(fot. Strikeforce.com)

Wyniki i relacja w rozwinięciu.

Bardzo okazale zakończył się turniej wagi ciężkiej StrikeForce. Zgodnie z przewidywaniami Daniel Cormier z łatwością wypunktował weterana UFC i PRIDE Josha Barnetta. Zawodnik AKA wygrał każdą z rund rozbijając „zabójcę o twarzy dziecka” w stójce i w parterze – gdzie z łatwością przenosił walkę, zaliczając nawet mocnego power slam’a. Po pięciu rundach sędziowie zgodnie przyznali zwycięstwo Cormierowi.

W drugiej walce wieczoru a zarazem starciu mistrzowskim w wadze lekkiej obecny champion  – Gilbert Melendez – co prawda zachował pas, jednak Josh Thompson sprawił mu ogromne problemy. Walka praktycznie cały czas toczyła się w stójce, gdzie od samego początku Thompson postawił trudne warunki. O ile jednak trzy pierwsze rundy należały do Melendeza, tak w mistrzowskich rundach Thompson zaczął dominacje mocno rozbijając mistrza i punktując wycinkami. Według sędziów nie wystarczyło to jednak, by zniwelować przewagę Gilberta, którą uzyskał na przestrzeni trzech pierwszych rund i w efekcie niejednogłośnie na punkty wygrał obecny champion.

We wcześniejszej części gali Rafael Cavalcante bardzo szybko rozprawił się z Mike’iem Kyle’m. Pierw naruszył go obszernym prawym, poprawił kolanem a po serii g’n’p całą akcję zakończył ciasną gilotyną rozpoczętą w stójce.
W walce otwierająca główna kartę Chris Spang efektownie pokonał Nah-Shona Burrella przez TKO w pierwszej rundzie. Do połowy pierwszej odsłony walka była wyrównana, jednak w niemal równo na półmetku Spang trafił krótkim lewym posyłając Burrela na deski. Okazało się to początkiem końca, bo chwile później wyniszczający balet w tajskim klinczu całkowicie pozbawił Non-Shona woli walki i kiedy ten osunął się na ziemię sędzia – być może minimalnie za wcześnie – przerwał pojedynek.

Na dolnej karcie weteran K-1 Hero’s Gesias Cavalcante nie sprostał Isaac Vallie-Flagg’owi, który przekonał dwójkę sędziów do przyznania mu zwycięstwa. Niejednogłośną decyzją wygrywali także otwierający gale Bobby Green, oraz Quinn Mulhern – którzy pokonali kolejno Jamesa Terry’ego , oraz Yuriego Villeforta. Jenogłośnie na punkty triumfowali natomiast Guto Inocente – pokonując Virgila Zwickera – i Gian Villante zwyciężając Derricka Mehmena.

 

Walka wieczoru:

Finał Grand Prix Strikeforce w wadze ciężkiej
265 lbs.: Daniel Cormier pok. Josha Barnetta przez jednogłośną decyzję (2 x 50-45, 49-46).

Główna karta:

Pojedynek o tytuł mistrza Strikeforce w wadze lekkiej
155 lbs.: Gilbert Melendez pok. Josha Thomsona przez niejednogłośną decyzję (2 x 48-47, 47-48)

205 lbs.: Rafael Cavalcante pok. Mike’a Kyle’a przez poddanie (gilotyna), 1. runda, 0:33.
170 lbs.: Chris Spang pok. Nah-Shona Burrella przez TKO (uderzenia w parterze), 1. runda, 3:25.

Pozostałe:

155 lbs.: Isaac Vallie-Flagg pok. Gesiasa Cavalcante przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28, 28-29)
205 lbs.: Guto Inocente pok. Virgila Zwickera przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27)
205 lbs.: Gian Villante pok. Derricka Mehmena przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 29-28)
170 lbs.: Quinn Mulhern pok. Yuriego Villeforta przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 28-29)
155 lbs.: Bobby Green pok. Jamesa Terry’ego przez niejednogłośną decyzję (2 x 29-28. 28-29).

