Jon Jones przygotowuje się pod debiut w królewskiej dywizji UFC na ciężkich treningach siłowych. Wiemy, że „Bones” zamierza wystąpić w nowej dla siebie kategorii wagowej jeszcze w tym roku. Prezydent UFC twierdzi, że to właśnie on zmierzy się z wygranym pojedynku mistrzowskiego w kategorii ciężkiej pomiędzy Stipe Miociciem a Francisem Ngannou.

Nie tak dawno Jones chwalił się, że waży obecnie ponad 113 kilogramów. Przez całą swoją karierę zawodnik występował w dywizji do 93 kilogramów więc jak widać nabrał masy do pojedynków z cięższymi zawodnikami. Zobaczcie jeden z treningów siłowych Jonesa podczas którego pracował on na ogromnych ciężarach (w ostatniej serii zawodnik podnosił ponad 275 kilogramy).

Praca nad mięśniami do robienia dzieci.

Jones (26-1, 1 NC MMA) przegrał w karierze tylko raz przez dyskwalifikację. W przeszłości wygrywał z takimi rywalami jak Alexander Gustafsson, Dominick Reyes, Daniel Cormier, Ryan Bader, Thiago Santos, Rashad Evans czy Vitor Belfort. Przez wielu specjalistów „Bones” uważany jest za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe, co wielokrotnie udowadniał swoimi występami w klatce największej organizacji MMA na świecie. Teraz Amerykanin szykuje się na podbój nowej kategorii wagowej.

Drugi pojedynek Miocicia z Ngannou  odbędzie się 27 marca tego roku na UFC 260. Według Dany White’a, wygrany tego starcia mógłby zawalczyć z „Bonesem” latem tego roku. Prezydent UFC nie ukrywa jednak także zainteresowania innym potencjalnym pojedynkiem z udziałem Jonesa. Amerykanin nie ma najlepszych relacji z Israelem Adesanyą, z którym wielokrotnie obrażał się w mediach społecznościowych. „The Last Stylebender” w kolejnej walce zmierzy się z Janem Błachowiczem na UFC 259. Nowozelandczyk podkreśla, że w przyszłości chce doprowadzić do walki z Jonesem. Możliwe, że obaj panowie znajdą się na kursie kolizyjnym jeszcze w tym roku. Na ten moment mają jednak oni przed sobą inne wyzwania.

Zobacz także: „Nikt nie chce bić się z tym gościem – tylko Jon Jones” – Dana White

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.