W najbliższą sobotę tj. 30 kwietnia nie tylko Skandynawia uraczy fanów MMA bardzo ciekawą rozpiską. Również leżąca w środkowej częsci Starego Kontynentu Szwajcaria zorganizazuje imprezę, w której nie zabraknie znanych postaci świata MMA. Może nie będzie to impreza tej rangi co Superior Challenge 7, ale mimo wszystko bardzo ciekawa. Strength & Honor Championship 4: Monson vs Perak, bo o niej mowa odbędzie sie w Genewie i oprócz walki wieczoru zobaczymy tam jeszcze dwanaście innych pojedynków.

Jednego z dwójki bohaterów walki wieczoru nie trzeba praktycznie nikomu przedstawiać, bo legenda mieszanych sztuk walki, jaką bez wątpienia jest Jeff Monson (MMA 41-11) jest, a w każdym badź razie powinien być znany każdemu miłośnikowi MMA. W skrócie wystarczy jedynie nadmienić, że w swojej karierze zaliczył występy w dwóch nalepszych organizacjach w historii tego sportu. W tym roku walczył już dwukrotnie, z obu pojedynków wychodząc w glorii zwycięzcy, a cała obecna jego seria wygranych wynosi 7. Rywal Amerykanina to znany z ringu KSW Chorwat Maro Perak (MMA 20-2-1), który ostatnio walcząc w kategorii ciężkiej radzi sobie całkiem dobrze, bo w trzech stoczonych walkach nie poniósł jeszcze porażki, dwukrotnie zwyciężając solidnego europejskiego ciężkiego Miodraga Petkovicia.

Oprócz tego w Genewie zobaczymy kilku solidnych europejskich fighterów, jakimi bez wątpienia są Francuz Francis Carmont (MMA 14-7), Włoch Michele Verginelli (MMA 13-8), inny zawodnik z kraju nad Sekwaną Olivier Pastor (MMA 10-7), oraz mieszkający w Szwajcarii kolejny Włoch Ivan Musardo (MMA 17-6).

Francuz Carmont w ostatnich trzech walkach jest niepokonany, a ostatni pojedynek stoczył zaledwie miesiąc temu. Na gali Heroes Gate 3 w Pradze w drugiej rundzie odprawił Duńczyka Simona Carlsena. Tym razem jego przeciwnikiem będzie niepokonany członek American Top Team Academy Kelly Anundson (MMA 3-0). Należy jeszcze wspomnieć o tym, że Amerykanin jest już drugim rywalem Francuza na tą galę, bo pierwotnie próbowano go zestawić z czołowym niemieckim półciężkim Mathiasem Schuckiem, który niestety wypadł z rozpiski. Natomiast jeśli chodzi o rywali pozostałej trójki, to Verginelli zmierzy się z utalentowanym Francuzem Normanem Paraisy (MMA 8-1), Pastor podejmie niepokonanego Hiszpana Leandro Gontijo (MMA 2-0), a były rywal Maćka Górskiego, Musardo stanie naprzeciw Bułgara Hristomira Hristova (MMA 3-1).

Rozpiska:

Data: 30 kwietnia 2011
Miejsce: Theatre du Leman, Genewa, Szwajcaria
Transmisja:

Walka wieczoru:

Open.: Jeff Monson (41-11) vs. Maro Perak (20-2-1)

Pozostałe:

93 kg.: Francis Carmont (14-7) vs. Kelly Anundson (3-0)
77 kg.: Michele Verginelli (13-8) vs. Norman Paraisy (8-1)
84 kg.: Mats Nilsson (6-1-1) vs. Nikos Sokolis (3-1)
66 kg.: Olivier Pastor (10-7) vs. Leandro Gontijo (2-0)
66 kg.: Claudemir „Tico” Souza (5-3) vs. Mourad Benshegir (0-2)
70 kg.: Ivan Musardo (17-6) vs. Hristomir Hristov (3-1)
84 kg.: Karim Khalifa (0-1) vs. Alen Dolicanin (1-2)
77 kg.: Olavo Belo (3-1) vs. Greg Loughran (18-17)
62 kg.: Nelson Carvalho (1-0) vs. Paddy Doherty (4-6)
Open.: Haris Reiz (1-0) vs. Amiche Trujillo Perez (0-0)
77 kg.: Aboubacar Diaby (0-2) vs. Sasa Mitrovic (5-3)
57 kg.: Karla Benitez (4-0) vs. Sanja Sucevic (1-0)

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem naprawdę solidna rozpiska. Głowy nie urywa, ale zapowiada się dobrze. Oprócz walki wieczoru weteran Monson vs. doświadczony Perak, wystąpią zawodnicy znani polskiej publiczności Carmont, Verginelli. Lubię tego solidnego Włocha. Ciekawe też co pokaże Ivan „Groźny”.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.