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

327 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 42. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 43. No cóż…. under karta…. Duet J&J zawsze, po za kilkoma wyjątkami komentowali Strikeforce live

 44. Wlasnie ogladalem gale Aliego z Werdumem, Big Foota z Fedorem i Cormiera z Big Footem a nie pamietam czy oni komentowali no to zaczynamy

 45. www. firstrowsports. eu/watch/123497/1/watch-strikeforce:-barnett-vs-cormier-.html

 46. skaczę tak z siatkówki na strike i nic nie oglądam xp
  ani siatki nie ogarniam ani ememeju… chyba już śpię

 47. nie wie ktoś z was gdzie mozna ogladac oklahoma-lakers? bo na canal+ nie ma transmisji 🙁

 48. Isaac pracowal jak maszyna , koles jest nie do zajechania.

  Cavalcante rownia pochyla.

 49. Witam!

  Organizacja mogłaby wiele zaoszczędzić nie organizując prelimsow, bo i tak niewiele ludzi to ogląda, hala pusta – bezsens…

  … Miłego oglądania. 😉

 50. Witam wszystkich i życzę dobrego MC!

  P.S. Gratuluję kibicom The Blues 

 51. Kurde nic nie spałem dopiero wróciłem, z wygłupów i chyba nie dopatrze

 52. Madman , jeszcze nie bylem na gali zeby hala byla wypelniona ludzmi na prelimsy.

 53. Grzejnik

  Nie mówię ze ma być pełna ale tu na pierwszych walkach to prócz ludzi z komisji, teamow i ogólnie obsługi to nikogo nie było.

 54. jak Melendez wygra to będzie niezły wałek. Wygrał 1, może 2 rundy, reszta Thomson

 55. strikeforce zabiłoby swoją kurę znosząca złote jaja (po przejściu wagi ciężkiej i Diaza do UFC wiele im nie zostało)

 56. Ja się wyłączyłem na rundę więc nie będę się na razie wypowiadał ale na twitterze jedna osoba punktowała dla Thomsona więc chyba przesadzacie z tym wałkiem.

 57. Oni mogli by jeszcze kolejne 5 po 5 trzaskać . Wgl nie widać po nich zmęczenia .

 58. Ja pierdole jaki wałek… a podobno takie rzeczy tylko w Polsce?! Strikeforce schodzi na psy!

 59. Ja punktowałem dwie pierwsze rundy dla Melendeza, reszta Thomson. Co do dwóch ostatnich myślę, że nie ma dyskusji ale trzecia mogła pójść w każdą stronę i tu pewnie powstał zgrzyt

 60. oceniając sprowadzenia dla Melendeza, ale jesli bierzemy pod uwage skutecznosc, przekrojowosc i ucieczki i ogolnie wsyztsko wygrana dla Thomsona. Nawet Melendez zbytnio przekonany nie był ze wygral.

 61. Jakoś nie dziwi mnie ten wałek. Tak to bywa, gdy pretendent nie ma miażdżącej przewagi.

  The Warmaster is coming.

  WAR JOSH

 62. @ DesL – punktowałem podobnie z tymże trzecią dałem Melendezowi. Wyrównana walka, równie dobrze mogło być 48-47 w drugą stronę… ale żeby od razu jakąś grubszą intrygę wyczuwać w tym… nie sądzę.

 63. Madman na wiekszosci gal tak to wyglada , chyba ze gala jest w Milwaukee 🙂

 64. a teraz niech Barnett mnie nie zawiedzie. Chciałbym go jeszcze zobaczyć w UFC a Dana chyba nie będzie wiecznie go wyganiał za tę dawną afere z dopingiem. Chociaż kto wie, w świetle ostatniej wpadki Overeema…

 65. 1 i 2 dla Melendeze , 3 na remis , 4 i 5 Josh , na goraco dal bym remis .

 66. Dla mnie 1,2 Melendez, 3 remis, 4 Thomson, 5 remis (Thomson obalił, ale Melendez zrobił o wiele więcej z dołu niż ten z góry) czyli 49-48 Melendez. Nie widzę tutaj wałka, ale muszę obejrzeć jeszcze raz jutro, bo już trochę zmęczony jestem.

  P.S. WAR Cormier!

