Dana White potwierdził w kanadyjskim radiu CKAC Sports to o czym mówiło się od kilku tygodniu: Georges St. Pierre (MMA 18-2, UFC 12-2, 1 w rankingu MMARocks) swoją kolejną walkę w obronie pasa mistrza UFC w wadze półśredniej stoczy na UFC 100, 11 lipca w Las Vegas. Co prawda prezydent UFC nie podał nazwiska przeciwnika kanadyjskiego mistrza, jednak prawie na pewno będzie nim Brazylijczyk Thiago Alves (MMA 16-3, UFC 9-2, 2 w rankingu MMARocks). Dla GSP, który od porażki z Serrą w 2007 roku pokonywał kolejno Josha Koschecka, Matta Hughesa, Matta Serrę w rewanżu, Jona Fitcha i B.J. Penna trenujący w American Top Team Alves pozostał jedynym poważnym pretendentem do pasa w wadze półśredniej.

UFC 100 będzie najprawdopodobniej jedną z najlepiej obsadzonych gal w tym roku, spekuluje się, że drugim pojedynkiem wieczoru będzie starcie Rashada Evansa z Quintonem Jacksonem lub Lyoto Machidą. Być może na gali dojdzie też do pojedynku trenerów dziewiątego TUFa Michaela Bispinga i Dana Hendersona. Chęć występu jubileuszowym wydarzeniu ogłosili też Wanderlei Silva i Randy Couture.

W radiowym wywiadzie White odniósł się do problemów z UFC 97 i komisją Quebecu, według niego gala odbędzie się tak jak planowano. Bilety sprzedają się jeszcze szybciej niż rok temu, przyjazd UFC oznacza dla miasta ok. 12 mln $ zysków, a sama komisja z podatków zgarnie ok. 1 mln, dlatego jej włodarze powinnii zgodzić się na wcześniej panujące zasady.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.