Fot: KSW

Jak zdradził Mateusz Borek podczas Oktagon Live na Kanale Sportowym, KSW w planach ma zorganizowanie starć Mateusz Gamrot (15-0) z Normanem Parke’iem (28-6-1) i Borysa Mańkowskiego (20-8-1) z Marcinem Wrzoskiem (14-6) na lipcową galę. Podczas wydarzenia zobaczymy również powrót Tomasza Drwala (21-5-1).

Stawką trzeciego starcia Gamrota z Parke’iem będzie pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej.

Ostatnią walkę „Gamer” w MMA stoczył w grudniu 2018 roku. Pokonał wtedy Klebera Koike Erbsta zdobywając tytuł mistrzowski KSW w wadze piórkowej. Wcześniej zawodnik z Poznania pokonywał Grzegorza Szulakowskiego, Normana Parke’a, Renato Gomesa czy Mansoura Baranouiego.

Parke po przegranej decyzją sędziów i „no contest” z Gamrotem stoczył pięć pojedynków, w tym cztery pod szyldem KSW. Na KSW 43 pokonał Łukasza Chlewickiego, na Brave CF 13 wypunktował Mylesa Price’a, na KSW 47 poonał Borysa Mańkowskiego, na KSW 49 Artura Sowińskiego, a na KSW 50 Marcina Wrzoska.

Dla Mańkowskiego będzie to debiut w kategorii lekkiej. Ostatni pojedynek stoczył w umownym limicie do 73 kilogramów, gdzie już w pierwszej rundzie poddał Vaso Bakocevica. Wcześniej „Diabeł Tasmański” poniósł trzy przegrane z rzędu – na KSW 39 z Mamedem Khalidovem, na KSW 41 z Roberto Soldicem i na KSW 47 z Normanem Parke’iem.

Wrzosek w ostatnich starciach na zmianę przegrywał i wygrywał. Od momentu dołączenia do organizacji KSW pokonał Filipa Wolańskiego, Artura Sowińskiego, Romana Szymańskiego i Krzysztofa Klaczka, jedyne przegrane zanotował natomiast w pojedynkach z Kleberem Koike Erbstem, Salahdine’em Parnasse’em i Normanem Parke’iem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.