 67. PS mimo wszystko El Nino trafił więcej ciosów, miał też skuteczne próby obaleń i dobrą obronę przed sprowadzeniami. Te łokcie z dołu bite tam gdzieś w szczękę Thomsona też robiły swoje…

 68. lutek 147 – tylko ze w 5 Josh pare razy mocno trafil Melendez , nawet jak to obalenie nic mu nie dalo to i tak wygral 5 runde , wedlug mojego odczucia oczywiscie.

 69. To pokazuje tylko, że była to bardzo wyrównana walka i mowa o jakimś wałku jest lekkim nadużyciem.

 70. Opanowanie i spokoj Cormiera sa jego ogromnymi atutami.
  Dlaczego Barnet nie probuje obalen z klinczu ?

 71. może dlatego, że choćby się zesrał to nie obali takiego zapasiora jak Cormier (chyba, że mu siadnie kondycha bo to ma 5 rund)

 72. ale praca z gardy nie jest zła, szanse na suba są dalej, nie trace nadziei 😀

 73. DesL ja nie mialem na mysli obalenia zapasniczego , tylko jakies podciecie z klinczu , technika ktora Barnet nie raz juz uzywal.

 74. Kondycyjnie przygotowani nsa 100% , czwarta runda , waga ciezka a chlopaki nie zwalniaja nawet na chwile , oglada sie to z wielka przyjemnoscia.

 75. Wielki szacunek dla Barnetta ,
  Wszystko co wypracowal Cormier przez cztery rundy , zjebal w piatej .

 76. Dobra walka. Warto było wstać wcześnie. Tak jak przewidywałem. Cormier wypunktował i powycierał matę Barnettem.

 77. Cormier wygrał z moim faworytem, doceniam to i szanuje ale szkoda mi, że Łysy teraz pewnie będzie miał wymówke aby nie brać do siebie Barnetta

 78. Cormier super! Chociaż byłem za Joshem, to w jaki sposób go pojechał godny podziwu. Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć Cormiera w Ufc…

 79. Mam nadzieję, że to Cormier był taki dobry a nie Barnett tak słaby. Choć patrząc na przebieg walki, to Josh przy Cormieru wyglądał jak żółtodziób.

  Dawać teraz Cormiera do UFC. Niech skopie tyłki całej czołówce.

 80. Barnett niestety musi popracować nad stójką jeżeli ma wygrywać z gośćmi których nie obali

 81. Eh, szkoda. Liczyłem na Barnetta. Teraz mam tylko nadzieję, że nie przekreśli to powrotu Josha do UFC, bo może dać tam kilka ciekawych walk.

 82. hhehe dzisiaj adminom sie pomieszalo,"Wyniki w rozwinięciu." a to dobre 😀

 83. „hhehe dzisiaj adminom sie pomieszalo,”Wyniki w rozwinięciu.” a to dobre”

  Dobrze, że gala nie była aż tak interesująca…

 84. Cormier ma jeszcze jedna walkę w SF, nie dostanie pewnie już nikogo klasowego bo wszyscy przeszli do UFC .
  Daniela chciałbym zobaczyć w debiucie, w UFC z Mirem albo Werdumem , a Josha z Nogiem

 85. niezła wojna, kurde Cormier to jest artysta jednak, obił Barnetta jak chciał. Teraz UFC, mógłby dostać walkę z Mirem albo Werdumem (na jesieni), a potem odebrać pas Cigano 🙂 szkoda że SF żegna się z HW buuuuu

 86. Jak wszedłem po 8.00 to było bez spojleru, 30 min. później się pojawił. 😛 Nie mam teraz czasu oglądać, ale szkoda że to nie Barnett wygrał. Kto by się spodziewał decyzji. Mam nadzieję, że mimo to Dana weźmie go do UFC.

 87. Cormier – poezja! Pięknie się przejechał po Barnecie, który dzisiaj nie pokazał nic, według mnie ze względu na to, że oponent nie dał szansy na rozwinięcie skrzydeł.
  Cormier zapasy z innej planety, stójka bardzo poukładana, pięknie wplatał te highkicki do akcji. Pomimo, że walczył z grapplerem nie bał się konfrontacji w parterze, za co ogromny szacun. Trzecia runda to czyste piękno, to obalenie i ten highkick – mistrzostwo świata! Bardzo bym chętnie Cormiera zobaczył z Werdumem w debiucie w UFC.

