje mnie tylko brutalny nokaut na Brazylijczyku w ostatnich sekundach trzeciej rundy.

 3. Jesli Marcin, czego sie spodziewam, szybko odprawi Brazola to stawka godzinowa w UFC wyjdzie mu bardzo atrakcyjna. Oczywiście szkoda tych nerwów i straconego czasu. Oby teraz obylo sie juz bez takich atrakcji.

 4. Oby te całe zamieszanie dookoła Marcina nie wpłynęło jakoś znacząco na forme w walce.

  PS. @defthomas  w newsie brakuje mi info, kiedy jest ta gala. Żeby człowiek musiał się męczyć i wchodzić na sherdog ? Za co ja ci płacę ? Szok, hańba, niedowierzanie.

 5. Oby te całe zamieszanie dookoła Marcina nie wpłynęło jakoś znacząco na forme w walce.

  PS. @defthomas  w newsie brakuje mi info, kiedy jest ta gala. Żeby człowiek musiał się męczyć i wchodzić na sherdog ? Za co ja ci płacę ? Szok, hańba, niedowierzanie.

  Z ust mi to wyjąłeś. Redaktor do zwolnienia.

 6. Szkoda tylko tych nerwów, przy okazji dowiedzieliśmy sie jak słaba była tamta gala, dużo lepiej zawalczyć na ufc 209

 7. Gala jest mega dojebana. Obowiązkowa pobudka w nocy. Oby Tybura walczył jakoś wysoko na karcie, żeby można było go obejrzeć w ESC.

 8. @defthomas nie kontuzja brazola tylko komisja go nie dopuscila do walki. Rok temu mial zabieg oka i do tego sie przyczepili. Widac komisja w NJ jest w chuj czepialska bo w innym miejscu nawet by na to uwagi nie zwracali. Oby Tybur w koncu zawalczyl!

 9. No niech tylko gruby dociągnie do dnia gali.. Puki obaj nie znajdą się w klatce to nie ma co się przedwcześnie cieszyć.

  Rywal do pokonania, więc jedziesz z nim Marcin!

 10. No nie może nie zmasakrować grubego parówiarza, który przegrał sam ze sobą i zasłabł przy robieniu limitu wagi dla tłuściochów. Każdy inny wynik niż totalna dominacja lańsko i kaos mnie nie satysfakcjonuje. War Marcin !!!!

 11. No nie może nie zmasakrować grubego parówiarza, który przegrał sam ze sobą i zasłabł przy robieniu limitu wagi dla tłuściochów. Każdy inny wynik niż totalna dominacja lańsko i kaos mnie nie satysfakcjonuje. War Marcin !!!!

  To nie ten 😉

 12. Fajnie, że tak szybko – mam nadzieję, że Marcin jest w gazie, te ciągłe przetasowania przeciwników i gal go nie przyhamują, a wypłata za ostatnie UFC wynagrodzi mu wszelkie utrudnienia 🙂

  Trzymam kciuki by pech już się skończył i do tej walki w przeciwieństwie do poprzednich po prostu doszło!

  Luis Henrique jest sporym ciężkim

  Raczej okrutnie spasionym półciężkim, a może i średnim 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.