GSPAlves

Rozpoczęty w 1993 roku przez Roriona Gracie cykl gal Ultimate Fighting Championship przekracza w najbliższy weekend magiczną barierę. Setna gala UFC (co prawda już pod skrzydłami innego właściciela) udowadnia, jak trafnym pomysłem było połączenie „walk bez reguł” z show i realizacją zaczerpniętą z bokserskich eventów. Zbliżająca się jubileuszowa gala obfituje w trzy walki wieczoru, my „pod lupę” postanowiliśmy wziąć dwa pojedynki w których stawką jest pas mistrzowski – poniżej dokładniejsze spojrzenie na jeden z nich – St. Pierre vs. Alves.

Od kiedy Georges St. Pierre powrócił z impetem na szczyt wagi półśredniej nie dając najmniejszych szans swoim rywalom ciężko jest sobie wyobrazić, że teraz ktokolwiek mógłby zatrzymać jego destrukcyjny marsz przez szeregi welther weight. Trwająca cztery rundy masakra na B.J. Pennie jakiej „Rush” dokonał w swym ostatnim występie jedynie potęguje uczucie całkowitej dominacji kanadyjskiego zawodnika. Na ironię jednak, przed pierwszą obroną tytułu – przeciwko Mattowi Serra – towarzyszyło nam dokładnie to samo uczucie, ta sama pewność w umiejętności mistrza co w dniu dzisiejszym. Ciężkie ręce Serry dobitnie nam wtedy uświadomiły, że w tym sporcie niczego nie można być pewnym a przecież będący na fali zwycięstw Thiago Alves ma wyraźnie więcej atutów aniżeli Serra przed UFC 69.

O ile „GSP” można porównać do surowego profesora karcącego swych studentów za najdrobniejsze błędy (walka z Fitchem jest tu chyba najlepszym przykładem), tak Alves jest niemal katem, który nie tylko wykonuje kolejne wyroki ale robi to w taki sposób, że potencjalny przyszły przestępca dwa razy się zastanowi zanim postanowi wstąpić na złą drogę. Bez wątpienia to co Alves zrobił z Parisyanem, czy Hughesem musiało wzbudzić szacunek pośród zawodników wagi półśredniej, jednak dopiero walka z Joshem Koscheckiem zobrazowała wszystkim jak bardzo „Pitbull” rozwinął się od porażki z Johnem Fitchem i jak trudnym obecnie jest przeciwnikiem.

Metryka

Georges „Rush” St-Pierre
#1 w wadze półśredniej
#1 pound-4-pound

vs.

Thiago „Pitbull” Alves Araujo
#2 w wadze półśredniej

MMA 18-2 (8 TKO, 5 Sub); UFC 12-2

bilans

MMA 16-3 (10 KO/TKO, 1 Sub); UFC 9-2

Saint-Isidore, Kanada

miejsce urodzenia

Fortaleza, Brazylia

28

wiek

25

5’10” / 178 cm

wzrost

5’9” / 175 cm

76” / 193 cm

zasięg

70” / 178 cm

Matt Hughes (TKO, poddanie)
B.J. Penn (decyzja, TKO)
Matt Serra (TKO)

ważniejsze zwycięstwa

Josh Koscheck (decyzja)
Matt Hughes (TKO)
Karo Parisyan (TKO)

Matt Hughes (poddanie)
Matt Serra (TKO)

ważniejsze porażki

Jon Fitch (TKO)
Spencer Fisher (poddanie)
Derrick Noble (poddanie)

Warunki fizyczne i przygotowanie kondycyjne.

Ważący w dniu walki ponad 190 funtów Kanadyjczyk jest jednym z największych półśrednich a to sprawia, że nieczęsto mamy okazje oglądać go jako „tego mniejszego”. Sobotniego wieczoru będzie jednak ważył mniej od swego przeciwnika, bo Thiago do ważenia odwadnia około 30 funtów i do octagonu wniesie zapewne jakieś 200 lbs! Oczywiście te 5-7 funtów różnicy na korzyść Alvesa nie sprawią że „GSP” poczuje się w octagonie nieswojo, nie powinny mieć także większego znaczenia już po wybiciu pierwszego gongu. St. Pierre to chyba najsilniejszy zawodnik wagi półśredniej – wystarczy spojrzeć jak zdominował (w każdym, również fizycznym aspekcie) większego od siebie Fitcha, aby zdać sobie sprawę że te 2-3 kg różnicy masy nie powodują żadnego dyskomfortu siłowego u Georgesa.