 88. Dla mnie DC to top 5 wagi ciężkiej może doczekamy sie jego pojedynku z JDS

 89. Cavalcante-  mistrzostwo świata!

  Danielek – graty – ładnie rozpracował rywala

  Innych nie widziałem

 90. cormier i velasquez najlepsze zapasy w ciezkiej obecnie mają. Ciekawie by było ich walkę zobaczyć.

 91. LoL, teraz mam beke z tych co stawiali na Barnetta. :D

  Typowy tekst zakompleksionego człowieka. To chyba normalne, że każdy ma swojego faworyta, a to jest sport i wszystko może się zdarzyć.

 92. @Ostry
  Stawiałem na Barnetta, i jak tam beka?

  Wygrał lepszy, w stójce jak z dzieckiem jechał, obalenia wyborne, a w parterze perfekcyjne przytrzymanie i nie danie żadnych okazji. A co do Cormier – Velasquez to pewnie panowie będą chcieli za wszelką cenę uniknąć takiego zestawienia… Ale to oczywista oczywistość.

 93. Ciekawe kogo dostanie Cormier w ostatniej walce w SF. Mam nadzieję, że Danka mimo porażki Barnetta znajdzie dla niego miejsce w UFC.

  Cavalcante bardzo ładnie. W UFC po Hendo kończą się pretendenci. Feijao i Moussasi powinni dołączyć do roostera UFC.

  Przebieg walki Melendez vs Thomson baaardzo mnie zaskoczył. Myślałem, że Gilbert zje Josha. A tu proszę.

 94. Ja chciałbym Palacio zobaczyć w UFC albo przynajmniej w SF zanim organizacja padnie. Z Calvante pokazał się bardzo dobrze , gdyby głupio się nie odsłonił pewnie by wygrał

 95. Jestem mocno zaskoczony przebiegiem ME.Spodfziewałem się że Barnett coś zdziała a tu takie cos. Brawa dla Cormiera, myslę że w UFC dostanie eliminator i walkę o pas tak jak to było w przypadku innych mistrzów SF przechodzących do UFC. Pytanie co dalej z Barnettem. Mimo wszystko chętnie widziałbym go w UFC.

 96. Powinni wziąć Josh'a do UFC, bo to żaden wstyd, ze przegrał z mistrzem SF (tym bardziej, że przez decyzję). Antonio dostał trzy razy bardziej w dupę od Cormiera, a i tak go ściągneli.

 97. Bardzo dobry występ Cormiera. Mam nadzieję że jak najszybciej przejdzie do UFC bo najmłodszy nie jest. Myślę że może tam nieźle namieszać. Rozczarował Melendez, który chyba tylko w rankingach ludzi od Graciego jest w TOP 3 lekkich na świecie….

 98. cormier okazal sie naprawde mocnym przeciwnikiem i udowdnil ze wygrana z bigfootem nie byla przypadkiem, teraz tylko ufc chcialbym go zobaczyc w starciu z velasquezem, to byłby hit!!!! natomiast na pas bym nie liczyl, Junior to skrajnie niewygodny przeciwnik dla Cormiera i nie oszukujac sie Junior by go zmasakrował wiec nie ma o czym mowic, ale byc moze wkrotce dojdzie do takiej walki 😉

 99. Liczyłem na Josha, ale cóż nie udało mu się. Chyba wynikało to z tego że jednak nie wierzyłem do końca w umiejętności Cormiera. Tym bardziej zaskoczyła mnie ta zupełna dominacja nad Barnettem. I te obalenia Cormiera wow ! Myślę ze obaj zasłużyli na walki w UFC!

