Johny Hendricks (MMA 18-8) ogłosił podczas dzisiejszej audycji MMAJunkie Radio oficjalne przejście na sportową emeryturę.

Mam dosyć. Przechodzę na emeryturę. Opuszczam świat MMA.

Johny Hendricks zadebiutował w MMA w 2007 roku. Po 2 latach i 5 wygranych walkach w tym okresie, udało mu się dołączyć do UFC. „Big Rigg” największe sukcesy święcił w latach 2011-2014. To właśnie wtedy zdobył serię 6 zwycięstw z rzędu, a przeciwnicy tacy jak Jon Fitch lub Martin Kampmann poznali potężną siłę ciosu Amerykanina. Na gali UFC 167 Hendricks zawalczył po raz pierwszy o pas mistrzowski wagi półśredniej UFC, ale poległ po kontrowersyjnej, niejednogłośnej decyzji z Georgesem St-Pierrem. Po tym pojedynku Kanadyjczyk przeszedł na emeryturę, a Hendricks zawalczył z Robbiem Lawlerem o zwakowany pas. Tym razem Johny dopiął swego i został mistrzem UFC, ale już w pierwszej obronie stracił tytuł w rewanżu z Lawlerem. Od tego momentu Hendricks zanotował ogromny regres, a jego bilans od 2016 roku wynosi 1-5. Były mistrz miał w tym okresie duże problemy z robieniem limitu wagi półśredniej i na swoje trzy ostatnie walki w karierze przeniósł się do kategorii średniej. W swoim ostatnim starciu w karierze został on znokautowany przez Paulo Costę na gali UFC 217.

37 KOMENTARZE

 1. Lawler zabrał mu duszę w ostatniej minucie rewanżu i już nigdy nie wrócił ten sam Hendricks 😥

  Chyba w tej wadze nigdy nie było gościa z takim pierdolnięciem, który krótkim prostym z tylnej ręki potrafił usypiać rywali.

 2. Warto dodac ze ma byc trenerem zapasow w szkole po przejsciu na emeryture. Chyba jak byl jeszcze czynnym zawodnikiem to tez juz tam ich trenowal ale nie jestem pewien. Chcialbym zobaczyc jego fote za pol roku:rowerek:

 3. Imo jakby się aż tak nie zaniedbywał między walkami to nadal byłby top 10 w 77, boję się pomyśleć jak za 5 lat będzie wyglądał

 4. Ale ten czas zasuwa. Wydaje się mi, że dosłownie wczoraj Johny był nadzieją wagi półśredniej i masakratorem znanym z morderczego ciosu.

 5. Ciekawe czy będzie w stanie powrócić, wg mnie to on się roztyje do rozmiarów Tysona Fury`ego.

  Idealnie by razem wyglądali Flip i Flap w wersji xxxl.

 6. Przed USADA – “mistrz który pokonał wielkiego GSP”, cytuję tutaj clickbajta z FB. W tekście natomiast prawda o niejednogłośnej przegranej. Pokonać a przegrać to nieco inne słowa, prawda ? Ale do meritum…

  Po USADA, gość nie  robiący wagi bity przez każdego. Czyli oby na pewno taki „mistrz”?

  Jak zawsze z całym sercem dla dobra cohones, przestańcie mieszać z błotem rzetelne dziennikarstwo z którego kiedyś słyneliście !

 7. Beka z tuszy Big Pigga była często, ale za osiągnięcia i dwie niezapomniane walki z Lawlerem bardzo szanuję. Chyba najbardziej dotknięty zawodnik przez USADA.

 8. Jeden z największych i najszybszych upadków w nowożytnej erze MMA. Gość przez trzy lata, z mistrza i absolutnego kocura, stał się starym, rozbitym i mało ambitnym zawodnikiem, który tylko dostarczał zwycięstwa przeciwnikom. Smutek straszny.

 9. Miał w tej lewej cegłe

  Oby nie wrócił, nie ma co już tego ciągnąc, kilka fajnych momentów w historii mma zafundował.

 10. Jeden z największych i najszybszych upadków w nowożytnej erze MMA. Gość przez trzy lata, z mistrza i absolutnego kocura, stał się starym, rozbitym i mało ambitnym zawodnikiem, który tylko dostarczał zwycięstwa przeciwnikom. Smutek straszny.

  Drugi jaki mi przychodzi na myśl to Anderson. On chyba też jakoś w 3 lata zrobił 4 porażki i padł na koksie. Teraz nawet nikt nie chce czytać z nim wywiadów.

 11. Jeden z największych i najszybszych upadków w nowożytnej erze MMA. Gość przez trzy lata, z mistrza i absolutnego kocura, stał się starym, rozbitym i mało ambitnym zawodnikiem, który tylko dostarczał zwycięstwa przeciwnikom. Smutek straszny.

  Nie wiem czy większy upadek nie miał / ma Barao od niego

 12. Lombarda tez bym dopisal do listy.

  Lombard według mnie był przereklamowany , nie dawał rady z końcowa dziesiątka od początku UFC , potem to przejście do WW ale potem klapa

 13. Lombard według mnie był przereklamowany , nie dawał rady z końcowa dziesiątka od początku UFC , potem to przejście do WW ale potem klapa

  Spierdalaj:jimcarrey:

 14. Lombarda tez bym dopisal do listy.

  Lombard według mnie był przereklamowany , nie dawał rady z końcowa dziesiątka od początku UFC , potem to przejście do WW ale potem klapa

  Spierdalaj:jimcarrey:

  :mjsmile:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.