Antonio “Bigfoot” Silva zmierzy się z Rico Verhoevenem na gali Glory 46 w Guangzhou. Gala będzie debiutem organizacji na największym obecnie rynku kickboxingu jakim bez wątpienia stały się w ostatnich latach Chiny. Dla Antonio Silvy będzie to debiut w kickbokserskiej organizacji.

Na konferencji prasowej Rico Verhoeven został przedstawiony przez CEO Glory jako “nasz niepokonany mistrz” co mogło wywołać uśmiech na twarzach azjatyckich kibiców pamiętających walkę Holendra z Andreyem Gerasimchukiem, która odbyła się w Chinach w 2015 roku. Faktem jest jednak, że na ringu Glory Rico nie przegrał od 2012 roku, a od zdobycia pasa mistrzowskiego wygrywał do organizacji kolejnych 8 walk, w tym z Badrem Harim i dwukrotnie z Benjaminem Adegbuyim. Właśnie dzięki tej niesamowitej serii zwycięstw Verhoeven jest obecnie uważany za najlepszego “ciężkiego” w światowym kickboxingu, choć ciągle w oczach wielu kibiców, brakuje mu spektakularnych zwycięstw w stylu wspomnianego Badra Hariego czy Petera Aertsa. Holenderski “książę kickboxingu” jest zawodnikiem niesamowicie technicznym i atletycznym, czym wyróżnia się na tle większości reprezentantów wagi ciężkiej.

“He is the best athlete in kickboxing, but we knock people out” (“on jest najlepszym atletą w kickboxingu, ale to my nokautujemy ludzi”) mówił trener Badra Hariego przed walką swojego podopiecznego z Rico Verhoevenem w grudniu 2016 roku. Ogólny rekord Rico Verhoevenato 51 zwycięstw (tylko 14 KO), 10 porażek i jeden remis. Verhoeven ma za sobą także debiut w MMA. Na gali RXF 15 października 2015 roku pokonał przed czasem Viktora Bogutzkiego.

Glory 26 Amsterdam:

Antonio Silva, weteran UFC, swoją karierę ze sportami walki zaczynał od karate by następnie skupić się na sportach parterowych, a w konsekwencji na MMA, w którym rywalizuje od 2005 roku. W ostatnich 10 swoich pojedynkach wygrał tylko raz, raz zremisował (jednak walka została ogłoszona za nieodbytą po oblanym teście antydopingowym przez Brazylijczyka), a osiem razy przegrywał. Z tych ośmiu porażek aż siedem było spowodowane KO lub TKO. Silva stoczył w całej swojej karierze 32 walki, z których wygrał 19. Aż 10 z jego 12 porażek to przegrane przed czasem.

Walka z Silvy z Verhoevenem odbędzie się na zasadach K-1, dystansie 3 rund i jej stawką nie będzie pas mistrzowski organizacji. Gala Glory 46 odbędzie się 14 października w chińskim Guangzhou. Transmisji możemy spodziewać się w godzinach porannych (ok 8:00) w niedzielę 15 października.

Autor: Łukasz Czarnowski / MadFight24

2 KOMENTARZE

  1. Będzie sensacja, jak wielkiej twarzy wejdzie szczęśliwy luj i Rico pójdzie spać. Jednak mimo wszystko, nie liczę na sensację w tym starciu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.