 100. a co jak w ufc ich zestawia pomimo tego? to nie oni decyduja o zestawieniach mimo ze razem trenuja

 101. „a co jak w ufc ich zestawia pomimo tego?”

  to przyjaciele, razem trenują w AKA, oglądają swoje walki, Cormier był na pewno w narożniku podczas Cain vs Lesnar… poza tym obaj mogą być pretendentami, puki co Cigano ma pas i UFC na 100% bedzie chciała zrobić Cain-JDS II albo Cormier-JDS…chociaż UFC to UFC jak się uprą to ich zmuszą – Cormier w wywiadach wspominał, że on chce być numerem 1 i mimo żeby tego nie chciał, to stanie do walki z Cainem. Tylko pytanie czy to by nie była walka na poziomie pro wrestlingu 😀

  Ciekawy jestem jak to jest z tą ostatnią walka DC dla strikeforce ? niby dywizja zaorana, kogo mu dadzą ? Fedora, raczej wątpliwe ? kogokolwiek z odpadów poturniejowych na 100% nie ? Jeżeli to ma być main event i pożegnanie strikeforce z HW, to musiał by być rywal pokroju Fedora albo Duffee…reszta jest w UFC, bądź byli w strikeforce (Arlovski, Kharitonov) – ciężka sprawa. IMHO Cormier nie znajdzie godnego rywala poza UFC, smutne ale prawdziwe.

 102. Ja miałem 47-47. Trzy pierwsze rundy dla Gilberta, 2 ostatnie dla Josha z tym, że 4 runda 10-8.

 103. Cormier ze stoickim spokojem rozpykał Barnetta,ostatnia runda troche popsuła obraz fajnej walki,ale i tak szacunek dla obu wojowników

 104. Zaskopczyła mnie dyspozycja Cormiera, stawiałem w tej walce na Barnetta. Nie sądziłem, że tak to sie skończy.
  winter is comming

 105. Cormier ma realne szanse na wygraną z Juniorem. Zapasy faktycznie z innej planety.

 106. Dlaczego Barnettnie unikał obaleń i poddań? Liczył,że pokona Cormiera w stójce? Daniel zyskał dużo w moich oczach po tym zwycięstwie.  Szkoda Josha,ale cóż,może za 4 razem 😛

 107. Cormier ma złamaną rękę w tym samym miejscu co poprzednio, stąd znowu przerwa.

 108. Ha, spodziewałem się wygranej Cormiera jednak nie po aż takiej dominacji. Brawo

 109. nie doceniłem Cormiera – świetny zawodnik 🙂 , mam nadzieje ze Barnett także trafi do UFC

 110. Brawo dla Cormiera, neispodziewałem się, że Melendez będzie miał tak trudną przeprawę.

 111. porodnie jak jajcarz. Liczyłem, ze Josh to w miare szybko skonczy a tu proszę …

 112. melendez zawsze będzie miał problem z joshem chciał bym zobaczyć meledeza w ufc jak by se tam dawał rady

 113. chciał bym zobaczyć walkę Benson Henderson vs Gilbert Melendez albo edgara vs meledeza

 114. Ogólnie cały ten turniej to niewypał…wygrał zawodnik, który wszedł jako rezerwowy… a marzył mi się piękny finał Overeem vs. Barnett ;/ heh… szkoda…

 115. Cormier vs Werdum ja na taką walke licze albo Cormier vs Nelson taka nawet jest lepsza

 116. skazujecie nelsona na pożarcie…
  szkoda że ten turniej tak się skończył.
  SF tworzy zaplecze dla UFC i jest to dobry układ ponieważ zawodnicy wiedzą, że oprócz kilku/nastu K$ walczą o możliwość startów w większej organizacji

 117. Gratulacje dla Cormiera, piękna walka – kondycja, szybkość, zapasy – mega. Rzeczywiście, tak jak inni widziałbym go z Cyganem.

  Mogę sobie wyobrazić eliminator z Werdumem, jak już Fabrycy skasuje Russowa i niestety Vai Cavalo pewnie nie dałby rady z szybkością Cormiera, no chyba, że walka trafiłaby na glebę – wtedy stawiałbym na Werduma. Daniel przez decyzję i walka o pas. Potem Mir vs. Werdum jako przegrany z przegranym i Fabrycy wraca do gry. Rozmarzyłem się.

  Na mma-core wpisali Cormierowi pseudonim „The Dark Emperor”, niezłe!

 118. cormier ma podobne warunki do fedora.

  coś czuje że będie drugi fedor w czasach swietlnosci.

