Tybura Marcin

Jak podał portal groundandpound.de 2 maja na gali M-1 Challenge w Orenburgu Marcin Tybura (MMA 12-0, #1 w rankingu PL, #16 na świecie) stanie do niecodziennego „superfightu” przeciwko mistrzowi M-1 wagi półciężkiej Stephanowi Puetzowi (MMA 12-1). Żaden z tytułów nie będzie stawką tego pojedynku.

Niepokonany 29-latek z United Gym jest mistrzem rosyjskiej organizacji od kiedy pokonał Damiana Grabowskiego przez poddanie w sierpniu minionego roku. Do tej pory Tybura bronił pasa raz – na gali w Pekinie w listopadzie poddał niepokonanego wówczas Estończyka Denisa Smoldarewa. Walka z Puetzem będzie siódmym pojedynkiem mieszkańca Uniejowa dla M-1.

Monachijczyk Puetz będzie toczył zaledwie swój czwarty bój pod flagą organizacji Finkelchteina. Już w swoim debiucie zdobył tytuł mistrzowski pokonując Wiktora Nemkowa jednogłośną decyzją a potem bronił go przeciwko Luisowi Mirandzie i Waleremu Miasnikowowi. „T-800” jedyną swoją porażkę odniósł tuż przed rozpoczęciem przygody w M-1 przegrywając na punkty z Joachimem Christensenem w lutym 2014 w Danii.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.