Właściciele KSW zainteresowani byłym mistrzem UFC? Na swoim profilu na Twitterze Martin Lewandowski opublikował wiadomość skierowaną do Johny’ego Hendricksa z pytaniem, czy kiedykolwiek miał okazję być w Polsce. Czy to pewnego rodzaju propozycja ze strony organizacji? Tego jeszcze nie wiemy. Warto jednak zaznaczyć, że od niedawna Hendricks nie jest już związany z UFC, o czym poinformował w MMAJunkie Radio. Były mistrz obecnie jest wolnym zawodnikiem i czeka na propozycje dotyczące kolejnej walki.

Czy jest szansa na pozyskanie Hendricksa przez największą polską organizację? Na pewno byłby ciekawym wzmocnieniem KSW.

Johny Hendricks (MMA 18-8) związany był z UFC od 2009 roku, tocząc od tamtego czasu aż 21 walk w największej organizacji MMA na świecie. Po tym, jak Georges St. Pierre postanowił zrobić sobie przerwę od MMA (2013 rok), wakując mistrzowski pas UFC w dywizji półśredniej, Hendricks dostał możliwość wywalczenia tytułu w kategorii do 77 kg. Walka o pas odbyła się 15 marca 2014 na UFC 171, a rywalem „Big Rig’a” był w niej Robbie Lawler. Hendricks zwyciężył przez jednogłośną decyzję i został nowym mistrzem UFC w wadze półśredniej. Tytuł stracił 6 grudnia 2014 w pierwszej obronie pasa, przegrywając w rewanżowym starciu z Lawlerem na punkty. Po drugim spotkaniu z „Ruthless’em” Hendricks stoczył jeszcze 7 walk w UFC, przegrywając aż 5 z nich. W ostatnim czasie Johny borykał się również z ogromnymi problemami związanymi z osiągnięciem wymaganego na walkę limitu wagowego. Ostatni jego pojedynek w UFC miał miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Przez TKO w drugiej rundzie przegrał w nim z Paulo Costą.

59 KOMENTARZE

 1. Czy jest szansa? NIE, NIE MA SZANSY. I to droga redaktorko doskonale wiesz, nie dość że za dobry jest mimo wszystko Hendricks to i za drogi.

  Zresztą z tego topu już tylu mieli sprowadzić a jak już sprowadzają to przeciętnych gości bez nazwiska.

  Lewandowski widzę że za Kawulskim lubi trollować. Hendricks jak już to trafi do Bellatora, ewentualnie ACB (na galę w stanach) a nie KSW.

  Zresztą takie rzeczy załatwia się z zawodnikiem prywatnie a nie publicznie, jak swego czasu z Okamim, który jak wiemy do KSW nie trafił…

 2. Dobry pomysł,waga ciężka potrzebuje świeżej krwi a jeśli udałoby im sie jeszcze zakontraktować Tymona Tymańskiego i doprowadzić do ich walki to nie mam pytań:antonio:

 3. ostatnie 5 z 6 walk przegrane. z dobrymi zawodnikami ale jednak te czerwone kwadraciki przy rekordzie biją po oczach.  swoją drogą to ciekawe ile chciałby za walkę w takim KSW? 50 k $ pewnie KSW byłoby w stanie na niego wyłożyć

 4. Moim zdaniem to jest akurat zupełnie realne. KSW nie spierdoli szansy jaką jest uczynienie z Damiana Janikowskiego największej gwiazdy w polskim MMA, a ściągnięcie Hendricksa – nawet za dużą kasę – tylko na tę walkę, to byłby kolejny dobry krok w tym kierunku. Na jeden taki strzał stać ich spokojnie. Zaś dla Janikowskiego to jest zestawienie marzeń.

 5. Moim zdaniem to jest akurat zupełnie realne. KSW nie spierdoli szansy jaką jest uczynienie z Damiana Janikowskiego największej gwiazdy w polskim MMA, a ściągnięcie Hendricksa – nawet za dużą kasę – tylko na tę walkę, to byłby kolejny dobry krok w tym kierunku. Na jeden taki strzał stać ich spokojnie. Zaś dla Janikowskiego to jest zestawienie marzeń.

  Z chujem na rozumy się pozamienialeś? Pewnie nawet nie dojdzie do wstępnych rozmów, bo Hendricks stwierdzi, że to chyba jakieś trolle o których nigdy w życiu nie słyszał. Może i są w stanie wyłożyć te 150k pl, ale nie zrobią tego, bo sprowadza jakiegos następnego króla dżungli za 1/5 tej ceny, a Janusze tak samo będą zadowoleni

 6. Moim zdaniem to jest akurat zupełnie realne. KSW nie spierdoli szansy jaką jest uczynienie z Damiana Janikowskiego największej gwiazdy w polskim MMA, a ściągnięcie Hendricksa – nawet za dużą kasę – tylko na tę walkę, to byłby kolejny dobry krok w tym kierunku. Na jeden taki strzał stać ich spokojnie. Zaś dla Janikowskiego to jest zestawienie marzeń.