  Boks ma na poziomie wysokim, nokautuje big foota, punktuje barneta w stójce
  zapasy jedne z najlepsze w ciezkiej
  bjj nie jest na pewno słabe, bynajmniej obrona jest dobra, barnet dobry grappler nic nie zapiął nic nie wyciągnął nawet wiedzial cormier jak wyjsc ze skrętówki.
  kondycyjnie też dobrze sie zaprezentował.

  mysle ze jak edize tak dalej sie rozwijać ma szanse być mistrzem nawet UFC

 119. Fajna gala. Szkoda, ze ludzi tak malo. 

  W Melendez vs. Thompson tez widzialem remis, albo zwyciestwo Thompsona

  Dobrze, ze Cormier wygral, fajnie bylo by zobaczyc go jak najszybciej w UFC.

  Feijao – zwierzak. Zamiotl Kyle' m strasznie.

 120. Szkoda że znowu Cormier będzie tyle miesięcy pauzował, on ma strasznego pecha z tymi kontuzjami …

 121. „cormier ma podobne warunki do fedora.”
  w Stanach mówią na niego „black fedor”…jak na razie, DiCi robi postęp geometryczny więc nie zdziwi mnie to jak w Q1 2013 dostanie title shota w UFC

 122. „Szkoda że znowu Cormier będzie tyle miesięcy pauzował, on ma strasznego pecha z tymi kontuzjami …”
  skąd to info ??? to ta sama ręką którą złamał z BigFootem (a potem drugi raz chyba w październiku) ???

 123. nie lubiłem Cormiera, może dlatego, że gdy Daniel walczył z kimś murzynem o mistrzostwo jakiejś tam organizacji z żółtą klatką, spierałem się z kimś, że nic z niego nie będzie;p

  ale teraz nie da się nie oddać szacunku temu zapasiorowi, do tego jaki kurwa striking, widać że trenuje z Cainem nawet po stylu

 124. ugh Melandez mnie sfrustrował tymi eyepoke’ami. Josh Thomspon super zawodnik tez powinien dostąpić wUFCwstąpienia.

 125. Barnett vs. Cormier – Daniel pięknie potrafił niwelować różnice zasięgu (skracanie dystansu), rozpracował Josha w stójce i dzięki swoim zapasom dyktował w jakiej płaszczyźnie ma się toczyć ten pojedynek. Dość łatwo udawało mu się obalać (nawet po zejściu do jednej nogi), a krótkimi łokciami z gardy (2 runda) potrafił sporo krwi upuścić Barnett’owi.
  W ogóle niesamowity jest ten progres Cormiera, który jak na typowego zapaśnika, robi zajebiste postępy w stójce, która jest coraz bardziej techniczna, widać ładną prace jab’ami i takie też składanie kombinacji pięściarskich. W trzeciej rundzie niewiele zabrakło, aby Daniel znokautował Josha, który ostro zachwiał się po high kicku i trafiejkach w klinczu, jednak twardy łeb uratował Warmastera przed TKO.
  To co mi się nie podobało, to podejrzane cardio Cormiera, który od połowy trzeciej rundy mocno zwolnił, przestał napierać na rywala, atakował sporadycznie z kontry i ratował się zapasami, przez co niemal nie został poddany heelhook’iem. A już najbardziej żałosne było to, kiedy na 10 sekund przed końcem piątej rundy, Daniel niemal biegiem spierdalał po oktagonie przed porozbijanym Barnett’em, byle tylko dowieźć zwycięstwo do finalnej syreny. Nie tak zachowuje się prawdziwy wojownik (jak już nie miał paliwa, to mógł chociaż sklinczować. Mniej żenująco by to wyglądało niż takie desperackie sprinty i unikanie walki).
  Mimo wszystko ładna walka Cormiera, który cały czas czyni postępy i jeśli poprawi kardio, może sporo namieszać nawet w UFC.