Większe znaczenie w tym starciu niż masa będzie miał zasięg. „Rush” przy 178 cm wzrostu dysponuje zasięgiem 193 cm co daje mu 15 cm przewagi nad swym oponentem. Różnica całkiem spora i nie bez znaczenia w tym match-upie. Thiago jako agresywny striker z niebagatelną techniką będzie chciał rozegrać tę batalię w stójce. St. Pierre co prawda również posiada standing game na najwyższym światowym poziomie jednak zakładam, że jako o wiele bardziej wszechstronny fighter z najwyższej klasy zapasami nie będzie chciał ryzykować bezpośrednich wymian z kimś tak niebezpiecznym jak „Pitbull”. Właśnie tu te centymetry przewagi mogą nieco ułatwić „Rushowi” kontrolę dystansu prowadzącą w efekcie do przeniesienia walki na ziemię.

Sztab Grega Jacksona jest niemal gwarancją znakomitego przygotowania swych zawodników w kwestii kondycji (i oczywiście game planu). 25 minut przekrojowej walki to test który „GSP” zalicza na najwyższą notę.
Kardio Alvesa również nie można nic zarzucić, po 3 rundach wymian z Koscheckiem nie było widać po nim większego zmęczenia, jednak należy pamiętać, że dla Brazylijczyka będzie to pierwszy pojedynek w pełnym pięcio-rundowym wymiarze czasu i można chyba przypuszczać, iż pod naciskiem St. Pierrea w dwóch ostatnich rundach nieco opadnie z sił.

Striking.

Niewątpliwie na UFC 100 spotkają się dwaj czołowi uderzacze wagi półśredniej, obaj niezwykle wszechstronni, obaj dysponujący całą gamą technik ręcznych oraz nożnych, obaj preferujący wymiany i agresywny striking.
Z jednej strony St. Pierre, dla którego będzie to chyba najcięższa batalia od czasu pierwszej walki z Pennem a już na pewno najcięższa walka patrząc stricte na poziom stójki jego oponenta, z drugiej Alves będący na fali siedmiu zwycięstw z rzędu (w tym aż 5 przez KO/TKO).

Niezwykle ciężko jest tutaj wytypować lepszego stójkowicza, ja nieznacznie postawił bym w tej materii na pretendenta. Oczywiście o żadnej wielkiej przewadze Alvesa w tej płaszczyźnie nie może być mowy, wszak St. Pierre od czasu pierwszej walki z B.J. niesamowicie poprawił swój boks – co zresztą widać było w drugiej walce obu zawodników (znakomite „trzymanie” dystansu prostymi na głowę/korpus, świetna praca nóg, obrony), który był najsłabszym ogniwem jego stójki, natomiast reszta arsenału „GSP” od dawna jest na najwyższym poziomie. Technicznie zatem obaj fighterzy są na porównywalnym, wysokim poziomie.
To co jednak według mojej opinii nieznacznie (podkreślam – nieznacznie) przemawia za Alvesem to w pierwszej kolejności piekielna siła ciosu. Nie chodzi tu nawet o sierpowe, czy ciosy proste, którymi Thiago potrafi posłać przeciwnika na ziemię, ale przede wszystkim o ścinający z nóg low kick!Świetne kombinacje z użyciem rąk i nóg potrafią skutecznie napsuć krwi niejednemu zawodnikowi a takie akcje jak: lewy wewnętrzny low kick, lewy prosty; uderzenie kolanem, lewy sierpowy, prawy sierpowy, czy w końcu akcja która dosłownie zamiotła Koscheckiem – lewy prosty, prawy zewnętrzny low kick – to tylko te najbardziej wyniszczające. Same kombinacje bokserskie Thiago prezentują się równie wyśmienicie, potrafi konstruować bardzo ciekawe akcje (prawy prosty, lewy sierp, prawy podbródkowy), dobrze pracuje na nogach i skutecznie osłania głowę.

