W pierwszej rundzie zawodnicy spokojnie starali się wzajemnie badać reakcje w stójce. Celiński prostymi rozpoczynał ataki, po czym próbował trafić przeciwnika sierpowym. Polak wywierał presję na rywalu, cały czas kontrolując centrum klatki.

W drugiej części starcia Polakowi po jednym z ciosów udało się sprowadzić Yagshimuradova do parteru. Gdy tylko Dovletdzhan wrócił do stójki, zaczął atakować z nieco większą agresją, podkreślając gestami swoją siłę ciosów.

Zawodnicy mieli do siebie bardzo dużo szacunku, nie ryzykując zbytnio szaleńczych ataków w stójce. Tempo pojedynku nie było zabójcze. Zarówno Polak jak i Rosjanin głównie opierali swoją walkę na kombinacjach bokserskich, lecz żaden z nich nie potrafił zagrozić rywalowi.

Yagshimuradov w czwartej, mistrzowskiej rundzie zdołał obalić Polaka, po czym jednym z łokci rozbił łuk brwiowy Celińskiego. Przez większość tej części tego starcia Rosjanin kontrolował pojedynek cały czas obijając Karola w parterze. Jednym z ciosów poważnie naruszył on Polaka, po czym gradem ciosów przekonał sędziego do przerwania pojedynku.

11 KOMENTARZE

  1. Fachowo to gość zakończył. Karol jakby trochę przysnął i poczuł się zbyt komfortowo w stójce.

  2. Karol nie podjął walki w pojedynku w którym zaczęło się coś dziać z obu stron w 4rundzie. Zablokował się pewnie psychicznie Cebula, bo mówił w wywiadach, że aż za często myśli o walce. Yagshimuradov zaskoczony tą taktyką też nic nie robił. Niby mówi się trudno, a jednak łapałem się za głowę przez to co widziałem. Najgorszy pojedynek gali i może najnudniejszy widziany przeze mnie na żywo kiedykolwiek.

  3. Yagshimuradov to niezły talent, wszystko robi na niezłym spokoju, nie podpala się w ogóle.  Trochę mały na tę wagę (nie wyobrażam sobie jego  walki z JJ czy Reyesem) ale dzik konkretny. Chyba trochę za bardzo poszanował rywala.

  4. Nie jestem specjalistą, ale.jak dla mnie dla Karola jedyna nadzieja to psycholog sportowy. On już na prezentacji przed walką był myślami gdzie indziej. Warunki są, potencjał nadal jest, brakuje głowy jak dla mnie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.