aldo-ap-felipe-dana

Komisja Sportowa Stanu Nevada podała swoje stanowisko w sprawie incydentu z 11 czerwca, kiedy to wysłannik Drug Free Sport Ben Mosier poleciał do Brazylii w celu skontrolowania Jose Aldo. O ile sam Aldo bez problemów poddał się procedurze, tak trenerzy wszczęli alarm i zatrzymali próbkę moczu Aldo. Powodem takiej reakcji był telefon jaki Andre Pederneiras wykonał do brazylijskiej komisji sportowej (CABMMA), która nie wiedziała o żadnym wysłanniku z USA. Czytaliśmy już stanowisko Brazylijczyków TUTAJ, a teraz amerykańska komisja wzięła głos.

Sprawę badał Chris Guinty, któremu Ben Mosier bezpośrednio podlega. Według Chrisa, Komisja Sportowa Stanu Nevada autoryzowała Bena do odebrania próbki moczu Aldo. Mosier jest bardzo doświadczonym pracownikiem, który pobierał próbki już wielokrotnie. Miał za zadanie pobrać je od Aldo w tzw. okresie „poza rywalizacją” w porozumieniu z lokalnym funkcjonariuszem ds. dopingu. Brazylijska wiza Mosiera, mówiła jasno, że będzie przeprowadzał testy antydopingowe w tym kraju.

Mosier rozpoczął swoją pracę 11 czerwca, ponieważ nie mógł skontaktować się z Aldo 10 czerwca. Według oświadczenia, Aldo bez problemu współpracował z Benem podczas testu. Lecz chwilę potem pojawił się niezidentyfikowany trener i zatrzymał całą procedurę do czasu aż główny trener Andre Pederneiras przyjechał do klubu. Andre skontaktował się wtedy z CABMMA.

Od tego momentu sprawa się mocno skomplikowała. Chris Guinty z Drug Free Sport napisał, że policjant trenujący wtedy w klubie, skonfiskował paszport Mosiera, tłumacząc to tym, że ma nieprawidłową wizę i zatrzymał Mosiera w klubie.

„Podczas zatrzymania Mosiera, policjant przekazał mu historię bycia zatrzymanym w Stanach Zjednoczonych, kiedy wracał do Brazylii po jednej walce. Policjant twierdził, że został zatrzymany przez przedstawiciela prawa na 24 godziny i był traktowany bardzo źle, nie tak jak on traktuje Bena Mosiera” – czytamy w oświadczeniu Guinty’ego.

„Policjant oświadczył jednak, że obecne przetrzymanie nie było zemstą za jego zatrzymanie, i że miał prawo przetransportować Bena do lokalnego aresztu by tam oczekiwał procesu” – czytamy dalej.

W oświadczeniu czytamy również, że lokalny urzędnik ds. dopingu, który figuruje na listach DFS, pojawił się w klubie i starł się słownie z reprezentantem Brazylijskiej Komisji Sportowej MMA (CABMMA) Cristianem Sampaio.

„Lokalny brazylijski urzędnik (kontroli dopingowej) powiedział Benowi Mosierowi, że nie zrobił niczego złego i był autoryzowany by przeprowadzić ten test. Cristiano Sampaio jednak nie zgodził się by lokalny urzędnik kontynuował test lub by robił go dalej Ben. Doniesiono, że tylko pracownik ds. dopingu od CABMMA może zbierać próbki od zawodników.

Po tym Guinty  w swoim raporcie napisał, że próbka moczu Aldo musiała zostać zniszczona ponieważ Mosier stracił z nią kontakt. Portal MMAJunkie, który zajął się tą sprawą, nie mógł skontaktować się z urzędnikiem Cristiano Sampaio by ten skomentował raport Guinty’ego.

Po jakimś czasie zjawili się urzędnicy ds. imigracji i ustalili, że Mosier może przeprowadzić test w późniejszym terminie, tj. 12 czerwca.

Według Mosiera, Aldo dzień później zrobił test i się podporządkował, ale też nie obeszło się bez komplikacji. Przyjechał spóźniony do klubu, tłumacząc to tym, że był amerykańskiej ambasadzie by odebrać wizę na UFC 189. Jose upuścił pierwszą próbką zanim oddał drugą. Sampaio, który był obecny przy teście, na koniec poprosił Aldo o podpisanie magazynu (który miał przy sobie) oraz o zrobienie sobie z nim zdjęcia – na obie prośby Aldo przystał.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Szkoda słów!To wszystko jest tak pojebane że nie chce mi się w to bardziej zagłębiać.Jak dla mnie to brazylijska komisja w chuj skorumpowana i tylko chronią dupę swoich a innym robią problemy.Przez to wszystko tracę powoli szacunek do wszystkich brazylijskich fighterów i w cale bym się nie zdziwił jakby każdy brazylijczyk koksił jak to powiedział Schaub.Żenada!!!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.