Jan Błachowicz mistrzem wagi półciężkiej UFC! Polak znokautował Dominicka Reyesa w drugiej rundzie pojedynku na gali UFC 253. Poniżej można zobaczyć pierwsze słowa Błachowicza po wygraniu pasa największej organizacji MMA na świecie.

Zobacz więcej: JAN BŁACHOWICZ MISTRZEM UFC! Polak znokautował Dominicka Reyesa na UFC 253! (WIDEO)

Błachowicz w wywiadzie po walce został zapytany w oktagonie o swoje odczucia związane ze zdobyciem pasa.

Tylko jedno mam teraz w głowie: Jon Jones, gdzie jesteś? Jestem tutaj, tak to robimy w Polsce. Czekam na ciebie.

To dla mnie nic nowego. Mam 37 lat i dużo walk za sobą. Niedługo zostanę ojcem, to jest coś dobrego, ale też coś, czego najbardziej się obecnie obawiam. Jestem bardzo szczęśliwy.

Polak skomentował równieź samą akcję kończącą, którą udało mu się znokautować Reyesa.

Przygotowaliśmy to na Dominicka. Mamy bardzo dobrych sparingpartnerów w klubie, w tym kickbokserów walczących z odwrotnej pozycji, więc byłem gotowy na wszystko. Czuję się świetnie, aklimatyzacja przebiegła pomyślnie, Abu Dhabi jest dla mnie stworzone. Dziękuję Abu Dhabi.

Świeżo upieczony mistrz wagi półciężkiej wypowiedział się także w naszym rodzimym języku do swoich kibiców.

Polacy, dziękuję za wsparcie. Czułem to, czułem tę moc, którą mi wysyłacie. Dziękuję bardzo, w poniedziałek wracam i imprezujemy cały miesiąc.

Zwycięstwo z Reyesem i zdobycie pasa mistrzowskiego jest ukoronowaniem świetnego okresu w karierze Jana Błachowicza. „Cieszyński Książę” przed starciem o tytuł wygrywał z takimi zawodnikami jak Luke Rockhold, Ronaldo Souza, czy Corey Anderson. Po zwakowaniu pasa przez Jona Jonesa, organizacja UFC zestawiła Polaka z Dominickiem Reyesem, w celu wyłonienia nowego mistrza wagi półciężkiej. Wieloletni dominator tej dywizji zareagował już na wygraną Janka.

Pełne wyniki gali UFC 253

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.