Jared Cannonier

O kontrowersyjnym przerwaniu walki wieczoru gali UFC on ESPN 57 wypowiedział się sam poszkodowany – Jared Cannonier. Amerykanin wyraził ubolewanie nad decyzją arbitra i zaapelował o rewanż.

W czwartej rundzie walki pomiędzy Jaredem Cannonierem a Nassourdinem Imavovem w miniony weekend oktagonowy sędzia Jason Herzog podjął kwestionowaną decyzję o zakończeniu pojedynku i poddaniu Cannoniera. Ten był wyraźnie naruszony, lecz wciąż trzymał się na nogach i zasłaniał przed ciosami.

Zwycięski Imavov – jak można się było spodziewać – bronił decyzji arbitra, twierdząc, że uchronił on Cannoniera przed nadmiernymi obrażeniami. Sam Cannonier skomentował całą sprawę w programie The MMA Hour:

To było okropnie przygnębiające. Definitywnie zajęło mi trochę czasu, aby zebrać się w sobie na tyle, aby obejrzeć powtórkę tej walki i ponownie przeżyć ten moment. To było naprawdę okropne uczucie. Tak jakby ktoś okradł mnie z okazji na dokonanie czegoś wspaniałego.

Nie czuję się, jakbym przegrał tę walkę. Czuję, jakby została mi odebrana. Odebrano mi okazję na to, by przetrwać i powrócić do akcji, co nieraz robiłem w swoich walkach. Okropnie przygnębiające to wciąż za mało powiedziane.

Jared Cannonier zaproponował Imavovowi rewanż na wrześniowej gali UFC w Paryżu – Imavov jest przecież reprezentantem Francji:

Chcę zaapelować o rewanż. UFC odwiedzi Paryż we wrześniu i chciałbym udać się na teren Nassourdine’a i naprawić tę pomyłkę. Będzie miał przewagę domowej publiczności. Nie będzie tam ludzi krzyczących: „USA, USA!”. W ten sposób chcę się odkupić. Rewanż w Paryżu. On przyleciał do Stanów, a ja chętnie polecę do niego.

Nassourdine Imavov po swoim zwycięstwie wyzwał do walki byłego mistrza, Seana Stricklanda, który jednak po UFC 302 wyraźnie zapowiedział, że zamierza czekać na walkę mistrzowską tak długo, jak będzie to konieczne. Niewykluczone zatem, że na wrześniowej gali w Paryżu faktycznie zobaczymy rewanż pomiędzy Imavovem a Jaredem Cannonierem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of WaszkaOG
WaszkaOG

WSOF
Bantamweight

3,110 komentarzy 9,807 polubień

Zasługuje na rewanż, zwłaszcza jeśli chce jechać do Francji.
To przerwanie naprawdę było skandaliczne.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of warzywko
warzywko

Brutaal
Bantamweight

463 komentarzy 1,509 polubień

Niech robią rewanż, bo to przerwanie było z dupy do buzi. Niby spoko w Francji, chociaż liczę tam na ciekawsze zestawienia. Ta walka nie porwała. A jak będzie Tybur z Gejnem to trzeba jechać.

Odpowiedz 1 Like