W najbliższą sobotę tj. 30 kwietnia nie tylko Skandynawia uraczy fanów MMA bardzo ciekawą rozpiską. Również leżąca w środkowej częsci Starego Kontynentu Szwajcaria zorganizazuje imprezę, w której nie zabraknie znanych postaci świata MMA. Może nie będzie to impreza tej rangi co Superior Challenge 7, ale mimo wszystko bardzo ciekawa. Strength & Honor Championship 4: Monson vs Perak, bo o niej mowa odbędzie sie w Genewie i oprócz walki wieczoru zobaczymy tam jeszcze dwanaście innych pojedynków.

Jednego z dwójki bohaterów walki wieczoru nie trzeba praktycznie nikomu przedstawiać, bo legenda mieszanych sztuk walki, jaką bez wątpienia jest Jeff Monson (MMA 41-11) jest, a w każdym badź razie powinien być znany każdemu miłośnikowi MMA. W skrócie wystarczy jedynie nadmienić, że w swojej karierze zaliczył występy w dwóch nalepszych organizacjach w historii tego sportu. W tym roku walczył już dwukrotnie, z obu pojedynków wychodząc w glorii zwycięzcy, a cała obecna jego seria wygranych wynosi 7. Rywal Amerykanina to znany z ringu KSW Chorwat Maro Perak (MMA 20-2-1), który ostatnio walcząc w kategorii ciężkiej radzi sobie całkiem dobrze, bo w trzech stoczonych walkach nie poniósł jeszcze porażki, dwukrotnie zwyciężając solidnego europejskiego ciężkiego Miodraga Petkovicia.

Oprócz tego w Genewie zobaczymy kilku solidnych europejskich fighterów, jakimi bez wątpienia są Francuz Francis Carmont (MMA 14-7), Włoch Michele Verginelli (MMA 13-8), inny zawodnik z kraju nad Sekwaną Olivier Pastor (MMA 10-7), oraz mieszkający w Szwajcarii kolejny Włoch Ivan Musardo (MMA 17-6).

Francuz Carmont w ostatnich trzech walkach jest niepokonany, a ostatni pojedynek stoczył zaledwie miesiąc temu. Na gali Heroes Gate 3 w Pradze w drugiej rundzie odprawił Duńczyka Simona Carlsena. Tym razem jego przeciwnikiem będzie niepokonany członek American Top Team Academy Kelly Anundson (MMA 3-0). Należy jeszcze wspomnieć o tym, że Amerykanin jest już drugim rywalem Francuza na tą galę, bo pierwotnie próbowano go zestawić z czołowym niemieckim półciężkim Mathiasem Schuckiem, który niestety wypadł z rozpiski. Natomiast jeśli chodzi o rywali pozostałej trójki, to Verginelli zmierzy się z utalentowanym Francuzem Normanem Paraisy (MMA 8-1), Pastor podejmie niepokonanego Hiszpana Leandro Gontijo (MMA 2-0), a były rywal Maćka Górskiego, Musardo stanie naprzeciw Bułgara Hristomira Hristova (MMA 3-1).

Rozpiska:

Data: 30 kwietnia 2011
Miejsce: Theatre du Leman, Genewa, Szwajcaria
Transmisja:

Walka wieczoru:

Open.: Jeff Monson (41-11) vs. Maro Perak (20-2-1)

Pozostałe:

93 kg.: Francis Carmont (14-7) vs. Kelly Anundson (3-0)
77 kg.: Michele Verginelli (13-8) vs. Norman Paraisy (8-1)
84 kg.: Mats Nilsson (6-1-1) vs. Nikos Sokolis (3-1)
66 kg.: Olivier Pastor (10-7) vs. Leandro Gontijo (2-0)
66 kg.: Claudemir „Tico” Souza (5-3) vs. Mourad Benshegir (0-2)
70 kg.: Ivan Musardo (17-6) vs. Hristomir Hristov (3-1)
84 kg.: Karim Khalifa (0-1) vs. Alen Dolicanin (1-2)
77 kg.: Olavo Belo (3-1) vs. Greg Loughran (18-17)
62 kg.: Nelson Carvalho (1-0) vs. Paddy Doherty (4-6)
Open.: Haris Reiz (1-0) vs. Amiche Trujillo Perez (0-0)
77 kg.: Aboubacar Diaby (0-2) vs. Sasa Mitrovic (5-3)
57 kg.: Karla Benitez (4-0) vs. Sanja Sucevic (1-0)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.