  A co jak Hendricks porobi Janikowskiego?

 7. Ani to śmieszne, ani ciekawe. Nudne są już te ich twitty. . . Równie realne jak moja propozycja dla niego na walkę z @Matszo92 w wadze ciężkiej 🙂

 8. Z chujem na rozumy się pozamienialeś?

  Grzeczniej, paziu, to może pogadamy.

  A co jak Hendricks porobi Janikowskiego?

  Właśnie to mi się wydaje zupełnie nieprawdopodobne. Jego zjazd formy połączony z problemami psychicznymi, które zdaje się mieć, jest niemal gwarancją kolejnych wpierdoli na nim. Z drugiej strony, Hendricks nie jest jeszcze aż tak stary, nie był mistrzem UFC 15 lat temu i moim zdaniem to ostatni moment, żeby zwycięstwo z nim mogło cokolwiek znaczyć.

 9. Grzeczniej, paziu, to może pogadamy.

  Właśnie to mi się wydaje zupełnie nieprawdopodobne. Jego zjazd formy połączony z problemami psychicznymi, które zdaje się mieć, jest niemal gwarancją kolejnych wpierdoli na nim. Z drugiej strony, Hendricks nie jest jeszcze aż tak stary, nie był mistrzem UFC 15 lat temu i moim zdaniem to ostatni moment, żeby zwycięstwo z nim mogło cokolwiek znaczyć.

  Haha nie mamy o czym gadac.. pierdolisz trzy po trzy gamoniu

 10. Właśnie to mi się wydaje zupełnie nieprawdopodobne. Jego zjazd formy połączony z problemami psychicznymi, które zdaje się mieć, jest niemal gwarancją kolejnych wpierdoli na nim. Z drugiej strony, Hendricks nie jest jeszcze aż tak stary, nie był mistrzem UFC 15 lat temu i moim zdaniem to ostatni moment, żeby zwycięstwo z nim mogło cokolwiek znaczyć.

  Chyba zapominasz jaki był Hendricks przed USADA, i że taki sam by wrócił w KSW 😉

 11. Haha nie mamy o czym gadac.. pierdolisz trzy po trzy gamoniu

  Nie przeginaj stary, bo @Karol Bedorf już schodzi z Kasprowego Wierchu i jest w Dolinie Chochołowskiej, a z tym gościem nie chciałbyś mieć do czynienia, gdyby przedstawił ci ojcowski sposób wychowania według Osvaldo Poliego.

 12. Dobrze, że istnieje takie KSW, zawodnicy zwolnieni z UFC mają gdzie zarabiać na chleb. Powinni dostać nagrodę.

 13. TRT Rumcajs by grubo namieszał  w ksw, tak samo Lombard.

  Ostatnio wjechał Askham który był mega średniakiem w ufc a rozjebał w minutę czołowego zawodnika ksw :mjsmile:

 14. Właśnie to mi się wydaje zupełnie nieprawdopodobne. Jego zjazd formy połączony z problemami psychicznymi, które zdaje się mieć, jest niemal gwarancją kolejnych wpierdoli na nim. Z drugiej strony, Hendricks nie jest jeszcze aż tak stary, nie był mistrzem UFC 15 lat temu i moim zdaniem to ostatni moment, żeby zwycięstwo z nim mogło cokolwiek znaczyć.

  Hendricks bez USADA na jednej gali ubija Janikowskiego, Materle, Askhama, a w przerwie jeszcze tego "Diplusa" jak to Gamrot mawiał…

 15. Hendricks bez USADA na jednej gali ubija Janikowskiego, Materle, Askhama, a w przerwie jeszcze tego "Diplusa" jak to Gamrot mawiał…

  Sterydy nie sprawią, że ciosy, które dostał na łeb się "cofną". Oglądając jego ostatnie wypowiedzi, mam wrażenie, że u niego w głowie zapanował naprawdę straszny rozpierdol. Pewnie bez USADY nie będzie już wyglądał jak zwykły tłuścioch, ale to nie sprawi, że od razu będzie tym zawodnikiem co kiedyś. Zwłaszcza w 84

 16. Sterydy nie sprawią, że ciosy, które dostał na łeb się "cofną". Oglądając jego ostatnie wypowiedzi, mam wrażenie, że u niego w głowie zapanował naprawdę straszny rozpierdol. Pewnie bez USADY nie będzie już wyglądał jak zwykły tłuścioch, ale to nie sprawi, że od razu będzie tym zawodnikiem co kiedyś. Zwłaszcza w 84

 17. Serio Hendricks jest nadal tak ciekawą postacią w USA, że będzie chciał ogromnych pieniędzy od swojej kolejnej organizacji?

 18. Myślałem, że każdy wie, że to podpucha i że nie wypali, bo :

  1. Najpotężniejsza Federacja nie bierze odpadów, zwłaszcza z taką serią porażek/liczbą porażek w ostatnich paru walkach

  2. ————–||————– nie zapłaci za, jak oni to określają nawet – "John Doe", którego typowy Janusz w PL nie zna

  3. ————–||————– nie da tyle $$$,co on pewnie by sobie życzył

  4. Na dodatek jest opcja, że pozamiata całą daną dywizją.

  Więc się kurwa nie kalkuluje.

