Informacja prasowa:

„Chcę zostać pierwszym mistrzem organizacji Babilon MMA w wadze półciężkiej” – takie zadanie stawia przed sobą Łukasz Sudolski (6-0 4 KO), a walka 17 kwietnia w DPD Arena Legionowo na gali Babilon MMA 13: Revenge ma go przybliżyć do wyznaczonego celu.

Podczas gali Babilon MMA 13 Sudolski spotka się z niepokonanym Rosjaninem Eminem Abdurizaevem (5-0, 4 KO). To będzie już piąty występ Łukasza Sudolskiego dla federacji Tomasza Babilońskiego, a pierwszy w zawodowej karierze z zagranicznym rywalem.

Widziałem niektóre z walk Emina. Jest niższy ode mnie, bił się w kategorii średniej, lecz w Legionowie musi być gotowy na ciężką przeprawę w półciężkiej. Ja na pewno będę odpowiednio przygotowany, poza tym mam konkretny cel na najbliższe miesiące – mistrzowski pas Babilon MMA w limicie do 93 kg. Mam nadzieję, że jako czwarty zapiszę się na liście czempionów prężnie rozwijającej się federacji – przekonuje Sudolski.

Obaj zawodnicy mogą poszczycić się zerowym wynikiem po stronie porażek, obaj będą starali się zachować ten wynik, obaj zapewnią kibicom w Legionowie ciekawe widowisko sportowe.

Wiem, że w pewnym momencie może przyjść przegrana walka, to jest wkalkulowane w sport. Nie mam presji utraty “zera” w rekordzie. Jeżeli przeciwnik będzie lepszy i zdominuje mnie, uznam jego wyższość, nie zamierzam jednak łatwo oddać pozycji przeciwnikowi – mówi polski zawodnik, który mierzy 193 cm i na co dzień waży ponad 100 kg.

Zobaczymy czy bój z Eminem Abdurizaevem okaże się największym wyzwaniem w karierze w klatce. MMA jest dla mnie pasją i hobby, ale dzięki wsparciu trenerów powoli staje się pracą na cały etat. Trenuję raz lub dwa razy dziennie przez sześć dni w tygodniu. Chcę walczyć z najlepszymi – dodaje Sudolski.

Na co dzień sztab trenerski Sudolskiego (Berserskers Team) tworzą Piotr Bagiński (główny szkoleniowiec), Tomasz Nowakowski (zapasy), Radosław Król (boks), Łukasz Książko, Maciej Jewtuszko (muay thai), Marcin Olszewski (przygotowanie motoryczne, siłowe), Michał Materla (MMA). Pierwszy pojedynek Łukasz w MMA stoczył w 2013 roku, a potem miał 5-letnią przerwę. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy Łukasz Sudolski odniósł 5 zwycięstw i nie zamierza na tym poprzestać.

Bilety na galę Babilon MMA 13: Revenge dostępne w cenie od 30 PLN na stronie www.eventim.pl. Transmisja telewizyjna na kanałach sportowych Polsatu.

3 KOMENTARZE

  1. Witam Szanownych Komentujących.

    Już trzy godziny nikt nie skomentował tego wpisu, a nie chcę żeby z tego powodu było przykro zawodnikowi albo organizatorowi. Mają pasję, dużo pracują. Wylewają pot i łzy, żeby się rozwijać. Należy im się uwaga i słowo uznania.

    poza tym mam konkretny

    Najważniejsze to mieć cel.

    Pozdrawiam.

  2. Klasyka gatunku – jak nie zawodnik zagraniczny zakontraktowany na ostatnią chwilę (brak pełnego obozu, a czasami brak w ogóle), to zawodnik z niższej kategorii wagowej. Czego to się nie robi dla budowania rekordu lokalnej gwiazdy. Sudolski go rozjedzie. Gdyby ten rusek  prezentował się ponad przeciętnie to już dawno wchłonęłyby go ACA, FightNight, M-1, czy choćby RCC. Koleś wygrał do tej pory z 4 debiutantami i z jednym z rekordem 2-3…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.