Foto Sherdog.com

Dave Meltzer z WrestlingObserver.com potwierdził dwie główne walki na UFC 129, 30 kwietnia w debiucie organizacji w Toronto. Zgodnie z oczekiwaniami w walce wieczoru George St. Pierre (MMA 21-2, 15-2, 1 w rankingu MMARocks) stanie do swojej szóstej kolejnej obrony pasa mistrzowskiego UFC w wadze półśredniej przeciwko byłemu mistrzowi EliteXC i Strikeforce Jake’owi Shieldsowi (MMA 26-4-1, UFC 1-0, 3 w rankingu MMARocks).

St.Pierre wystąpi po raz drugi z rzędu w swojej ojczyźnie po grudniowej deklasacji Josha Koschecka w Montrealu. Od czasu odzyskania tytułu w rewanżu z Mattem Serrę, Kanadyjczyk zdecydowanie pokonywał Jona Fitcha, B.J. Penna, Thiago Alvesa, Dana Hardy’ego i wspomnianego Koschecka.

Shields w swoim debiucie w UFC nieznacznie wypunktował Martina Kampmanna. Wcześniej Shields z powodzeniem walczył w Strikeforce w kategorii wyżej poddając Robbie’ego Lawlera oraz wypunktowując Jasona Millera i Dana Hendersona.

Drugą walką wieczorem podczas pierwszej gali MMA w Ontario będzie dość niespodziewanie pojedynek wielokrotnego mistrza UFC, 47-letniego Randy’ego Couture’a (MMA 19-10, UFC 16-7, 10 w rankingu MMARocks) z byłym mistrzem UFC w wadze półciężkiej Lyoto Machidą (MMA 16-2, UFC 8-2, 4 w rankingu MMARocks). Amerykanin powróci do Octagonu po trzech kolejnych wygranych nad Brandonem Verą, Markiem Colemanem i Jamesem Toneyem, a Brazylijczyk po dwóch kolejnych przegranych z Mauricią Ruą i Quintonem Jacksonem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.