Kai Kara-France

Nowozelandczyk Kai Kara-France wciąż szuka oponenta na sierpniową galę UFC 305 w Perth. Po ostatnim występie Steve’a Ercega w walce mistrzowskiej, Kara-France wystosował w jego stronę wyzwanie.

Kai Kara-France ostatnio w oktagonie pojawił się w czerwcu ubiegłego roku – przegrał wtedy drugą walkę z rzędu, tym razem przeciw Amirowi Albaziemu. Miał pojawić się na wrześniowej UFC 293 i zmierzyć się z Manelem Kape, jednak wycofał się z powodu objawów wstrząśnienia mózgu.

Steve Erceg w miniony weekend mierzył się o pas mistrzowski wagi muszej na UFC 301 w Brazylii przeciw Alexandre Pantoji. Choć tytułu nie zdobył, pokazał się z dobrej strony i stał się uznanym pretendentem. Erceg pochodzi z Perth w Australii, więc będzie chciał wziąć udział w sierpniowej gali UFC 305.

W rozmowie ze Sky Sports New Zealand, Kara-France odniósł się do Ercega jako potencjalnego przeciwnika na UFC 305:

Myślę, że Steve będzie świetnym partnerem do tańca gdzieś blisko domu. Jest z Perth, więc lokalny bohater przyciągnie uwagę. Fani chcą go zobaczyć. Dobrze się trzymał w pojedynku z mistrzem, może nawet i wygrał tę walkę. Gdyby podjął kilka mniej złych decyzji, prawdopodobnie zdobyłby pas.

Pokazał umiejętności, które mi zaimponowały. Nawet napisałem mu wiadomość o treści: „Powinieneś być dumny z tego występu”. Więc między wojownikami z tej części świata nie ma konfliktów. Okazujemy sobie szacunek za dobre występy.

Żeby zdobyć tytuł, musisz zmierzyć się z kolesiami, którzy o ten tytuł walczyli. To jest ścieżka. Jeśli tego chcesz, Stevie Ercegu – rozstrzygnijmy to w Perth.

31-letni Kai Kara-France obecnie cieszy się profesjonalnym rekordem 24-11. Na koncie ma chociażby spektakularny nokaut na byłym mistrzu wagi koguciej, Codym Garbrandtcie. Steve Erceg o pas mistrzowski mierzył się w zaledwie czwartej walce pod sztandarem UFC. Z rekordem 12-2 ten 28-letni Australijczyk ma jeszcze sporo przed sobą.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Arczi1990
Arczi1990

EFC Africa
Flyweight

2,669 komentarzy 5,325 polubień

Ma to sens. Myślę, że Steve by go ograł ale chętnie to zobaczę.

Odpowiedz 2 polubień