Reasumując , największe szanse dla Brazylijczyka na zdobycie pasa to utrzymanie walki na nogach. Oczywiście nawet jeśli mu się to uda nie jest pewnym, iż będzie w stanie przebić się przez technikę najlepszego p4p, wszak „GSP” jest klasą sam dla siebie i w razie stójkowych konfrontacji nie będzie ustępował Alvesowi na krok. Ja jednak cały czas mam w pamięci UFC 69 i to co z St. Pierrem zrobił niewielki Matt Serra, a przecież umiejętności Alveza i Serry są wprost proporcjonalnie do ich gabarytów.

Grappling.

Bez wątpienia najbardziej interesująca strona tego zestawienia. Zawodnik dysponującymi najlepszymi sprowadzeniami w mma vs. fighter z najlepszym takedown defense (przynajmniej w welther weight). Prawdziwa zapaśnicza wojna tocząca się przy akompaniamencie stójki na najwyższym poziomie.

Można być niemal pewnym że Kanadyjczyk będzie usiłował przenieść walkę na ziemię – tak po prostu będzie dla niego bezpieczniej. Rzecz jasna nie będzie to łatwe, gdyż od czasu kiedy John Fitch obalał Alvesa przy pomocy najprostszych zapaśniczych „shootów” sporo się zmieniło a sam Thiago doszlifował ten element do perfekcji i obecnie nawet jedni z najlepszych zawodników z zapaśniczym backgroundem w UFC (Matt Hughes, Josh Koscheck) mieli ogromne problemy aby skutecznie obalić Brazylijczyka. Tak jak pisałem kilka zdań wyżej, na dzień dzisiejszy Thiago posiada najlepsze sprawl w wadze półśredniej i – co istotne – nie ogranicza się on jedynie do obron single/double leg takedownów ale jest w stanie wybronić nawet złożone zapaśnicze sekwencje.

Mimo wszystko zbliżająca konfrontacja będzie ostatecznym testem dla zapaśniczych obron „Pitbulla”. Wszyscy wyżej wymienieni zapaśnicy nie stanowili ostatnio żadnej przeszkody dla „GSP”, który wręcz drwił z ich zapaśniczej przeszłości obalając ich dosłownie przy każdej sposobności. Zakres przyswojonych przez Kanadyjczyka technik również nieco wybiega poza klasyczne zapaśnicze akcje i zawiera zarówno wejścia w nogi, techniki wykonywane z klinczu (włącznie z judo throwami), jak i kombinacje obu wariantów. To co jednak wyróżnia Georgesa spośród reszty zawodników z dobrymi zapasami to doskonała adaptacja zapaśniczych technik na potrzeby mieszanych sztuk walki. Podczas walk „Rusha” nie uświadczymy nieprzygotowanych „nurków” do nóg przeciwnika. St. Pierre bazuje na doskonałej stójce, która pomaga mu w przygotowaniu obalenia, a to sprawia ze jego zapasy są niezwykle efektywne (75% udanych sprowadzeń i 85% wybronionych takedownów w UFC). „GSP” potrafi wykonać skuteczny takedown tak po kombinacji, jak i po zejściu z lini ciosu, czy wcześniejszym markowaniu ataku i choć prezentuje całkiem odmienny styl sprowadzania walki do parteru, to bazuje na tym samym czynniku co nowo koronowany mistrz lhw (Lyoto Machida) – na doskonałym timingu. Obalenie następuje dokładnie w momencie w którym rywal znajduje się w najmniej stabilnej pozycji co zazwyczaj owocuje przeniesieniem walki na ziemię.

Jeżeli walka trafi do parteru (a prędzej czy później St. Pierre obali Alvesa) to szanse Thiago na zdobycie pasa drastycznie zmaleją. „Pitbull” na ziemi czuje się komfortowo tylko wtedy gdy znajduje się na górze i stamtąd aktywnie obija rywala. Kiedy zmuszony jest do walki gardą nastawia się na pasywną obronę i przywrócenie przez sędziego walki do stójki, ewentualnie odepchnięcie i szybki powrót na nogi. Przewidywalne próby poddań, które nie skutkowały na Fitcha tym bardziej nie poskutkują z St. Pierrem.

