Organizacja KSW już 11 lipca powróci do gry! Wydarzenie z udziałem Borysa Mańkowskiego, Marcina Wrzoska, Normana Parke’a, Mateusza Gamrota, Romana Szymańskiego, Mateusza Legierskiego, Tomasza Drwala i Andrzeja Grzebyka odbędzie się w płatnym systemie PPV.

Zestawienie wszystkich pojedynków, które zostały zapowiedziane na lipcową kartę:

Artur Sowiński vs Gracjan Szadziński

Szadziński to niezwykle groźny rywal, zwłaszcza w stójce. Dla Kornika jest to kolejny przystanek w drodze po pas wagi lekkiej. Ciężko jest mówić i przewidywać, jak skończy się ten pojedynek, ale Artur w jednym z wywiadów zapowiedział, że nie spodziewa się pełnego dystansu.

Marian pokazał, że stójki Gracjana nie należy się bać. Widać było jednak też, że wtedy Szadziński miał słaby występ, słaby dzień. Nie mógł chyba znaleźć pomysłu na to starcie. Szykuję się więc na lepszą wersję Gracjana niż w walce z Ziółkowskim, ale myślę, że wynik będzie ten sam, a nawet jestem przekonany, że walka nie będzie trwała pełnego dystansu.

Roman Szymański vs Mateusz Legierski

Legierski to mistrz organizacji Oktagon MMA w wadze do 70 kilogramów, ma zaledwie 23 lata, ale w ciągu 6 walk udowodnił, że drzemie w nim niezwykły potencjał. Z drugiej strony Szymański to weteran KSW, reprezentant klubu Czerwony Smok występował aż siedmiokrotnie pod szyldem Polskiej organizacji. W jednej z rozmów stwierdził, że pokaże Mateuszowi przepaść, która dzieli KSW a Oktagon MMA.

Mateusz Gamrot vs Norman Parke III

Trylogia, która rozpoczęła się na gali KSW 39 znajdzie swój koniec. Zwycięstwo dla popularnego ”Gamera” może oznaczać sfinalizowanie kontraktu z UFC, ale jeżeli to ręka Irlandczyka powędruje do góry, to różnie może być z dalszymi planami wylotu do USA. Trzeba przyznać, że Polak nie kalkuluje i nie szuka łatwych starć na zakończenie swojej przygody z KSW.

Marcin Wrzosek vs Borys Mańkowski

Obaj świetnie promują swoje starcie. Zarówno jeden, jak i drugi nie hamują się w mediach i podkręcają atmosferę. Mańkowski w ostatnich czterech pojedynkach wygrał tylko raz. Serię trzech przegranych z rzędu, z Khalidovem, Soldicem i Parke’iem, zakończył poddając w pierwszej rundzie Vaso Bakocevica. Wrzosek pod szyldem KSW stoczył siedem pojedynków, z których cztery wygrał. W ostatnich pięciu starciach pokonał decyzjami sędziów Romana Szymańskiego i Krzysztofa Klaczka, przegrał natomiast na punkty z Kleberem Koike Erbstem, Salahdinem Parnassem i Normanem Parke’iem.

Powrót Tomasza Drwala

Pierwszy Polak w organizacji UFC, Tomasz „Gorilla” Drwal w styczniu na gali rozdania nagród Heraklesy polskiego MMA 2019, ogłosił powrót do zawodowych walk w MMA. Teraz wiemy już, że w lipcu nastąpi jego powrót.

Debiut Andrzeja Grzebyka

Grzebyk od dawna był zainteresowany dołączeniem do najlepszej ligi na świecie. Podczas wywiadów zarówno sam zawodnik, jak i jego menedżer – Artur Gwóźdź podkreślali, że priorytetem jest angaż w organizacji Dany White’a. Jednakże sytuacja się zmieniła i jego osoba zasiliła szeregi Macieja Kawulskiego oraz Martina Lewandowskiego. Tak czy siak, zawodnik nie żałuje i już niebawem będzie mógł udowodnić swoją wartość na polskim rynku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.