Jan Błachowicz będzie bacznie obserwować walkę wieczoru gali UFC Vegas 13. Już dzisiejszej nocy w Las Vegas zawalczy ze sobą dwóch czołowych zawodników dywizji do 93 kilogramów, Thiago Santos i Glover Teixeira. Mistrz mierzył się w przeszłości z Santosem, z którym przegrał przez TKO. Polak w rozmowie z MMA Fighting wytypował zwycięzcę tego starcia.

Myślę, że Thiago Santos wygra ten pojedynek, ale zobaczymy. Glover jest bardzo dobry, ma drugie życie. Jest w świetnej formie. Ta walka to dla mnie 50 na 50, ale myślę, że to Thiago wyjdzie z tej walki zwycięsko.

Z Thiago jesteśmy kolegami, ale nie gdy jesteśmy w oktagonie. W oktagonie mam do wykonania robotę. Jeśli wygra z Gloverem to będzie świetnym rywalem na obronę pasa mistrzowskiego w rewanżu. To byłoby miłe, wygrać z nim, obronić tytuł mistrzowski. Chciałbym to zrobić w przyszłości.

Najpierw jednak UFC chce zestawić Błachowicza z mistrzem kategorii średniej UFC, Israelem Adesanyą. Walka Polaka z Nigeryjczykiem miałaby odbyć się w marcu 2021 roku. Na ten moment nie są jednak podpisane kontrakty na ten pojedynek, a Glover Teixeira i Thiago Santos zapowiadają, że chcą przekonać UFC swoim występem, że to oni zasługują na pojedynek mistrzowski w kategorii półciężkiej.

UFC Vegas 13 – rozpiska, informacje, transmisja

32 KOMENTARZE

 1. "Ta walka to dla mnie 50 na 50, ale myślę, że to Thiago wyjdzie z tej walki zwycięsko."

  Umiejętność logicznego wypowiadania się przez zawodników mma – czasami tak kuleje…

 2. Jeżeli wygra Thiago,to Janek będzie underdogiem i wyjaśni sprawę.

  Bardziej boję się, że Glover zamęczy Santosa,wygra po nudnej walce i będzie skazywany na pożarcie w ewentualnej walce mistrzowskiej…

  Kibicuje Thiago.

 3. Bardziej boję się, że Glover zamęczy Santosa,wygra po nudnej walce i będzie skazywany na pożarcie w ewentualnej walce mistrzowskiej…

  Jak wygra po nudnej walce i decyzji czy Glover czy Thiago to na TS biorąc pod uwagę ich wiek mogą się nie doczekać. Muszą pokazać stylem wygranej, że to oni a nie Izzy zasługują na szanse, a zaraz będzie się Prochazka czy Rakić dobijać do walki o pas.

 4. Ja stawiam na Glovera. Bardziej doświadczony, jest w sztosie. Santos nie wiadomo jak będzie się prezentował po przerwie. Po przeprawie z Jonesem może bić się bardziej zachowawczo.

 5. Jak wygra po nudnej walce i decyzji czy Glover czy Thiago to na TS biorąc pod uwagę ich wiek mogą się nie doczekać. Muszą pokazać stylem wygranej, że to oni a nie Izzy zasługują na szanse, a zaraz będzie się Prochazka czy Rakić dobijać do walki o pas.

  :najmancoty:Thiago ma 36.

   Ten prohazka co zbił dziadka maldonado, biednego CB i którego uratował gong z Volkanem?

 6. :najmancoty:Thiago ma 36.

   Ten prohazka co zbił dziadka maldonado, biednego CB i którego uratował gong z Volkanem?

  36 to nie może nie koniec kariery, ale bliżej niż dalej. Kto wie jak będzie w walce z Reyesem, może Janek zabrał duszę i kolejnym gongiem wygra, nie mniej jednak Thiago z Jankiem spokojnie go powinni ogarnąć.

 7. Ta walka to dla mnie 50 na 50, ale myślę, że to Thiago wyjdzie z tej walki zwycięsko.

  Hmm, no to powinien powiedzieć "prawie pół na pół", bo brzmi to jak: "Orzeł i reszka mają taką samą szansę, ale myślę, że wypadnie orzeł".

 8. Dla Janka dobrze gdyby wygrał Glover bo Thiago jest niebezpieczny. Obejrzałem jego walkę z Janem no i Janek w rewanżu miałby bardzo ciężko o ile Santos wyszedł by w takiej samej formie sprzed kontuzji. Jeżeli wygra dziadzia Texeira to zrobią walkę z czarnym Izraelem i wtedy $$$ się będzie zgadzać :Duke3d:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.