Parter „GSP” to w skrócie znakomita kontrola, świetne gnp, oraz poddania na wysokim poziomie (czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu). Zważywszy na to, iż po obaleniu St. Pierre niemal na pewno będzie znajdował się na górze a Thiago od porażki z Fitchem nie poczynił znaczących postępów w walce z pleców (przynajmniej ja takowych w walce z Hughesem nie zauważyłem) Kanadyjczyk bez większego problemu powinien wykonać to co roi najlepiej – masakrować przy pomocy całej gamy uderzeń w parterze.

Scenariusz.

Thiago to zdecydowanie najtrudniejszy z ostatnich rywali St. Pierra i walka z nim nie będzie łatwa. Po pierwsze już na starcie „GSP” traci zazwyczaj posiadaną przewagę masy i siły co z pewnością zadania mu nie upraszcza. Po drugie, Alves to bardzo niebezpieczny uderzacz z ciężkimi kończynami, tak więc każde trafienie może być początkiem końca. Po trzecie, przeniesienie walki na ziemie, gdzie droga do kolejnej obrony pasa miałaby najmniej pułapek nie będzie łatwa – „Pitbull” dysponuje świetnym sprawl.
Ciągle jednak trzeba mieć na uwadze, że Georges to numer jeden wielu rankingów pound for pond a tak zaszczytnej „lokaty” nie otrzymuje się za „piękne oczy”. „Rush” jest groźny niezależnie od strefy walki, w dodatku dzięki umiejętnościom zapaśniczym najwyższych lotów będzie decydował o płaszczyźnie walki, oraz powinien dyktować tempo walki czego następstwem może być szybsza utrata sił u Alvesa – zwłaszcza w „mistrzowskich rundach”. Kolejnym atutem „GSP” jest jego sztab treningowy z Gregiem Jacksonem na czele. Dobry game plan to ogromna część sukcesu a w przypadku Jacksona możemy być pewni, iż właśnie taki będzie.

Myślę, że po dwóch „badawczych” rundach Georges zacznie regularnie obalać Alvesa, będzie punktował sprowadzeniami i ciosami w parterze. Jeżeli walka będzie wracała do stójki, scenariusz będzie się powtarzał – im więcej minut upłynie, tym łatwiej St. Pierre będzie zdobywał takedowny w efekcie wygra przez decyzję sędziowską.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

185 KOMENTARZE

 1. GSP i Thiago to jedni z moich ulubionych zawodników stawiam 60%-40% dla GSP

 2. mam nadzieje ze bedzie pare wymian w stojce i pare strasznych low kickow ;D

 3. Ja osobiście nie sądzę że Alves naprawdę doszlifował obrony przed obaleniami do tego stopnia żeby powstrzymać GSP. Hughes, jak wszyscy wiemy, rozminął się ze swoją szczytową formą jakiś czas temu, Koscheck za to biorąc walkę z niewielkim wyprzedzeniem nie był w stanie przygotować się konkretnie pod Thiago, poza tym za mocno się skupiał na wejściach w nogi które Alves skutecznie stopował. Georges ma świetne obalenia w klinczu i myślę że tam będzie szukał swojej szansy.
  Oczywiście stawiał będę na GSP i mocno wierzę że się nie zawiodę 🙂

 4. naprawde myslicie ze oni waza tak duzo w dniu walki ? ze az tak sie odwadniaja a potem w1 dzien nawdnija ponad 10kg! to bez sensu ze tyle waza a walcza w kat do 77 mogliby normalnie walczyc w 84 albo nawet do 93

 5. w TUFi2 1 i 2 byly takie sytuacje ze musieli w ciagu jednego czy dwoch dnie nie pamietam zrzucić coś koło 10 kg. Jednemu sie to udało jednemu nie. To byli amatorzy a Tu mamy czołówke WW. Do tego mają wiecej czasu na zbijanie

 6. Ogolem super.Profesjonalna robota zeby nie bylo.:)
  Po pierwsze uwazam mimo wszystko,ze stojka GSP jest najslabszym jego elementem i troszke przereklamowana.Druga rzecz to sprawa 200funtow.Watpie w to,bardziej wierze w 190lbs Thiago i 185lbs Georga.Mam nadzieje ,ze wygra Gsp jednak naprawde jest to jego najtrudniejszy przeciwnik,nie bede zdziwiony jesli Thiago trafi w podobny sposob co Serra i wygra.

