Wiencek

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Kolejny Polak wejdzie do białego klatkoringu najlepszej rosyjskiej organizacji M-1 Global! Reprezentant klubu Berserkers Team Bielsko-Biała, utalentowany półśredni Michał Wiencek (MMA 4-2) już 10 kwietnia podczas imprezy M-1 Challenge 56: Vasilevsky vs. Emeev 2 w Moskwie skrzyżuje rękawice z silnym Dagestańczykiem Rustamem Gadzhievem (MMA 4-2).

Perspektywiczny podopieczny trenera Damiana Herczyka miał walczyć w ostatni weekend marca w słowackim Ružomberoku na piątej edycji gali Noc Bojov. Jednak nieoczekiwana kontuzja pierwotnego przeciwnika bielszczanina, Ukraińca Pavla Liaha (MMA 6-2) pokrzyżowała nieco plany. Słowaccy promotorzy w zastępstwie wystawili anonimowego zapaśnika znad Dniepru, Mikhaila Demidę (MMA 1-1). Ten pojedynek nie dawał zbyt wiele Polakowi. Zupełnie nie dziwi fakt, że Wiencek odrzucił tę walkę, akurat zmiana wyszła polskiemu półśredniemu tylko na dobre. Świeżo podpisana umowa z rosyjskim potentatem M-1 Global otworzy przed bielskim berserkerem nowe, ciekawe możliwości i dobrze rokuje na przyszłość, a polskich kibiców bardzo ucieszy angaż kolejnego rodaka za Bugiem!

Dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi 22-letni Michał Wiencek w ubiegłym roku stoczył trzy walki. W marcu zawodnik beskidzkiej filii Berserkers Team po znakomitej batalii przegrał finał Areny Berserkerów z mocnym Albertem Odzimkowskim (MMA 7-1), latem szybko powrócił na zwycięskie szlaki i wypunktował na PROMMAC-u Michała Golasińskiego (MMA 3-2), by w sierpniu w szwedzkim Malmo odklepać brabo z rąk naturalizowanego reprezentanta trzech koron – Mohammeda Abdallaha (MMA 5-1). Na jesieni w planach był atrakcyjny pojedynek Michała Wiencka z widowiskowo walczącym Mateuszem Strzelczykiem, do którego z wiadomych powodów ostatecznie nie doszło.

Rustam.Gadzhiev.M-1.Global

W szranki z Polakiem stanie srebrny medalista Mistrzostw Rosji w Sambo Bojowym i posiadacz klasy mistrzowskiej w tym sporcie – 28-letni Dagestańczyk Rustam Gadzhiev. Zawodnik chasawjurckiego klubu Fighting Eagle dysponuje porównywalnym doświadczeniem. Gadzhiev potrafi również sporo przyjąć, co udowodnił w ostatnim swoim pojedynku podczas październikowej imprezy M-1 Challenge 52 w  Inguszetii, gdzie zmierzył się z czterokrotnym Mistrzem Świata w Karate – Ingiskhanem Ozdoevem (MMA 1-1). Na koncie Dagestańczyka są wartościowe wygrane z doświadczonym Renatem Lyatifovem (MMA 28-18) czy występującym kategorię wyżej weteranem rostowskiego ProFC, Rosjaninem Mikhailem Kolobegovem (MMA 8-3).

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.