"Następna będzie walka o pas" - Johnny Walker analizuje starcie z Ankalaevem

Zawsze ekscytujący fanów zawodnik kategorii półciężkiej UFC Johnny Walker przeanalizował swoje nadchodzące na gali UFC 294 starcie z Magomedem Ankalaevem. Zdradził, jaki jest jego plan na pokonanie Rosjanina, a także wyraził chęć walki o pas mistrzowski.

Popularny Johnny Walker cieszy się obecnie serią trzech zwycięstw z rzędu. Po triumfie nad Anthonym Smithem w maju, UFC przygotowało dla niego prawdziwy test obrony przed obaleniami. Magomed Ankalaev, znany ze swoich doskonałych zapasów rodem z Dagestanu, niewątpliwie będzie chciał bowiem przenieść walkę do parteru.

Walker jest świadomy wysokich umiejętności zapaśniczych Rosjanina, natomiast pozostaje pewny swego:

Prawdopodobnie zacznie w stójce, ufając w swój boks. Ale przy pierwszej możliwej okazji zejdzie po nogi. Ja go skontruję, obronię obalenie i go powstrzymam, a on zobaczy, że mam świetną defensywę – jestem wysoki, mam długie kończyny i nie dam mu żadnej okazji, bo on sam wyprowadza dobre kontry. Jeśli będę szarżował, skontruje mnie.

Będę z nim walczył powolutku, złapię odpowiedni timing, odpowiedni rytm. Przekona się, że jestem zbyt długi, że nie da rady ze mną walczyć w stójce i spróbuje obalenia. Wtedy powie sobie: „On jest zbyt dobry również w zapasach”, więc co zrobi? Sprawię, że się podda. Jeśli się nie podda, jest lepszym fighterem ode mnie, wrócę do domu, będę ciężko trenował i powrócę silniejszy. Jeśli chodzi o mnie – jestem pewien, że jestem gotowy.

Walka z Ankalaevem to dla Walkera realna szansa na spory awans w rankingu dywizji półciężkiej. Rosjanin jest przecież niegdysiejszym pretendentem do pasa w tej kategorii – mierzył się o tytuł mistrza z Janem Błachowiczem w grudniu ubiegłego roku, walka zakończyła się niejednogłośnym remisem.

Cieszę się, że mam okazję zawalczyć z gościem tego kalibru, że będę mógł udowodnić swoje umiejętności, pokazać wszystkim, na co mnie stać. Po tym, jak z nim wygram, następna będzie walka o pas.

Starcie Ankalaeva z Walkerem będzie trzecią walką głównej karty gali UFC 294. Transmisja rusza już jutro, w sobotę 21 października o godzinie 20:00.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.