 7. Jezeli GPS bedzie go ciagle obalal to ja nie widze jak ta walka moze trwac 5 rund. GPS (niestety) ma bardzo dobry GnP i wykorzystuajac swoja sile i dynamike zawsze przechodzi do bardziej dominujacej pozycji gdzie ja powaznie nie widze jak Thiago moze zbierac te ciagle uderzenia na glowe przez przynajmniej 20 minut (2 rundy w stojce z Thiago to o wiele za duzo 😉 wiec mysle, ze jezeli nie w pierwszej to juz w drugiej GPS bedzie staral sie o obalenie). Wg mnie ta walka bedzie zakonczona przed czasem ale na czyja korzysc to juz zobaczymy bo po takiej stojce jaka ma Alves mozna sie spodziewac fajerwerkow w kazdej chwili 🙂

 8. Uwielbiam jak walczy GSP, trzymam kciuki i wierze że spokojnie da sobie rade:)

 9. no ale tez juz nie przesadzajcie, ze alves to taki zajebisty stojkowicz, ma siłe i technike, ale szybkosci ani timingu nie

 10. Alves powiedział wczoraj na konferencji prasowej, że przyjechał do Vegas ważąc 183 lbs, czyli nie będzie w klatce ważył więcej niż 190.

 11. Jestem za Alvesem bo jak go teraz GSP pokona to nie bedzie miał wyzwań, bo w wadze wyżej nic ciekawego i tak go nie czeka, a Spider to dla niego o wiele za dużo
  Więc licze na jakies split decission i rewanż i potem zobaczy się co GSP bedzie miał do roboty

 12. Mam szczerą nadzieję, że St. Pierre skopie dupsko świniakowi.

  Bardzo fajnie i profesjonalnie napisane.

 13. Venom – obawiam się, że techniki ścinania wagi wdrażane przez Benkei są na tyle tajemnicze i efektywne, że tak naprawdę to nic nie wiadomo o wadze Alvesa. Jak to powiedział kiedyś Antonio Silva – Benkei byłby w stanie doprowadzić go do nawet do wagi MW (oczywiście brzmi to na dość przesadzone…)

 14. Być może, ale jak Alves powiedział, że między walkami waży 205 lbs to wszyscy uznali, że tyle waży w klatce po nawodnieniu. Teraz mówi, że przylatując do Vegas we wtorek ważył 183 lbs, wątpię, żeby tak wcześnie zaczął już ścinanie wody.

 15. Wszystko właściwie zostało powiedziane. Thiago w stójce lub GSP przez G&P.
  Osobiście udzielę moralnego wsparcia Alvesovi. Nie dlatego że bardziej go lubię, nie dlatego że ma większe szanse, lecz dlatego, że jeśli on nie zdoła pobić GSP to nikt nie zdoła (w dającej się przewidzieć przyszłości) i welterweight stanie się nuuuuudna.

 16. Mj a ja wcale nie uważam,że GSP stałby na straconej pozycji w walce z Silva.

 17. pamietam chyba tazu pewnego ze alvaes nie zrobil wagi do walki.
  a tak na marginesie to po takicm odwodnieniu nie spada kondycha?przeciez odwadnianie wyplukuje wszystkie mineraly i witaminy z organizmu i wydolnosc leci w dol a w 1 dzien nie da sie uzupelnic-kto wie jak to wyglada?

 18. Wg tego co mówi Alves, we wtorek ważył 183, w czasie konferencji czyli w czwartek już 178. Sauna i bieganie dzisiaj będzie miał 170 lbs.