  Melendez vs. Thomson – niezła walka, choć dla mnie najsłabsza z całej ich „trylogii”. Walka ta pozostawiła więcej pytań niż odpowiedzi dla tych, którzy twierdzili, że „Dzieciak” wjechałby w dywizje LW u Łysego – jak nóż w masło. Mistrz, pomimo, że ładnie obalał (także z wyniesieniem), za cholerę nie potrafił utrzymać rywala na glebie, a już tym bardziej – nadruszyć go w tej płaszczyźnie. Boksersko Melendez dominował, choć nie na tyle, aby można było być spokojnym o wynik walki (mocno porozbijał Mistrzowi facjatę Thomson) i starcie, gdzie pytaniem było nie to, czy Dzieciak wygra, ale to – czy skończy trapionego kontuzjami rywala przed czasem, okazało się dramatyczną walką o przetrwanie, zwłaszcza w rundach mistrzowskich, gdzie w czwartej Thomson obalił, a Gilbert łatwo oddał plecy, dając sobie zapiąć RNC i z trudem bronic się przed zduszeniem.
  Thomson jak już weszło mu obalenie, to przynajmniej potrafił utrzymać na glebie rywala, chociaż tutaj Dzieciak pięknie pracował z pleców, zasypując przeciwnika gradem łokci i punchów na korpus.
  Melendez utrzymuje tytuł niejednogłośną decyzją… Słaba walka jak na Dzieciaka, który miał tu w końcu pojechać Thomsona przed czasem, a skończyło się na dramatycznej walce o przetrwanie (blisko było z tym RNC, oj blisko…).

 126. Cormier, życzę mu jak najlepiej, naprawdę przyjemnie się ogląda jego walki. Całkowicie zdominował Josha. Byle się znalazł na niego jakiś pomysł bo młodzieniaszkiem już nie jest. Kondycji jednak mu myślę nie ubędzie tak na dniach : ) żeby mu nie ubliżać to z Cainem bym go zestawił. Ciekawe czy będzie walczył jeszcze dla Strikeforce? Moim zdaniem nie.

 127. Juz wielokrotnie byla mowa o tym, ze Strikeforce ma calkowicie zrezygnowac z walk ciezkich zawodnikow, chyba nawet po koncu turnieju mialo sie to stac. Kierunek UFC.

 128. Cormier stoczy jeszcze jedną walkę w Strikeforce, przynajmniej tak miało być.

 129. Walka w wykonaniu Cormiera swietna, totalna dominacja i pozatym tym jednym atakiem na nogi w parterze Barnett nie zagrozil Danielowi. Najwieksze wrazenie na mnie zrobila kondycja Cormiera.

 130. Po tej gali zrobiłbym taki update w rankingach:

  Cormier #3 – jeśli Silva i Mir przegrają to tak zostanie na dłużej.

  Fedor #10, Barnett  #11

  Melendez #4, a wyprzedza go Diaz # 3

 131. Fedor przed Barnettem? W życiu. Ogólnie Josha bym nie ruszał z miejsca.

 132. Daniel Cormier natychmiast do UFC !!! Obok Caina mój nowy ulubiony zawodnik wagi ciężkiej 🙂 W tej walce pokazał i ostatecznie udowodnił że jest zawodnikiem z wysokiej półki, choć obawiałem się przed walką że przegra z Barnetem dość łatwo przez poddanie.

 133. Cormier vs Barnett
  10-9
  10-9
  10-8
  10-10
  9-10
  Melendez vs Thomson
  9-10
  10-9
  9-10
  10-10
  10-10

 134. gdybyście mi powiedzieli dwa lata temu, że Cormier wygra ten turniej to bym się za głowę złapał xD

 135. Wielkie graty dla Cormiera, niesamowity zawodnik. Strasznie mnie ciekawi jak sobie poradzi w UFC i absolutnie nie chce go widzieć z Werdumem, bo jednego i drugiego uwielbiam 😀 A Melendez niestety, miał coś do udowodnienia, a zawiódł kompletnie. Walka miała nie być pytaniem 'czy' tylko 'jak szybko' wygra. Tymczasem widzieliśmy dramatyczną walkę Gilberta o przetrwanie…

 136. hahahahahahahahahah na angielskiej wikipedii pisze ze Najman ma z Sappem walczyc

 137. Bardzo dobra walka i z przebiegu całego pojedynku Cormier był lepszy….jego rzut Joshem to była masakra.
  Zaczynają się czasy kiedy gwiazdy mma zaczynają przygasać i wschodzą nowe 😉

 138. @FrostBite
  „Fedor przed Barnettem? W życiu. Ogólnie Josha bym nie ruszał z miejsca.”

  Tak, przed Barnettem. Fedor obiłby go jeszcze bardziej niż Cormier, zapewne KO w pierwszej rundzie.

