Jan Błachowicz będzie bacznie obserwować walkę wieczoru gali UFC Vegas 13. Już dzisiejszej nocy w Las Vegas zawalczy ze sobą dwóch czołowych zawodników dywizji do 93 kilogramów, Thiago Santos i Glover Teixeira. Mistrz mierzył się w przeszłości z Santosem, z którym przegrał przez TKO. Polak w rozmowie z MMA Fighting wytypował zwycięzcę tego starcia.

Myślę, że Thiago Santos wygra ten pojedynek, ale zobaczymy. Glover jest bardzo dobry, ma drugie życie. Jest w świetnej formie. Ta walka to dla mnie 50 na 50, ale myślę, że to Thiago wyjdzie z tej walki zwycięsko.

Z Thiago jesteśmy kolegami, ale nie gdy jesteśmy w oktagonie. W oktagonie mam do wykonania robotę. Jeśli wygra z Gloverem to będzie świetnym rywalem na obronę pasa mistrzowskiego w rewanżu. To byłoby miłe, wygrać z nim, obronić tytuł mistrzowski. Chciałbym to zrobić w przyszłości.

Najpierw jednak UFC chce zestawić Błachowicza z mistrzem kategorii średniej UFC, Israelem Adesanyą. Walka Polaka z Nigeryjczykiem miałaby odbyć się w marcu 2021 roku. Na ten moment nie są jednak podpisane kontrakty na ten pojedynek, a Glover Teixeira i Thiago Santos zapowiadają, że chcą przekonać UFC swoim występem, że to oni zasługują na pojedynek mistrzowski w kategorii półciężkiej.

UFC Vegas 13 – rozpiska, informacje, transmisja

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.