Tybura Marcin

Wiemy już, z kim i kiedy Marcin Tybura po raz pierwszy będzie bronił nowo zdobytego mistrzowskiego pasa wagi ciężkiej M-1. Przeciwnikiem Polaka w nadchodzącym starciu będzie wschodząca gwiazda wagi ciężkiej, Estończyk Denis Smoldarev.

24-letni sambista z Estonii, Denis Smoldarev (8-0) w ostatniej swojej walce na gali M-1 Challenge 48: Battle Of The Nomads nie miał większych problemów z pokonaniem Evgeniya Guryanova (6-2), który zastąpił w ostatniej chwili doświadczonego Kostię Gluhova (28-14). Wicemistrz świata w sambo bojowym najpierw potężnym lewym hakiem rzucił na deski Guryanova, a potem w parterze świetnie kontrolował pozycję i dziecinnie prosto zdobył dosiad. Ostatecznie szybką kimurą zmusił Ukraińca do odklepania.

Marcin Tybura (11-0, 1. w rankingu PL) kilka tygodni temu w historycznym dla polskiego MMA pojedynku na szczycie wagi ciężkiej odebrał pas mistrzowski Damianowi Grabowskiemu (19-2). Walka zaczęła się od wymian w stójce i szybko trafiła do klinczu. Z tej pozycji Tybura obalił Grabowskiego i trafił do pozycji bocznej. Po chwili uniejowianin przechwycił głowę zawodnika z Opola i założył duszenie północ-południe, czym zmusił dotychczasowego mistrza do kapitulacji. Zdobycie tytułu zajęło „Tyburowi” niespełna dwie minuty. Była to już piąta wygrana Tybury w klatkoringu rosyjskiej organizacji i jedenasta w zawodowej karierze, a dziewiąta przed czasem.

Do walki niepokonanych zawodników dojdzie 11 listopada na gali M-1 Challenge 53 „Battle in China” w Pekinie.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.