Nie tak wyglądać miała pierwsza walka wieczoru hitowej gali UFC 226. Po nużących piętnastu minutach Derrick Lewis wypunktowuje Francisa Ngannou.

Spokojnie rozpoczął się bój dwóch gigantów. Do pierwszego spięcia doszło po ponad minucie od rozpoczęcia pojedynku. Chwilę potem Czarna Bestia wypuściła wysokie kopnięcie, które Predator spokojnie zebrał na gardę. Powolnie spychany pod siatkę Derrick Lewis podjął próbę przeniesienia walki na ziemię, jednak próba została błyskawicznie zerwana przez Francisa Ngannou. Już do końca rundy zawodnicy wymienili kilka niezbyt celnych ciosów, których w całej rundzie oglądaliśmy jak na lekarstwo.

Druga runda rozpoczęła się identycznie jak poprzednia i nic nie wskazywało na to, że w trakcie drugich pięciu minut zobaczymy fajerwerki. W trakcie całej rundy ponownie zobaczyliśmy raptem kilka wymian, w reakcji na to sędzia Herb Dean zmuszony był interweniować i zachęcić obu zawodników do walki. Jak widać poskutkowało, bo ostatnia minuta drugiej rundy to dotychczas najbardziej aktywny moment pojedynku.

Bliźniaczo podobnie rozpoczęły się ostatnie pięć minut pojedynku. Po upływie półtorej minuty i kolejnej zachęty ze strony sędziego do szarży ruszył Derrick Lewis, jednak niemalże natychmiastowo został zgaszony przez Kameruńczyka. Nawet sprowadzenie na kilka sekund przed syreną kończącą walkę nie miało prawa zmienić przebiegu tego pojedynku. Po piętnastu minutach pojedynku sędziowie jednogłośnie orzekli wygraną Derricka Lewisa!

3 KOMENTARZE

  1. Ngannu zablokowany po przegranej, wizyta i rozmowa z psychologiem zrobią swoje.

  2. "Ngannou zamorduje Lewisa" "Ta walka nie wyjdzie po za pierwszą rundę bo Franciszek zabije Lewisa" Panowie… Ngannou albo stracił dusze w walce z Miociciem albo po prostu jest weryfikowany i przehypowany no bo sorry ale skoro takie drewno jak Lewis wygrywa, nie wazne jak ale wygrywa to o czym my mówimy. Teraz Blaydes vs Lewis albo Black Beast o pas. :werdum:

  3. Obaj się kurwa bali, nie napisze tego o żadnej innej walce, żadnym innym zawodniku, ale oni po prostu się bali siebie nawzajem

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.