O walce Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim mówiło się od dawna. Panowie początkowo mieli zmierzyć się z sobą podczas gali KSW 54. Ostatecznie jednak z powodu kontuzji „Jurasa” starcie przełożono na KSW 55. Teraz z kolei kontuzję złapał Szymon:

Niestety, Szymon Kołecki wypada z KSW 55 z powodu kontuzji. Jego walka z „Jurasem” zostanie przeniesiona.Ale nie martwcie się, po burzy zawsze wychodzi słońce ;). Jeszcze dziś ogłosimy hitowe starcie październikowej gali!

Opublikowany przez Poniedziałek, 14 września 2020

Szymon Kołecki to złoty medalista olimpijski z Pekinu oraz srebrny z Sydney w podnoszeniu ciężarów (kat. 94 kg). Olimpijczyk w 2017 roku przeszedł do MMA, zaczynając od gal PLMMA, przez Babilon MMA a kończąc jako jedna z gwiazd KSW. Udało mu się pokonać Mariusza Pudzianowskiego oraz Damiana Janikowskiego. Jedyną porażkę zaznał z rąk Michała Bobrowskiego. Znany jest z nokautującego ciosu oraz ogromnej siły fizycznej.

Łukasz Jurkowski to turniejowy mistrz KSW I oraz finalista dwóch kolejnych edycji. To prawdziwy weteran KSW i w tej organizacji stoczył aż 22 pojedynki. Ostatni raz w klatce widziany był w 2019 roku na 48. gali, na której wygrał przez TKO (kontuzja rywala) ze Stjepanem Bekavacem.

Konfrontacja Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckim miała być drugą walką wieczoru KSW 55.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.