  Temat wyczerpany :crazy:

 19. Przecież Lewandowski sam mówił że nie zapłacą dużych pieniędzy znanemu zawodnikowi z USA który nie jest gwarantem sprzedaży biletów na ksw.

 20. Przecież Lewandowski sam mówił że nie zapłacą dużych pieniędzy znanemu zawodnikowi z USA który nie jest gwarantem sprzedaży biletów na ksw.

  A sa tam tacy?

 21. Przecież Lewandowski sam mówił że nie zapłacą dużych pieniędzy znanemu zawodnikowi z USA który nie jest gwarantem sprzedaży biletów na ksw.

  Wydaje mi się że może być 1 wyjątek od tej zasady – jeśli ma być to przeciwnik dla Mameda.

 22. Wydaje mi się że może być 1 wyjątek od tej zasady – jeśli ma być to przeciwnik dla Mameda.

  Szefie, mówię Ci : dla Janikowskiego. Mamed przegrał i jest już – jak to mawiają w Twoich stronach –  passé

 23. Ja tam Johnnego bym w PL chętnie obejrzał, przynajmniej by biedak odżył bez USADy a i wagę by zrobił na soku bez problemu. Kiedyś marzyło mi się starcie w UFC Borys- Hendricks, skoro tam się nie uda to może u nas :fjedzia:

 24. Szefie, mówię Ci : dla Janikowskiego. Mamed przegrał i jest już – jak to mawiają w Twoich stronach –  passé

  Jezu, co ty masz z tymi avkami xD

 25. Moim zdaniem to jest akurat zupełnie realne. KSW nie spierdoli szansy jaką jest uczynienie z Damiana Janikowskiego największej gwiazdy w polskim MMA, a ściągnięcie Hendricksa – nawet za dużą kasę – tylko na tę walkę, to byłby kolejny dobry krok w tym kierunku. Na jeden taki strzał stać ich spokojnie. Zaś dla Janikowskiego to jest zestawienie marzeń.

  Dziwią mnie takie komentarze zwłaszcza tutaj na forum dla kibiców MMA. Przeciętny kibic KSW nie mylić z kibicem MMA) nie ma pojęcia kto to jest HENDRICKS. Dla nich to taki sam zawodnika jak przeciwnik Strach Erko Jun. Kompletny NO NAME!!! Po co KSW ma płacić wielkie pieniądze za zawodnika który może pokonać ich przeszłą gwiazdę. Przecież taki Hendricks przy ewentualnej wygranej nie zawalczyłby już więcej dla "najlepszej" organizacji w tej część galaktyki tylko wybrałby się gdzieś indziej.

  Inna sprawa to ciekawe jak KSW które ma tyle ofert od zawodników (nie mówiąc już o tych zakontaktowanych 150) załatwia zawodników przez wiadomości na twiterze. To tak jakby prezes Realu Madryt napisał do Lewandowskiego (Roberta) czy był już w hiszpanii. Czy tak to się robi na świecie??

 26. Dobry trolling ze strony KSW, ale tak bardziej realnie patrząc to spodziewam się napływu kolejnych tureckich nazwisk, które będą dawały jakąś wartość dla gal w Europie (w Niemczech konkretnie). Bo poza kolejną galą na wyspach KSW szykuje się na galę w Niemczech i stara się poszerzać bazę potencjalnych odbiorców/kibiców.

 27. Standardowe robienie szumu przez KSW. Walną twitta to mmarocks zrobi temat. Jak by chcieli to b załatwiali, a nie twittowali.

 28. Standardowe robienie szumu przez KSW. Walną twitta to mmarocks zrobi temat. Jak by chcieli to b załatwiali, a nie twittowali.

  Chyba ze juz zalatwili i robia promocje :rutekajak:

 29. Chyba ze juz zalatwili i robia promocje :rutekajak:

  Moze za kilka lat. Hednriks w dołku to dalej nie ten kaliber co Parke czy Statham czy jak mu tam. Zesrają się:beczka:

 30. Mimo wcześniejszych gadek KSW, że nie interesują ich odpady po UFC a jeśli już to oczywiście taki ktoś musi się odbudować :matt: To takiego Hendricksa bardzo chętnie bym zobaczył tyle, że nie z Janikowskim jak sugerują niektórzy bo pomimo spadku formy Johnego i tego, że kibicuję Damianowi to uważam, że na zawodnika tego kalibru nawet w tej formie jaką teraz prezentuje jest zdecydowanie za wcześnie. Natomiast z Materlą było by fajnie go zobaczyć i dodam, że minimalnie faworyzowałbym Hendricksa.

 31. że na zawodnika tego kalibru nawet w tej formie jaką teraz prezentuje jest zdecydowanie za wcześnie

  Nigdy nie jest za wcześnie na… walenie😉

   

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.