tyron_woodley2
(foto:  Dave Mandel/Sherdog.com)

Jak podaje MMAJunkie, planowane jest zestawienie byłego pretendenta do tytułu wagi półśredniej Jake’a Shieldsa (MMA 27-6-1) z Tyronem Woodleyem (MMA 11-1), który do UFC zawitał przy okazji migracji zawodników ze Strikeforce.

Jake Shields nie miał udanego roku 2012. Po pokonaniu Yoshihiro Akiyamy (MMA 13–5, 2NC) oraz Eda Hermana (MMA 20–9, 1NC) w jego ciele wykryto niedozwoloną substancję (zarówno zawodnik, jak i komisja nie ujawniła szczegółowych wyników), a zwycięstwo nad tym ostatnim zostało mu cofnięte. Jake po tym zdarzeniu został zawieszony na pół roku. Były mistrz Strikeforce wagi średniej przed przejściem do UFC miał 14 wygranych walk pod rząd. W swoim debiucie w największej organizacji na świecie rozprawił się z Martinem Kampmannem (MMA 20-6), co zagwarantowało mu pojedynek z dominatorem półśredniej Georges St-Pierrem (MMA 23–2), z którym jednogłośnie decyzją sędziów przegrał.

Tyron Woodley zaliczył bardzo udany debiut w UFC pokonując Jaya Hierona (MMA 23–7) przez ładne KO w walce, która trwała nieco ponad 30 sekund. W swoim ostatnim starciu w Strikeforce zawodnik ten podejmował Nate’a Marquardta (MMA 32-11-2), z którym przegrał, gdy na szali pojedynku znajdował się zwakowany po Nicku Diazie (MMA 26–8, 1NC) pas dywizji półśredniej. Przychodząc do UFC po porażce, Woodley szybko odbudował swoją pozycję w oczach nowych pracodawców.

Jake z Tyronem najprawdopodobniej zmierzą się w czerwcu na UFC 161, które planowane jest w Kanadzie.

Poprzedni artykułWeekendowy przegląd ringów/klatek
Następny artykułBellator 91 – ważenie
W czasopiśmie "Sztuki Walki" zajmował się okazyjną publicystyką. Z uwagi na przebiegunowanie zainteresowań ze sztuk walk ściśle na MMA, zamienił papier na Internet. Zgodnie z dewizą "jak pisać, to dla najlepszych" zwrócił się w stronę MMA Rocks i tak już zostało. Obecnie pracuje jako analityk, prześwietlając przy okazji rywali zawodników z którymi współpracuje.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.