 139. Tak, przed Barnettem. Fedor obiłby go jeszcze bardziej niż Cormier, zapewne KO w pierwszej rundzie.

  Szczerze w to wątpie.

 140. Piękny postęp u Cormiera, czekam na title shota w UFC.

  Szkoda mi jednak koksiarza Barnetta. Danuta raczej nie będzie skłonny dać mu kolejną szansę w Ufcy. Panie Cholewa, co pan na Grabowski vs Barnett na kolejnej gali?Cool

 141. Tak, przed Barnettem. Fedor obiłby go jeszcze bardziej niż Cormier, zapewne KO w pierwszej rundzie.

  Skąd tyś się urwał ziomek

 142. Szkoda mi Barnetta, ale to dalej kawał byka, UFC raczej nierealne, ale może zawita na ememej atak? 😀

 143. Dla mnie jest dziwne ze ktokolwiek mogł stawiac na Josha jako pewniaka albo nawet faworyta. Bardzo lubie Josha i wolałbym zeby to on wygrał . Bardzo chciałbym go zobaczyc w UFC. Mozliwe ze to najbardziej inteligietny fighter dywizji ciezkiej w całej historii mma.
  Barnett nie mial nic na Cormiera- kompletnie nic. OD lat PRIDE glowna wada Josha były dosc słabe obalenia , brak dynamitu itp ,jest bardziej catch wrestlerem niz typowym zapsnikiem i sam zreszta sie tak okreslał . Catch slynie ze stojke ma gorsza duzo .
  Jesli Josh ma duuuzo gorsze zapasy – własciwie nieporownywalne to jak miał zadecydowac o tym w jakiej plaszczyznie bedzie walczył? Musiał przyjac warunki Daniela ,ktory było wiadome- wybierze stojke ,ktora ma techniczna i naprawde szybka. Ja na ciezka rusza sie mega szybko i jak kazdy zapasnik jest dynamitem.

  Zapasy Cormiera to najlepsze zapasy w HW w tej chwilii i mozliwe ze najlepsze ever w HW. Jak niby Josh 2 razy wolniejszy w stojce miał z nim wygrac? To był chyba mozliwie najbardziej niewygodny stylowo przeciwnik dla Barnetta. To jak Jacare dla Mameda.
  JoSH pokazał mega charakter bo chyba tez ma coz z łapa, mam nadzieje ze obaj szybko dojda do zdrowia ,bo barfdzo chce obu w UFC. Walka bardzo dobra i Barnett ma jaja ze stali.
  Ciezcy a jak 5 rund walczyli. Barnett swietnie przygotowany trzeba przyznac nawet po sylwetce i wydolnosci.
  Ogolnie gala super jak ogladałem na zywo byłem rozbudzony mimo pory.

  Musiałbym jeszcze raz obejrzec ,ale jednak punktowałem dla Melendeza- moge sie mylic i nie byc obiektywny lubie jego styl walki. Thompsona bardzo doceniam -facet jest swietny ,zreszta po walce zachowął sie z mega klasą.
  Feijao naprawde poszedł ostro i pokazał ze nie boi sie wymian z typowymi strikerami .Zemsci9l sie za pierwsza walke. Przegrał tylko z Hendo wlasciwie ostatnio. Naprawde ciekawy zawodnik.

 144. Herszt, ubiegłeś mnie z napisaniem tego pomysłu walki. Ja też już MMAA 2 myślałem, że na 3 mogliby ściągnąć dla Grabowskiego Barnetta. To byłoby naprawdę ciekawe.

 145. przypuszczam, ze nie bedzie kasy na taka walke. jak sam wspopinal orietowal sie cenach takich zawodnikow i posadzilo go to na czterech literach.

 146. Cormier bardzo dobrze się zaprezentował, widać że treningi z Cipkiem zaowocowały;P A Barnetta bym nie skreślał, chętnie bym go zobaczył w walce z Werdumem.

 147. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 148. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 149. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 150. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 151. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 152. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 153. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 154. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 155. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 156. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 157. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 158. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 159. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 160. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 161. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 162. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 163. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 164. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 165. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 166. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 167. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 168. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 169. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 170. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.