  To zabawne, że jedni wierzą w możliwość zbijania 30 funtów, a inni pytają się jak pozbyć się 13 😀

 19. moze i niektorzy daja rade zrzucic 30 funtow, ale przyznam, ze zrzucic w kilka dni okolo 6 kg. i w jeden dzien nawodnic organizm na nowo tak zeby czuc moc, sile i miec kondycje na 5 rund to juz jest sztuka. a jak taki zawodnik musi sie czuc po zrzuceniu 30 funtow….???

 20. Ale dlatego że miał kontuzje stopy bodajże i nie mógł biegać itd. już zdecydowałem w koncu po przeczytaniu tego artykułu że jednak będzie”and still…” GSP przez decyzję 😀

 21. Wyrokujemy na podstawie tego co widzieliśmy do tej pory, a na takie starcie każda ze stron pewnie postanowiła przygotować coś ekstra. Kto nas zaskoczy: GSP gdy zdoła pokazać lepszą stójkę niż najgroźniejszy stójkowicz w welterweight (z którym przyszło mu się zmierzyć), czy Thiago gdy będzie bronił się przed obaleniami lepiej od specjalisty w tej dziedzinie UFC (czyli Kanadyjczyka)?

 22. …a może GSP zaskoczy i znokałtuje Alvesa szybciej niż Rogers Arlovskiego 😀
  hmmm kolejny pit bull do uspania?

 23. Ok Alves ma dobra stojke ale nie taka rewelacyjna, nie zachwycajcie sie tak. Moze ma na papierze lepsza stojka od GSP ale wydaje mi sie ze Alves ma bardziej chaotyczna stojka a GSP przemyslana. GSP moim zdaniem ma lepszy timing i lepiej bije z kontry aczkolwiek to moje zdanie

 24. Gsp ma technicznie lepszą stójkę od Alvesa, ale pitbull uderza i kopie tak mocno że Kanadyjczyk może mieć problemy jeżeli nie sprowadzi go do parteru…

 25. nie porownujmy tych dwoch pitbullow, gdyz alves ma mocna szczeke, wiec raczej tak latwo uspac sie nie da…

 26. podobno każdy pit bull ma mocną szczęke 😉 ten posiada również „gameness” więc myślę że będzie to fajt of de najt! mój poprzedni koment to taki mały dżołk a nie porównanie 😉

 27. tez tak myslalem, ale z drugiej stony zastanawia mnie dlaczego arlovski ma ksywe pitbull, skoro ma szczene jak szklanka, zeby to chociaz byla musztadowka to jeszcze bym jakos zrozumial.

 28. bo ma podobną muskulaturę, kły na ochraniaczu i sierść na twarzy 😀
  …no i posiada rodowodowego pit bull teriera 🙂

 29. no ale nie ma praktycznie tego z czego slynie pitbull, mianowicie mocnej szczeki.
  ko zaliczyl, ale pobic rekord andrzeja bedzie mu ciezko 😀

 30. eee tam, nie czepiaj się Andrzeja, on twierdzi że nie ma słabej szczęki tylko przeciwnicy potrafili go ostatnio dobrze trafić 😉

 31. No dobrze okej zgodze sie ze Alves mocno bije ale wcale nie jest taki szybki i jego ciosy sa widoczne, mysle ze tak bardzo doswiadczony i poukladany fajter jak GSP znajdzie zloty srodek i nie pozwoli sobie wyrzadzic zbytniej krzywdy w stojce.

 32. Na mma.tv wstawili fajnego HL
  httpv://youtube.com/watch?v=QqWOP_f4m3I

  GSP !!

 33. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 34. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 35. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 36. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 37. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 38. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 39. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 40. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 41. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 42. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 43. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 44. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 45. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 46. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 47. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 48. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 49. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 50. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 51. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 52. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 53. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 54. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 55. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 56. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 57. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 58. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 59. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 60. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 61. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 62. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 63. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 64. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 65. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 66. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 67. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 68. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 69. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 70. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 71. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 72. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 73. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 74. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 75. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 76. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 77. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 78. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 79. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 80. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 81. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 82. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 83. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 84. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 85. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 86. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 87. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 88. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 89. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 90. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 91. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 92. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 93. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 94. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 95. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.