foto Fireman54/forum.mixfight.ru

Czołowy rosyjski średni Vyacheslav Vasilevsky (MMA 15-1) wraca po kontuzji – jego walka odbędzie się 19 listopada na gali M-1 Challenge w baszkirskiej Ufie. Jako rywala dla Rosjanina zakontraktowano doświadczonego Brazylijczyka znanego z UFC – Mario Mirandę (MMA 11-3, UFC 1-3). Tym samym Vasilevsky stoczy swój pierwszy pojedynek w kategorii średniej na ringu M-1, wcześniej występował tam w limicie półciężkim. Niewątpliwie starcie z Super Mario będzie należało do najtrudniejszych w dotychczasowej karierze popularnego Slavy.

Zawodnik klubu Sambo-70 ostatni raz walczył z naszym Robertem Joczem (MMA 19-8, 6 w Rankingu PL) na gali Pro Fight 6 we Włocławku. Wówczas Vasilevsky wygrał jednogłośną decyzją po trzech rundach, ale jednocześnie nabawił się przykrej kontuzji (złamanie lewej dłoni)… teraz wraca i jak piszą Rosjanie po rehabilitacji oraz wznowieniu treningów jest w świetnej formie, lepszej niż kiedykolwiek. Warto nadmienić, że rosyjski fighter w tym roku wychodził na ring już czterokrotnie. Może również pochwalić się znakomitą serią czternastu zwycięstw z rzędu. Ostatniej i jedynej porażki w rekordzie doznał w 2008 roku z rąk doskonale znanego polskiej publiczności Daniela Tabery (MMA 16-5-3).

Mario Miranda nie występuje z taką częstotliwością co Vasilevsky, bowiem w tym roku walczył tylko dwa razy. W sierpniu wypunktował zaczynającego karierę Jasona Zentgrafa (MMA 3-1), a na marcowym UFC Fight Night uległ na punkty Aaronowi Simpsonowi (MMA 10-2). Wcześniej w oktagonie najlepszej federacji na świecie przegrywał jednogłośną decyzją z mocnym Demianem Maią (MMA 14-3, 12 w rankingu MMARocks) czy przez TKO z Amerykaninem Geraldem Harrisem (MMA 19-4), którego mogliśmy obejrzeć na sobotniej gali Dream. Miranda jedyne zwycięstwo u Zuffy odnotował na UFC 115, rozbijając pod koniec drugiej rundy Davida Loiseau (MMA 20-10). Na rozkładzie posiada także Ricka Story’ego (MMA 13-4). Super Mario to podopieczny Eda Soaresa i na co dzień trenuje w gymie Black House, gdzie jak wiadomo nie brakuje mu sparingpartnerów na najwyższym poziomie.

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.