W drugim starciu gali UFC on ABC 4, która odbyła się 13 maja w Charlotte, zwycięstwo odniósł Johnny Walker. 31-latek pokonał pewnie Anthony’ego Smitha przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych w pojedynku wagi półciężkiej.

Pierwsza odsłona zaczęła się dość pasywnie z dwóch stron. Kopnięciami atakował Walker, jednak były to pojedyncze akcje. Brazylijczyk umiejętnie trzymał rywala na dystans. W odpowiedzi Smith skontrował czym naruszył Walkera. Zawodnicy wdali się w wymianę, jednak nie wyrządzili sobie krzywdy. W dalszym ciągu do kopnięć odwoływał się Walker, natomiast 34-latek odpowiadał pojedynczymi ciosami. Po chwili mieliśmy przerwę z powodu kopnięcia w krocze przez Brazylijczyka. Smith ruszył na rywala, jednak nadział się na kontrę i wylądował na deskach. Amerykanin trzymał się nogi Walkera, który wyprowadzał ciosy z góry. 34-latkowi udało się na jego szczęście sprowadzić rywala, gdzie kontrolował przeciwnika w parterze, jednak bez większych zagrożeń z jego strony. Na koniec zawodnicy zdążyli wstać, a sprowadzenie zanotował Brazylijczyk.

Na początku drugiej rundy zawodnicy nie kwapili się ponownie do ataków, a nogę Smitha okopywał Brazylijczyk. W kontrze nadział się jednak na prostego tego strony 34-latka. Ciosami zaczął trafiać Amerykanin, który czuł się coraz pewniej. Walker nie potrafił zbytnio trafić rywala, a ten zaczął odpowiadać niskimi kopnięciami. Takie wyprowadzał dalej Brazylijczyk. W szermierce na pięści 31-latek zapominał o gardzie, z czego korzystał Amerykanin. Tempo walki nie było jednak zawrotne. Walker szukał efektownych kopnięć, ale nie stwarzały one zagrożenia. Zawodnicy w pewnym momencie bardziej skupili się na rozmowie, niż wyprowadzaniu ciosów. Pod koniec rundy obydwaj ruszyli odważniej, a Walker ponownie okopywał nogę rywala.

Początek trzeciej odsłony to kopnięcie 31-latka i ciosy ze strony Smitha. Obydwaj raczej w dalszym ciągu toczyli walkę w wolnym tempie. Walker chętnie korzystał z wysokich kopnięć. Zawodnicy okopywali nogi swojego przeciwnika. Ciosów było mało. Amerykanin zaczął odczuwać kopnięcia ze strony Walkera, ale pomimo tego, nie zmieniał swojej pozycji. Smith zaczął szukać sprowadzania, natomiast w pewnym momencie nabawił się kontuzji. Walker próbował obijać przeciwnika z góry, jednak po chwili udało się Amerykaninowi wstać. W efekcie tego w okolicach oka Smitha pojawiła się krew. Walker na koniec trafił jeszcze latającym kolanem. Po trzech rundach sędziowie orzekli jednomyślnie zwycięstwo Brazylijczyka. Tym samym odniósł on trzecią wygraną z rzędu.

93 kg: Johnny Walker pok. Anthony’ego Smitha przez jednogłośną decyzję sędziów punktowych (30-27, 30-27, 29-28)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Bmyak
Bmyak

Brutaal
Light Heavyweight

600 komentarzy 1,134 polubień

Łatwe 1,9 na kupon ez.

Odpowiedz polub

Avatar of Ceylon
Ceylon

Maximum FC
Welterweight

1,599 komentarzy 1,205 polubień

Idz Pan w h.. z tym Walkerem

Odpowiedz polub

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Featherweight

3,151 komentarzy 10,008 polubień

Stypa. Co ten Smith pierdoli tak w ogóle, kiedy Walker atakował jego rodzinę xd.

Odpowiedz polub

Avatar of łajcior
łajcior

Legacy FC
Featherweight

1,910 komentarzy 2,976 polubień

czekam na wywiad w którym Smith twierdzi, że na papierze ma wszystko żeby wygrać z Walkerem

Odpowiedz polub

Avatar of ElPresidente1906
ElPresidente1906

Oplot Challenge
Lightweight

22 komentarzy 29 polubień

czekam na wywiad w którym Smith twierdzi, że na papierze ma wszystko żeby wygrać z Walkerem

Wiadomo że wygrywa z nim 9 na 10.

Odpowiedz polub