W walce wieczoru sobotniej gali UFC doszło do bardzo długo wyczekiwanego starcia pomiędzy Colbym Covingtonem i Tyronem Woodleyem. Po całkowitej czterorundowej dominacji „Chaosa”, były regularny mistrz wagi półśredniej doznał kontuzji w ostatniej odsłonie pojedynku, która uniemożliwiła mu jego kontynuowanie. Tym samym zwycięzcą walki został 32–latek.

Zobacz także: Colby Covington wygrał z Tyronem Woodleyem! Cztery rundy dominacji i kontuzja byłego mistrza

Kilka godzin po zakończeniu wydarzenia, Leon Edwards za pośrednictwem mediów społecznościowych oznajmił, że chciałby stanąć w szranki z Covingtonem pod koniec bieżącego roku.

Nie martwcie się, rozprawię się z tą rasistowską kanalią w grudniu. Zobaczymy, czy Colby Covington dołączy do grona gości, którzy nie chcą walczyć z Leonem i będzie uciekał jak reszta.

Edwards jest obecnie na fali ośmiu zwycięstw z rzędu. „Rocky” ostatni raz w oktagonie był widziany czternaście miesięcy temu, kiedy to pokonał Rafaela dos Anjosa przez jednogłośną decyzję sędziów. W marcu miał zmierzyć się ze wspomnianym Woodleyem, aczkolwiek uniemożliwiła mu to pandemia koronawirusa.

Brytyjczyk aktualnie plasuje się na trzecim miejscu w rankingu kategorii do 170 funtów, więc potencjalny pojedynek z Covingtonem mógłby być eliminatorem do walki o tytuł mistrzowski.

12 KOMENTARZE

 1. Niech zawalczy z Chimaevem i wtedy od razu hype by mu się powiększył. A Colba nawet nie wie o jego istnieniu.

  Pewnie. To jest dobry pomysł. Khamzat też go nie zna, ale kogo mu zaproponują to weźmie. Jak wygra z Maią to Leon idealny na następną walkę.

  Zestawić Borza z nimi na jednej gali :muttley:

 2. Niech zawalczy z Chimaevem i wtedy od razu hype by mu się powiększył. A Colba nawet nie wie o jego istnieniu.

  Pewnie. To jest dobry pomysł. Khamzat też go nie zna, ale kogo mu zaproponują to weźmie. Jak wygra z Maią to Leon idealny na następną walkę.

 3. Nie martwcie się, rozprawię się z tą rasistowską kanalią w grudniu. Zobaczymy, czy Colby Covington dołączy do grona gości, którzy nie chcą walczyć z Leonem i będzie uciekał jak reszta.

  Powiedział bambus rasista.

 4. Leona chyba wyjebią. Nikt nie chce z nim walczyć, bo jest marketingowym zerem.

  Najlepiej dać go Cokerowi i niech on się martwi. :razz:utinlaugh:

 5. Też chciałbym to zobaczyć ale Edwards tak bardzo #nikogo , że Dana nawet nie chce mu zestawiać walk bo o nim pewnie zapomniał.

 6. Niech zawalczy z Chimaevem i wtedy od razu hype by mu się powiększył. A Colba nawet nie wie o jego istnieniu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.