machida

(Fot. Sherdog.com)

O starciu Lyoto Machidy z Lukiem Rockholdem mówiło się już od dłuższego czasu. Teraz możemy oficjalnie potwierdzić, że obaj zawodnicy zostali ze sobą zestawieni  i skrzyżują rękawice na gali UFC on FOX 15. Informację przed chwilą przekazał Luke Rockhold na swoim profilu na Instagramie.

Były mistrz dywizji półciężkiej i pretendent do pasa kategorii średniej, Lyoto Machida (MMA 22-5, 2. w rankingu MMARocks) powraca po imponującym zwycięstwie nad C.B. Dollawayem, którego zdemolował w nieco ponad minutę. Wcześniej – w boju o pas mistrzowski – przegrał z Chrisem Weidmanem. Szansę walki o tytuł dostał po dwóch zwycięstwach z rzędu – nad Markiem Munozem i Gegardem Mousasim. Ewentualna wygrana nad Amerykaninem mocno zbliży go do kolejnej walki o pas.

Luke Rockhold (MMA 13-2, 6. w rankingu MMARocks) również marzy o tronie dywizji średniej. 30-latek jest byłym mistrzem organizacji Strikeforce. W UFC do tej pory stoczył cztery walki. W debiucie został znokautowany przez Vitora Belforta, by w kolejnych trzech pojedynkach udowodnić, ze był to tylko wypadek przy pracy. Każdego z kolejnych rywali skończył przed czasem. Powraca po zwycięstwie nad Michaelem Bispingiem, którego poddał gilotyną w drugiej rundzie pojedynku na listopadowej gali UFC Fight night 55.

Gala UFC on FOX 15 odbędzie się 15 kwietnia w New Jersey. Starcie Rockholda z Machidą ma być walką wieczoru, co oznacza zakontraktowanie pojedynku na pięć rund.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.